Jump to content

Recommended Posts

Cześć. 

Na wstępie dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy wpis na tym Forum. 

I od razu pytanie z grubej rury czy integra jak w temacie ma szansę na synergiczne połączenie z moimi naj., naj. :) OPPO pm3? Z góry dzięki za podpowiedzi. 

• 2 weeks later...

Słuchałem Converto z OPPO Pm-2 i było bardzo dobrze.

Nigdy nie słuchałem Pm-3, ale czytając opisy ich brzmienia myślę, że Converto zrobi im bardzo dobrze zwiększając m.in. scenę.

Ogólnie Converto to bardzo dobry sprzęt, więc byłbym spokojny o to połączenie, a najlepiej podjechać do salonu Top HIFI (jest ich kilka w całej Polsce) i na spokojnie przesłuchać.

P.S. Moje pytanie, dlaczego akurat Converto? Jeżeli ma to być sprzęt przyszłościowy to jak najbardziej, ale pomyślał bym o innych słuchawkach.

Myślę, że do Pm-3 spokojnie można dobrać coś tańszego.

Pozdrawiam.

W dniu 4.03.2020 o 00:55, OLO napisał:

P.S. Moje pytanie, dlaczego akurat Converto? Jeżeli ma to być sprzęt przyszłościowy to jak najbardziej, ale pomyślał bym o innych słuchawkach.

Moim zdaniem pm3 to mocno niedoceniane słuchawki, warto dać im dobre towarzystwo. A druga sprawa taka, że chciałbym wykorzystać Converto w systemie stereo (Cyrus 8.2 DAC +psx r2 a paczuszki to Dynie x14 i moooże spróbuję skoku w bok do ATC scm 7v3). Podjadę do Poznania i posłucham, jak zagra dobrze z pm3 to i z Dynaudio jako przetwornik się polubi. 

17 godzin temu, Adam38 napisał:

druga sprawa taka, że chciałbym wykorzystać Converto w systemie stereo (Cyrus 8.2 DAC +psx r2 a paczuszki to Dynie x14

Tp zmienia postać rzeczy.

17 godzin temu, Adam38 napisał:

Podjadę do Poznania i posłucham

To najlepsze co możesz zrobić.

Daj znać czy przypasiło...;)

• Thanks 1

Ja PM3 starałbym się parować z czymś bardzo dynamicznym i bardzo jasnym. One wg mnie są bardzo usypiające jakby spowolnione oraz zbyt ciemne. Bas planarny ale misiowaty, świetna średnica ale tez potrzebuje rozjaśnienia wg mnie. 

• Like 1
12 minut temu, Palpatine napisał:

Ja PM3 starałbym się parować z czymś bardzo dynamicznym i bardzo jasnym. One wg mnie są bardzo usypiające jakby spowolnione oraz zbyt ciemne. Bas planarny ale misiowaty, świetna średnica ale tez potrzebuje rozjaśnienia wg mnie. 

No właśnie, też myślałem że jak posłucham bezpośrednio po sobie Fostexa th900mk2 i zamkniętych Etherów to usłyszę ten misiowaty bas w oppo pm3 a tylko się uśmiechnąłem pod nosem jak uslyszalem tę paskudną Vkę, podkolorowany wokal i ssssyk z th900mk2 oraz lekkie rozwinięcie brzmienia oppo pm3 w zamkniętych Etherach też okraszone lekką tendencją do przesadnej sykliwości a cena fiu, fiu. Ale fakt, w kategoriach bezwzględnych można mieć lepszą niż w oppo dynamikę, impuls na basie. No ale nic nie jest idealne. Myślisz Palpatine, że Converto to ciepły klusek bez rozdzielczości? Słuchałeś go? 

5 minut temu, Adam38 napisał:

Converto to ciepły klusek bez rozdzielczości? Słuchałeś go? 

Converto nie jest ciepłym kluskiem bez rozdzielczości, choć układ żywo lubi zareagować z lepszym zasilaniem niż fabryczne. Recenzja jest na blogu. Tonalnie Converto pasuje do cieplejszych słuchawek, bo wprowadza nieco większy nacisk na górę i dokładność w scenie, zachowując nasycony bas. PM3 u mnie prywatnie przegrały wiele lat temu ze starymi K240 Monitor, choć są osoby którym słuchawki te bardzo się podobają. 

TH900 słuchałem tylko MKI, powinny mieć żywszy i mocniejszy bas od PM3, ale też nieporównywalnie jaśniejszą górę i odsuniętą średnicę. Ethery słuchałem w formie modelu CX i jest to moim zdaniem przeciwieństwo PM3, nie rozwinięcie. Gdybym miał do wyboru CX vs PM3, chyba zdecydowałbym się na tą drugą opcję. 

• Thanks 1