Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Posiadam słuchawki Takstar HI2050 i chcę uzyskać z nich jak najwięcej. Kiedyś posiadałem Maya U5, było OK, potem wymieniłem płytę na taką z ALC1150 i wypada trochę lepiej, ale chciałbym więcej. Myślałem nad kartą Prodigy HD2, ale podobno to nic nie zmieni, więc poszukałem wzmacniacza. Znalazłem FiiO E10K i teraz mam pytanie. Czy jest sens w ogóle cokolwiek dokupywać? Skoro jest to najlepsza integra, to czy coś się zmieni? :|

PS: Dodam, że zależy mi głównie na głębi, zarówno samego dźwięku, jak i basu. 

Witam,

Tu raczej zmiana słuchawek dałaby najwięcej. Osobiście nie wychodziłbym poza SMSLa M2 6th Anniversary. Tonalnie i klasowo powinien ładnie pasować do Pana słuchawek. Czy coś się zmieni - na pewno nie ze względu na fakt, że to "najlepsza integra" :), ale tak naprawdę tylko Pana uszy mogą o tym rozsądzić. Odpowiadając na pytanie o sens kupowania cokolwiek, osobiście wolałbym zainwestować w K240 Studio, jeśli na głębi i basie Panu zależy. Porównać wtedy na spokojnie z Takstarami i albo nowy nabytek zwrócić do sklepu, albo Takstary sprzedać i zamortyzować zakup Studio.

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź ^_^ Mam jeszcze pytanie, dotyczące już tych AKG. Czy nauszniki są wielkości tych z Superlux HD681? Mało które okrągłe nauszniki na mnie pasują, więc wolałbym widzieć :)

Edit: Też czy te AKG same z siebie na alc1150 zagrają lepiej niż obecne Takstary z czymś dodatkowym? Niby można zwrócić, ale nigdy nie lubię tego robić, bo to zawsze kłopot dla sklepu. Trochę ciężko w to uwierzyć, że integry osiągnęły tak przyzwoity poziom.

Rozumiem, że chodzi o te, tylko w tańszej wersji?

https://muzyczny.pl/124510_AKG-K240-MKII-55-Ohm-sluchawki-polotwarte.html

Edited by Brodi

Proszę uprzejmie,

Tak, są wymienne między tymi modelami, choć jak zawsze troszkę siłowania będzie z kołnierzami. 

Zagrają lepiej, ale nie będzie to zestaw marzeń i możliwości słuchawek będą mimo wszystko ograniczane. Na lepszym sprzęcie zyska Pan słyszalnie poprawioną dynamikę oraz przede wszystkim kontrolę basu, będzie bardziej dokładny i precyzyjny. 

Dokładnie tak, choć podana na sklepie cena MKII nie jest zła. Miałby Pan wtedy dodatkowe akcesoria do tego modelu, co wydłużałoby jego żywotność i odwlekało konieczność zakupów materiałów eksploatacyjnych w przypadku zużycia.

• Upvote 1