Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Posiadam słuchawki Takstar HI2050 i chcę uzyskać z nich jak najwięcej. Kiedyś posiadałem Maya U5, było OK, potem wymieniłem płytę na taką z ALC1150 i wypada trochę lepiej, ale chciałbym więcej. Myślałem nad kartą Prodigy HD2, ale podobno to nic nie zmieni, więc poszukałem wzmacniacza. Znalazłem FiiO E10K i teraz mam pytanie. Czy jest sens w ogóle cokolwiek dokupywać? Skoro jest to najlepsza integra, to czy coś się zmieni? :|

PS: Dodam, że zależy mi głównie na głębi, zarówno samego dźwięku, jak i basu. 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Tu raczej zmiana słuchawek dałaby najwięcej. Osobiście nie wychodziłbym poza SMSLa M2 6th Anniversary. Tonalnie i klasowo powinien ładnie pasować do Pana słuchawek. Czy coś się zmieni - na pewno nie ze względu na fakt, że to "najlepsza integra" :), ale tak naprawdę tylko Pana uszy mogą o tym rozsądzić. Odpowiadając na pytanie o sens kupowania cokolwiek, osobiście wolałbym zainwestować w K240 Studio, jeśli na głębi i basie Panu zależy. Porównać wtedy na spokojnie z Takstarami i albo nowy nabytek zwrócić do sklepu, albo Takstary sprzedać i zamortyzować zakup Studio.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź ^_^ Mam jeszcze pytanie, dotyczące już tych AKG. Czy nauszniki są wielkości tych z Superlux HD681? Mało które okrągłe nauszniki na mnie pasują, więc wolałbym widzieć :)

Edit: Też czy te AKG same z siebie na alc1150 zagrają lepiej niż obecne Takstary z czymś dodatkowym? Niby można zwrócić, ale nigdy nie lubię tego robić, bo to zawsze kłopot dla sklepu. Trochę ciężko w to uwierzyć, że integry osiągnęły tak przyzwoity poziom.

Rozumiem, że chodzi o te, tylko w tańszej wersji?

 https://muzyczny.pl/124510_AKG-K240-MKII-55-Ohm-sluchawki-polotwarte.html

Edited by Brodi
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie,

Tak, są wymienne między tymi modelami, choć jak zawsze troszkę siłowania będzie z kołnierzami. 

Zagrają lepiej, ale nie będzie to zestaw marzeń i możliwości słuchawek będą mimo wszystko ograniczane. Na lepszym sprzęcie zyska Pan słyszalnie poprawioną dynamikę oraz przede wszystkim kontrolę basu, będzie bardziej dokładny i precyzyjny. 

Dokładnie tak, choć podana na sklepie cena MKII nie jest zła. Miałby Pan wtedy dodatkowe akcesoria do tego modelu, co wydłużałoby jego żywotność i odwlekało konieczność zakupów materiałów eksploatacyjnych w przypadku zużycia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...