Jump to content

Rekabling Superlux HD 668B


Recommended Posts

Witam, mam pytanie techniczne dotyczace rekablingu słuchawek Superlux HD 668B, czy ewentualna wymiana kabla na lepszy np. polecany Cordial lub canare starquad l-4e5c jest w stanie polepszyć dźwięk, czy będzie to niezauważalne?.

Druga sprawa,  czy sygnał puszczony przez pałąk, to jest wada tych słuchawek, czy jednak nie ma to znaczenia?.  Będę wdzięczny za fachową odpwiedź ?

 

Edited by Rychuu
Link to comment
Share on other sites

Czy zmiana będzie zauważalna? To jest dyskusyjna kwestia, jednym przewody grają, innym nie, kwestia indywidualnej percepcji. Przy tym modelu zdarzały się opinie że prawa słuchawka brzmi inaczej. Sygnał przez pałąk jest wadą na pewno w tym sensie, że takie rozwiązanie jest bardziej podatne na odspojenie lutu, krótko mówiąc połączeniu zdarza się pęknąć lub odkleić w przypadku zimnego lutu.

Co do spraw technicznych, żeby zachować podłączenie jednostronne należałoby przewodniki poprowadzić z lewej muszli do prawej omijając tym samym przewodnictwo pałąka, dorobić dongla albo kabel na stałe zamontować. Najprościej z tego co kojarzę można zrobić kabelek czterożyłowy i założyć na stałe, bo w prawej muszli jest zaślepiony otwór na przewód.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, damian_em napisał:

że takie rozwiązanie jest bardziej podatne na odspojenie lutu

czyli to jedyna wada prowadzenia  sygnału w pałąku i zastąpienie go powyższymi kabelkami nic nie poprawi ? , chodzi mi ściśle o różnice drut  vs kabel,  pomijamy także  kwestie różnicy w słuchawkach  L-R.  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zawsze jest opcja polepszenia lub pogorszenia dźwięku. To czy ktoś słyszy zmiany to temat złożony bo tyczy się budowy i jakości reprodukowanego dźwięku przez źródło jak i same słuchawki, a kończąc na naszym zmyśle słuchu, jak i higienie. Jeśli budżet pozwala to zawsze możesz sobie po testować, myślę że więcej frajdy z tego jest niż z kupowania gotowca, no chyba że ktoś nie lubi testowania, to fanatyk pewnie wykona taki dla Ciebie. Ja osobiście niezmiernie się cieszę że nie słyszę przewodów cyfrowych, ani sieciowych, a w interkonektach jeśli jest poprawnie zrobione i zekranowane to przeciętne są do zaakceptowania bez zbędnego wydawania fortuny na przewody. Natomiast jeśli sprawa się tyczy okablowania wyjściowego na swoim sprzęcie który już znasz na wylot: źródło --> słuchawki/kolumny to słyszę jak nietoperz. Dodam że kable to nic, przy modyfikacji lub podczas tworzenia źródła, gdzie nawet najmniejsza źle dobrana część może wszystko zepsuć. Sam ostatnio męczyłem się nad kondensatorem wyjściowym, gdzie miałem tak, że wkładałem nowy było świetnie, a po 2 dniach grania zamulenie na maxa i kolejny i kolejny i... tak dwa miesiące to trwało zanim jeden się w miarę wpasował. Ponadto żebym coś sam kupił (w sensie gotowy produkt) dla siebie to musiałbym to przetestować jak to gra u mnie. Inaczej zwyczajnie nie kupię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...