Jump to content

Recommended Posts

Witajcie, dojechała do nas nowość od iFi - Hip-Dac! Jeżeli chcecie posłuchać, to zapraszamy do Audiomagic! 


IFI HIP-DAC

Elegancko wyglądający, w kolorze niebieskiej benzyny z miedzianymi dodatkami, Hip-Dac do używania w dowolnym miejscu został zaprojektowany tak, aby dyskretnie wsuwał się do kieszeni i jednocześnie oferował najwyższą jakość dźwięku w przystępnej cenie.

 

Hip-dac zastępuje gorszy przetwornik cyfrowo-analogowy i układ wzmacniacza w smartfonach, tabletach, komputerach PC i Mac, co znacznie poprawia dźwięk w słuchawkach. Jego konstrukcja i wydajność wyróżniają go spośród innych daców w swojej klasie. - podłącz swoje urządzenie odtwarzające przez USB, podłącz ulubione słuchawki przewodowe, a hip-dac zapewni dźwięk pełen dynamiki oraz rozdzielczości, bez wysiłku angażując słuchacza w każdy rodzaj muzyki.

W domu, w biurze, w pociągu lub samolocie - Hip-Dac jest nieodłącznym przyjacielem miłośnika muzyki.

DSF1095.thumb.jpg.552f9aed378c9d7adba6192276d3fed8.jpg

CECHY SZCZEGÓLNE

        Ciesz się oszałamiającą muzyką na wyciągnięcie ręki dzięki łatwemu w obsłudze, kompaktowemu hip-dacowi

        Podłącz hip-dac przez USB między telefonem, laptopem i przewodowymi słuchawkami, gdy jesteś poza domem

        Podłącz go do komputera PC lub Mac w domu lub w biurze

        Hip-dac zapewnia wysoką rozdzielczość, „bit-perfect” PCM i DXD do 384 kHz i do DSD256 DSD256, a także pełną obsługę MQA

        Wykorzystaj w pełni swoje zbalansowane słuchawki, gdziekolwiek jesteś, dzięki złączu jack 4,4 mm

        Czerp korzyści ze zbalansowanego dźwięku nawet ze zwykłymi słuchawkami, ponieważ pojedyncze gniazdo 3,5 mm wykorzystuje naszą unikalną technologię S-Balanced do zmniejszenia przesłuchów i zniekształceń o połowę

        Dodaj dźwięk hip-daca do swoich priorytetów odtwarzania dzięki dodatkowemu, ekskluzywnemu oprogramowaniu iFi

        Skorzystaj z PowerMatch - przełączanego wzmocnienia - w celu uwzględnienia czułości słuchawek

        Włącz XBass, aby dodać brakujący bas do otwartych słuchawek lub IEM

TRUE NATIVE

Sekcja DAC hip-daca oparta jest na układzie DAC Burr-Browna, który iFi szeroko wykorzystuje w swoich produktach, wybranych ze względu na płynną, wysoce „muzyczną” jakość dźwięku i architekturę True Native.

 

MQA

Układ Burr-Brown, w połączeniu z niestandardowym obwodem iFi, umożliwia hip-dacowi dostarczanie doskonałej jakości dźwięku we wszystkich cyfrowych formatach audio, w tym bit-perfect PCM, natywnym DSD i MQA - kodek strumieniowy hi-res, jak używany przez poziom „Master” Tidala

 

 

DŹWIĘK WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Kodeki audio PCM i DXD o wysokiej rozdzielczości są obsługiwane przy częstotliwościach próbkowania do 384 kHz, a także DSD od 2,8 MHz do 12,4 MHz (DSD64, 128 i 256). Po obu stronach potencjometru znajdują się diody LED, które zmieniają kolor, wskazując format i częstotliwość próbkowania odtwarzanego dźwięku cyfrowego.

 

 

BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ

Rozbudowane blokowanie zegara eliminuje jitter (zniekształcenie cyfrowe), wykorzystując nasz dokładny system taktowania GMT w celu utrzymania integralności sygnału cyfrowego aż do konwersji na sygnał analogowy. Wejście USB hip-daca obsługuje dane audio do 32-bitów / 384 kHz i obsługuje standard USB 3.0 „SuperSpeed”, a także USB 2.0 dla kompatybilności wstecznej. Jest asynchroniczny, co oznacza, że szybkość transmisji danych jest regulowana wyłącznie przez wyspecjalizowany zespół zegara audio hip-daca dla dokładnego, pozbawionego jittera transferu danych z urządzenia źródłowego.

 

EKSKLUZYWNY SPRZĘT

Układ XMOS zastosowany w hip-dacu, który przetwarza dane audio odebrane na wejściu USB, jest programowany w domu. Gotowe oprogramowanie sprzętowe zwykle nie jest zoptymalizowane pod kątem dźwięku klasy audiofilskiej, dlatego iFi tworzy własne oprogramowanie układowe, aby poprawić przetwarzanie dźwięku. Hip-dac można również dostosować do priorytetów odtwarzania, pobierając i instalując różne wersje oprogramowania na wyłączność iFi. Eksperymentuj z różnymi filtrami cyfrowymi, w tym z filtrem GTO z wysokiej klasy Pro iDSD od iFi.

 
 

ZBALANSOWANY UKŁAD

Sekcja wzmacniacza hip-daca ma zbalansowaną budowę. Zbalansowane obwody audio od dawna są wspierane przez uznanego inżyniera elektroniki audio wysokiej klasy, Johna Curla, obecnie konsultanta technicznego ds. iFi, z uwagi na ich zdolność do redukcji szumów na ścieżce sygnału. John ściśle współpracował z Thorstenem Loeschem, głównym inżynierem iFi i ich wewnętrznym zespołem technicznym, aby stworzyć analogowy etap o wyjątkowej jakości dla tego rodzaju urządzenia.

 

Obwód zawiera szereg wysokiej jakości komponentów, starannie dobranych pod kątem ich wydajności w kontekście audio, w tym niestandardowy wzmacniacz operacyjny iFi OV, ceramiczne kondensatory TDK C0G klasy 1, precyzyjny, cichy układ scalony z Texas Instruments i wysokiej jakości analogowy potencjometr głośności.

 

Wzmacniacz słuchawkowy ma nominalną moc 400 mW i jest w stanie dostarczyć ponad 700 mW ze zbalansowanego wyjścia, w zależności od impedancji podłączonych słuchawek. Może z łatwością obsługiwać wszystkie rodzaje słuchawek.

 

ZRÓWNOWAŻONA WYDAJNOŚĆ

Stopień wzmacniacza ma przełączane wzmocnienie, które iFi nazywa PowerMatch. To dopasowuje poziom mocy do obciążenia prezentowanego przez słuchawki, dostosowując czułość wejściową, a tym samym siłę sygnału. W przypadku słuchawek o wysokiej czułości, takich jak monitory douszne, pozostaw PowerMatch na niższym poziomie, aby uzyskać wyjątkowo cichą pracę. Ale jeśli słuchawki wymagają więcej mocy - na przykład większość rodzajów słuchawek nausznych - naciśnij przycisk PowerMatch na panelu przednim, aby zwiększyć wzmocnienie.

 

Dostępne są dwa wyjścia - gniazdo 3,5 mm do słuchawek z pojedynczym zakończeniem kabla / złącza oraz wyjście Pentaconn 4,4 mm, dzięki czemu słuchawki wyposażone w zbalansowany wtyk w pełni wykorzystują zbalansowaną konstrukcję wzmacniacza hip-dac.

 

Ponadto wyjście 3,5 mm korzysta z naszego zastrzeżonego układu S-Balanced, redukując przesłuch i związane z nim zniekształcenia o połowę, gdy jest używane ze zwykłymi, pojedynczymi zakończeniami słuchawek - jest to szczególnie przydatne w przypadku bardzo czułych monitorów dousznych

 

XBASS

To opcjonalne „wzmocnienie basów” poprawia niskie częstotliwości bez zamazania średnicy, i jest szczególnie przydatne w przypadku słuchawek i słuchawek z otwartym tyłem, które mogą nie mieć głębokiego basu. Działa całkowicie w domenie analogowej, zamiast mieszać z sygnałem cyfrowym przez DSP.

PORTY USB

Istnieją dwa porty USB - typ A do przesyłania danych audio i USB-C do ładowania. Wejście typu A ma złącze „męskie”, a nie typowy port „żeński”. Zapewnia to większą integralność mechaniczną niż porty USB / Micro USB. Jest to zaleta dla użytkowników iPhone'a i iPada, ponieważ bezpośrednio przyjmuje adapter Apple Lightning na USB Camera Adapter bez konieczności dodatkowego adaptera USB typu żeńsko-męskiego. (Adapter aparatu jest wymagany do połączenia urządzeń Apple iOS z urządzeniami USB innych firm).

  

BATERIA

Akumulator 2200 mAh hip-daca wystarcza na około 8 do 12 godzin słuchania muzyki. Zależy to od poziomu głośności i poziomu zużycia energii przez podłączone słuchawki.

 

DANE TECHNICZNE:

Obsługiwane formaty: DSD256 / 128/64, Octa / Quad / Double / Single-Speed DSD, DXD (384 / 352,8 kHz), PCM (384 / 352,8 / 192 / 176.4 / 96 / 88.2 / 48 / 44,1 kHz), MQA

Wejścia cyfrowe: USB 3.0 typu „A” High-Speed Asynchronous USB 2.0, (32bit / 384kHz)

Wyjścia słuchawkowe: zbalansowane 4,4 mm, single-ended 3,5 mm

Moc wyjściowa: 2,0 V / 400 mW przy 16 omach

Bateria: litowo-polimerowa 2200 mAh

System zasilania: Ładowanie przez USB-C, zgodny z BC V1.2 do 1000mA prądu ładowania

Moc (maksymalna): <2 W przy nieużywaniu, 4 W maksymalnie

Wymiary (mm): 102 x 70 x 14 (dł. X szer. X wys.)

Waga: 125 g

DSCF7615.jpg

DSCF7597.jpg

DSF0857_green.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...