Jump to content

Słuchawki nauszne NC do 950zł


janko1janko
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

W związku z tym, iż przez ostatni rok i przez kolejne lata będę dużo podróżował komunikacją miejską, pociągami, rzadziej samolotami, chciałbym sobie zakupić słuchawki z technologią noise cancelling.

Na oku mam aktualnie akg n60nc (co sądzicie?) oraz tańsze samsungi level on wireless. Czy do 950zł znalazłoby się jakieś lepsze słuchawki, które by mi pozwoliły się odciąć od świata zewnętrznego chociaż podczas podróży?

Edited by janko1janko
Link to comment
Share on other sites

Witam,

N60 to stosunkowo nowy model, o którym przyznam kompletnie nic mi nie wiadomo. Nie miałem, nie testowałem, nie interesowałem się tym modelem. Słyszałem jednak pozytywne głosy na ich temat. Na tyle ile znam tą konstrukcję, izolację powinien uzyskać Pan w nich większą niż w LONach. Lepszą izolację uzyska Pan już chyba tylko w formule dokanałowej, np. u Etymotica, ale tam tonalność będzie odwrócona: chudy bas, duża analityczność, nacisk na sopran.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Miałem kilka tygodni ATH-NC9, można je dostać poniżej tysiąca i moim zdaniem grają bardzo fajnie, a system redukcji szumów działa rewelacyjnie. Słuchałem też ostatnio Sony MDR-100ABN - trochę droższe, ale grają jeszcze lepiej, system NC też działa świetnie i są bezprzewodowe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba trochę dopłacić, ale ja polecam Denony ah-gc20

Pozwolę sobie nie zgodzić się. Słuchałem ich w salonie Denona szukając słuchawek z NC przed dalekim wyjazdem zagranicznym. Jedyne co o nich mogę powiedzieć to tona średniego i wyższego basu, zasłaniająca całą resztę. Być może potrzebują się trochę wygrzać, ale nie sądzę, żeby ten bas się uspokoił wystarczająco. Wymienione przeze mnie ATH i Sony są na znacznie wyższym poziomie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I jak to się skończyło?

sam mam dylemat czy kupić AKG N60nc czy AKG K550. i może do tego jakiegos DAC-a / wzmacniacz słuchawkowy typu Chord Mojo do mojego tryby "podróżnego" czyli smartfon i laptop.

 

Podpowiem ci ze miałem wcześniej AKG N490 NC i porostu petarda po włączeniu noise canceling w samolocie, na lotnisku czy w metrze po prostu muza! świat dookoła nie istniał, aczkolwiek miałem wrażenie że dźwięk płynący z nich jest trochę podkolorowany za bardzo wyrazisty, ale w tle było słychać drugą scenę ale takie wrażenie dopiero po pewnym czasie słuchania. nie wiem jak N60 NC troche czytałem testów ale chyba za wcześnie na opinie. Mi w 490 przeszkadzała na dłuższa metę ich wielkość co po kilku godzinach jednak było uciążliwe. Z tad zainteresowanie modelem K550 i DAC ze wzmacniaczem.

zastanawiam się nad porównaniem ale nie wiem czy to ma sens?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...