Jump to content
Sign in to follow this  
Pitb

Zestaw do 3 tyś?

Recommended Posts

Jeśli są takie problemy ze sprzętem i takie a nie inne podejście producenta, to trzymałbym się z daleka, bez względu na to jak cudownie miałby on nie zagrać. Jako konsument szanuję, albo przynajmniej próbuję szanować, swoje pieniądze i bardzo nie lubię, gdy robi się ze mnie betatestera za moje własne pieniądze. Nie dziwię się więc podejściu Raulena i jego ciętości na tą markę. Też bym był cięty. 

9 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Jeśli są takie problemy ze sprzętem i takie a nie inne podejście producenta, to trzymałbym się z daleka, bez względu na to jak cudownie miałby on nie zagrać. Jako konsument szanuję, albo przynajmniej próbuję szanować, swoje pieniądze i bardzo nie lubię, gdy robi się ze mnie betatestera za moje własne pieniądze. Nie dziwię się więc podejściu Raulena i jego ciętości na tą markę. Też bym był cięty. 

Panie Jakubie wszystko ok ,tylko nie do końca rozumiem pojęcia " beta tester". Producent wypuszcza produkt ,ze względu na zmianę dostawcy wyświetlacza o czym informuje i daje możliwość wymiany starszego na nowszy i jeszcze jest za to szkalowany.  Równie dobrze mógłby nazwać ten produkt wersja mk2, lub pro co jest dzisiaj niestety standardem.

Dx160 jak najbardziej spełnia wszystkie wymagania ,jakie autor wątku wypunktowal. Wypada wspomnieć, że część użytkowników narzeka na takie ,czy inne braki, natomiast nie do końca ok jest odradzanie  produktu ,którego się w ręku nie miało, tylko dlatego ,że kiedyś kolega trafił  na wadliwy egzemplarz, lub nie przepada za konkretną marką. Ja tego odtwarzacza używałem kilka miesięcy i na żaden z problemów w wylinkowanym przez @raulendymion nie natrafiłem więc produkt od siebie polecam

• Like 1

Godzinę temu, ZebLong napisał:

@raulendymion - to może coś zaproponujesz? 

Cowon Plenue R2. Brak androida, dostępny u nas w sklepach. A z WiFi to już prędzej Hiby R6Pro, nawet ktoś wystawił na Allegro. Ja streamingu nie używam akurat.

Edited by raulendymion

W dniu 19.02.2020 o 09:38, Pitb napisał:

koniecznie wifi z możliwością offline Tidal                       

Godzinę temu, ZebLong napisał:

@raulendymion - to może coś zaproponujesz? 

4 minuty temu, raulendymion napisał:

Cowon Plenue R2. Brak androida, dostępny u nas w sklepach.

Brakuje tutaj obsługi Tidal offline.

59 minut temu, ZebLong napisał:

I koniec dyskusji. Propozycji brak, byle nie iBasso :) 

Idiotyczny Nietrafiony argument. Za mało testowałem odtwarzaczy przenośnych aby doradzić Panu coś sensownego z alternatyw. A nie będę tego robił na siłę, ponieważ nie chcę Panu doradzić źle. Wyraziłem tylko swoje zdanie o praktyce tego producenta, bo nie jest to pierwszy taki przypadek z którym się spotykam. A jakoś trudno byłoby posądzać randomowych ludzi z h-fi o spisek. No i do oceny takowego nie jest potrzebne obcowanie ze sprzętem, wystarczą oczy i analiza stosowanych praktyk, ew. weryfikacja czy faktycznie ma to miejsce.

52 minuty temu, Loke13 napisał:

jeszcze jest za to szkalowany.

Proszę sprawdzić definicję słowa szkalowany :). Jeśli żąda za to pieniędzy, to nie jest to dobra praktyka, bo użytkownik nie jest winny temu, że w produkcie znalazły się części wadliwe i sprawiające problem w codziennym użytkowaniu.

52 minuty temu, Loke13 napisał:

nie do końca ok jest odradzanie  produktu ,którego się w ręku nie miało, tylko dlatego ,że kiedyś kolega trafił  na wadliwy egzemplarz, lub nie przepada za konkretną marką.

Nie odradzam konkretnego produktu, tylko wyraziłem swoje zdanie na bazie informacji dot. praktyk producenta. Pisałem tu wyłącznie za siebie i na bazie dostępnych informacji, do czego miałem święte prawo. Tym bardziej że również iBasso kojarzyłem z wysoką jakością i raczej pozytywnymi lub bardzo pozytywnymi opiniami. Oczywiście czasami operujemy na pojęciu złośliwości rzeczy martwych, ale jednak są to produkty za które płacimy czasami ciężkie pieniądze, a obecne trendy (słuchanie z telefonu) powinny być motywacją do wypuszczania produktów jak najbardziej dopracowanych, aby móc przekonywać do siebie zwykłych użytkowników za noszeniem dodatkowej cegiełki w kieszeni.

Swoją drogą kiedyś wyraziłem sceptycyzm na temat pewnego odtwarzacza, którego nie słuchałem (odtwarzacz X), ale na bazie dostępnych informacji i przypuszczeń skomentowałem w kontekście innego, który już w rękach tym razem miałem i używałem (odtwarzacz Y). Zostałem za to publicznie zrugany na wszelkie możliwe sposoby, wliczając w to potem niewybredne wiadomości prywatne. Inny recenzujący zrobił to samo ale w drugą stronę, tj. wypowiadał się na temat tego, którego ja słuchałem (Y), choć miał w rękach tylko ten, którego nie słuchałem (X). Nie spotkało go nic poza poklaskiem i przyklaskiem. Także proszę wybaczyć, ale nie interesuje mnie to kto ma w tym jaki interes i będę dalej korzystał ze swojego prawa do zabierania stanowiska w wymiarze jaki uznam za stosowny. 

A możemy kiedyś podyskutować sami? Bez "wszechwiedzy i wszechmądrości"?

Edited by ZebLong

Tak jak Pan nie ma prawa nazywać mojej wypowiedzi idiotyczną. To jest zwyczajnie obraźliwe. 

To kolejny wątek, w który Pan wkracza i podaje "ostateczne" argumenty. W tym przypadku po części zasłyszane...

Nigdzie nie nazwałem Pana wypowiedzi jako idiotyczną, tylko użyty argument. A to zasadnicza różnica. Nie chodzi bowiem o to, aby doradzać Panu na siłę alternatyw nie mając ku temu podstaw (w moim przypadku), bo tylko wyjdzie z tego więcej problemów i jeszcze większe ryzyko, że nabyty sprzęt, nawet spełniając wymagania, nie będzie np. miał odpowiedniego brzmienia. A to też jest ważne przecież. Zupełnie niepotrzebnie dobiera Pan moje określenie ad personam, choć też może niefortunnie stworzyłem na to pole.

Także  @ZebLong jeśli odebrał Pan moje określenie personalnie i zbyt dosadnie, to oczywiście przepraszam.

5 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Za mało testowałem odtwarzaczy przenośnych aby doradzić Panu coś sensownego z alternatyw. A nie będę tego robił na siłę, ponieważ nie chcę Panu doradzić źle. Wyraziłem tylko swoje zdanie o praktyce tego producenta, bo nie jest to pierwszy taki przypadek z którym się spotykam

Oczywiście od tego jest forum,żeby wyrażać swoje zdanie,ale dobrze by było, żeby argumenty były podparte konkretnymi działaniami. Ja np kupowałam w jednym z niemieckich sklepów ibasso it03 , w którym uszkodzilem wtyki. Sklep po oględzinach odmówił naprawy/ wymiany ,natomiast po bezpośrednim kontakcie z producentem wtyki zostały wymienione. Pokrylem jedynie koszt wysyłki do serwisu. Także nie widzę tutaj złej praktyki producenta.

12 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Proszę sprawdzić definicję słowa szkalowany

Według słownika PWN słowo smakować oznacza mówić o kimś źle. Nie znalazłem w Pana komentarzu pozytywnego wydźwięku. bazując na moim doświadczeniu z producentem,a nie zaslyszanych opiniach uwazam ,że opinia jest szkalujaca. 

Mimo wszystko wątek chyba nie o tym. 

20 minut temu, raulendymion napisał:

Bardzo fajny odtwarzacz, jednak nie z polskiej dystrybucji. Jeśli miałbym polecać, któregoś z hiby to od siebie polecę R5 ,który jest poreczniejszy , a  dźwiękowo nie ustępuje wiele r6 pro ,czy wspomnianemu dx160. Jednak od razu przestrzegam ,że odtwarzacz również nie jest pozbawiony wad

20 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie odradzam konkretnego produktu, tylko wyraziłem swoje zdanie na bazie informacji dot. praktyk producenta. Pisałem tu wyłącznie za siebie i na bazie dostępnych informacji, do czego miałem święte prawo. Tym bardziej że również iBasso kojarzyłem z wysoką jakością i raczej pozytywnymi lub bardzo pozytywnymi opiniami. Oczywiście czasami operujemy na pojęciu złośliwości rzeczy martwych, ale jednak są to produkty za które płacimy czasami ciężkie pieniądze, a obecne trendy (słuchanie z telefonu) powinny być motywacją do wypuszczania produktów jak najbardziej dopracowanych, aby móc przekonywać do siebie zwykłych użytkowników za noszeniem dodatkowej cegiełki w kieszeni.

Tutaj się z Panem w 100% zgadzam ,natomiast wwiększość firm produkującą odtwarzacze ,to bardziej " przygarazowe" firmy niż machiny produkujące smartfony

A może DAC/AMP w stylu Dragonfly Cobalt? Podpinasz do smartfona, obsługa i wszystkie ficzery zostają.

iFi xDSD obsługuje LDAC, więc można praktycznie bezstratnie strumieniować muzę ze smartfona.

Dźwiękowo przypasowałby Shanling M5s z DAPów. O ile się orientuję to ogarnia Tidala offline.

Edited by bachankas

@ZebLong Mi tak niestety czasami wychodzi, że chcę coś szybko napisać, a nie zastanowię się czy aby na pewno zostanę odebrany zgodnie z intencjami. Niemniej bardzo się cieszę że udało się wyjaśnić nieporozumienie :). Dziękuję i również życzę miłego dnia, jednocześnie licząc, że uda się kwestie wyboru odtwarzacza rozwiązać i żałując, że nie mogę nic konkretnego tu doradzić ze swojej strony.

Chyba najbardziej zaawansowany odtwarzacz jaki testowałem to Acoustic Research AR M2, ale tam brzmienie mi się nie podobało, strasznie neutralne, nie miało w sobie "tego czegoś", aby skłonić mnie w jakikolwiek sposób do wydania 4500 zł (wtedy). Dziś natomiast sam po różnych perypetiach używam po prostu telefonu z adapterem USB-OTG i DragonFly Cobalt, tak jak pisze @bachankas. Też jest to rozwiązanie mające pewne swoje wady, ale jeśli oceniać tylko opłacalność i brzmienie, spełnia moje skromne wymagania w zupełności (jakość po analogu + BT + min. 200 GB pamięci). Wciąż natomiast nie mam nic przeciwko za opcją z dobrym dedykowanym odtwarzaczem.

@Loke13 Szkalowanie, to pisanie o kimś źle bezpodstawnie. Natomiast w swojej wypowiedzi starałem się nie wykraczać poza zwykłą, normalną krytykę. Tak jak pisałem nie sądzę aby użytkownicy head-fi, przy wszystkich moich zastrzeżeniach i uwagach do tamtego forum, zbiorowo pisali nieprawdę. Wierzę że nie muszę mieć doświadczeń serwisowych aby móc o nich się wypowiadać. Dam nawet dobry przykład w drugą stronę: Audeze. Miałem kiedyś podwójną awarię ich słuchawek, wymieniono je od ręki mimo tego, że winowajcą był wzmacniacz Rapture (DIY). Zachowanie super fantastyczne. Wiele osób również może powiedzieć o serwisie same superlatywy. Tak było kiedyś. Dziś natomiast mają miejsce dziwne zachowania, gdy użytkownik zgłasza problem, serwis "nic nie stwierdził", ale... słuchawki odsyła ze zmienionymi przetwornikami. To też trochę przypomina, że żaden stan nie jest wieczny i tak jak wszędzie pracują ludzie, w pewnym momencie mogą zostać zatrudnieni ci, których działania i decyzje będą inne/gorsze/lepsze. I również mam tutaj osobiście pozytywne tylko doświadczenia, a jednak zapala się lampka ostrzegawcza. Na pewno jednak ma Pan rację co do samego urządzenia, tj. jego dźwięku chociażby - nie sposób ocenić je i nie powinno się tego robić "wirtualnie". 

16 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Szkalowanie, to pisanie o kimś źle bezpodstawnie. Natomiast w swojej wypowiedzi starałem się nie wykraczać poza zwykłą, normalną krytykę. Tak jak pisałem nie sądzę aby użytkownicy head-fi, przy wszystkich moich zastrzeżeniach i uwagach do tamtego forum, zbiorowo pisali nieprawdę. Wierzę że nie muszę mieć doświadczeń serwisowych aby móc o nich się wypowiadać

śledziłem ten wątek na samym początku i większość uwag dotyczyła działania wifi ,Bluetooth i szumów( przy włączonym wifi). Wifi faktycznie nie obsługiwalo wszystkich standardów i problem rozwiązywalo przestawienie routera( pisze o własnym przypadku). Bluetooth faktycznie ma krótki zasięg i jeśli ktoś liczył na używanie tws mógł się rozczarować( choć osobiście nie widzę sensu kupować dedykowanego urzadzenia ,tylko do obsługi tego typu sluchawek). Zakłócenia natomiast występują przy używaniu wifi na każdym przenośnym urządzeniu, jakiego używałem więc jest to raczej choroba segmentu urządzeń, a nie pojedynczy przypadek.  Doświadczeń serwisowych z daną marka nie musi Pan mieć, natomiast na wspomnianym forum w innych wątkach jest znacznie więcej opinii chwalacych produkty tej marki,  oraz serwis jaki firma prowadzi. Proszę nie odebrać mnie źle,  ponieważ obecnie nie posiadam żadnego produktu tej firmy, ani nie mam żadnego profitu z ich sprzedaży,ale jest Pan szanowana osoba na forum ,która dla wielu użytkowników jest opiniotwórcza- zwłaszcza tych nowych. Pana opinia na temat marki ,na podstawie doświadczeń jednego użytkownika forum (który ewidentnie nie sympatyzuje tej marce😉) w wielu oczach dyskredytuje produkt ,który de facto jest świetnym odtwarzaczem, docenionym również przez wielu recenzentów ( nie tylko w naszym kraju) ,który w stosunku jakosc/ cena tak naprawdę jest bez konkurencyjny.

• Approved 1

@Loke13 Nie odbieram, także bez obaw. Dziękuję również za ciepłe słowa. Niemniej jeszcze raz chciałbym podkreślić, że nie neguję produktów tej firmy i jak pisałem samą markę kojarzyłem do tej pory z wysoką jakością i bardzo fajnym brzmieniem. Każdemu może zdarzyć się pomyłka, problem techniczny, niedopracowany produkt i wtedy najważniejsze jest jak się z tego wychodzi, jakimi praktykami i w jakim stylu. Zaciekawił mnie natomiast argument o docenieniu przez recenzentów. Przyznam że nie jest to dla mnie nic na co zwracałbym uwagę, ale nie dlatego, że sam uważam siebie za alfę i omegę, (prawdę mówiąc wręcz przeciwnie i dlatego cały czas mam motywację aby blogować i się udzielać). Znam natomiast to i owo z naszego rodzimego rynku i jeśli miałbym się opierać na recenzjach, to raczej tylko zagranicznych lub od sprawdzonych, zweryfikowanych użytkowników, którym ufam. Pozostaje więc wierzyć, że jeśli takie praktyki jak płatny callback mają miejsce, to są to bardziej wypadki przy pracy. Choć częstość wypuszczania co rusz nowych produktów zamiast jednego ale dopracowanego to faktycznie trudny do podważenia argument i wynika to już stricte ze strategii producenta. Za to samo dostaje HiFiMAN po głowie, tak samo ja krytykuję Audeze (multum tzw. "silent revisions"), choć miałem sporo produktów tej marki i do dziś wiele z nich bardzo chwalę. 

I tak, Raulen definitywnie nie lubi iBasso ;). OPPO PM3 chyba też. Każdy ma jakiegoś swojego "hejcika", ale to dodaje ostatecznie pikanterii takim dyskusjom :)

Owszem, nie lubię, dla mnie iBasso skończyło się na modelu DX90. Potem tylko knocili, takie mam zdanie. Gdyby nie zaporowa cena, można by polecić Sony NW-ZX507, ten i ma Androida i nareszcie USB-C.
Ale kosztuje ponad 800 USD na Amazonie.

Jest tańszy NW-A105, a patrząc na wiele opinii i recenzji poprzednich ZX i serii A, to można zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli nie potrzeba balansu, to warto w A uderzać.

• Like 1

5 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Znam natomiast to i owo z naszego rodzimego rynku i jeśli miałbym się opierać na recenzjach, to raczej tylko zagranicznych lub od sprawdzonych, zweryfikowanych użytkowników, którym ufam. Pozostaje więc wierzyć, że jeśli takie praktyki jak płatny callback mają miejsce, to są to bardziej wypadki przy pracy. Choć częstość wypuszczania co rusz nowych produktów zamiast jednego ale dopracowanego to faktycznie trudny do podważenia argument i wynika to już stricte ze strategii producenta

Rozumiem o czym Pan pisze i również do większości  recenzji podchodzę  z większym dystansem - tych zagraniczne również. Mimo to zgadzam się z ich opinia ,że dx160 brzmieniowo nie odstaje od większości flagowych " mid endow" tej i innych marek( oba miałem na własność kupione za swoje pieniądze-niestety😏).

5 minut temu, raulendymion napisał:

Owszem, nie lubię, dla mnie iBasso skończyło się na modelu DX90. Potem tylko knocili, takie mam zdanie. Gdyby nie zaporowa cena, można by polecić Sony NW-ZX507, ten i ma Androida i nareszcie USB-C.
Ale kosztuje ponad 800 USD na Amazonie.

Sony jest warte polecenia ,ale niestety wersje europejskie mają ograniczenia ,których nie da się na ten moment usunąć jak w modelach bez androida.  Do andromed ,czy innych czułych armatur pewnie starczy, ale do bardziej wymagających dokow może być za mało( miałem zx300 z blokadą i bez)

Cieszę się, że tyle emocji wzbudziło moje pytanie o zestaw do 3 tyś? Na tą chwilę najbliżej mi faktycznie do jakiegoś dacamp'a,gdzie niestety też wiele pytań się pojawia i na niektóre dostałem odpowiedź w innym poście.Nigdy nie sądziłem, że zabawa może się zaczynać od słuchawek,ale niestety ceny powyżej 1ts to już dla mnie chyba zbyt wiele.Co do dapów to mam niezwykle miłe wspomnienia z czasów któregoś z modeli Thompsona,ale jak widzę wszystko poszło zdecydowanie do przodu,a ja wiele lat przespałem w niewiedzy.Do tego jednak smartfon mam cały czas przy d... tzn. sobie.Na dziś dzień słucham sobie z średnio/dobrą satysfakcją z połączenia s10e+DC02+IT01,ale jestem świadom że w podobnym połączeniu zapewne można uzyskać lepsze efekty.Myslałem nad s10e+Ikko Zerda+Ikko OH 10,ale czy będzie to lepsze od tego iBasso,tego nie wiem?Nie stać mnie na eksperymentowanie, a posłuchać to nie ma gdzie. Pozostaje czytać osób co zęby zjadły na temacie dźwięku i wreszcie trafić na to czego oczekuję, a oczekuję względnie nie dużo, audiofilem nie jestem,słucham mocnej muzyki ( np. techniczny death metal) i wyraźny bas ,szeroka scena ,że tak to ujmę nie zlanie się instrumentów i wokali w jedno,a wyraźne usłyszenie  w przestrzeni każdego z tych elementów wystarczy mi zdecydowanie.

Jak każdy tu się rozpisuje czego słuchał i jaki ma stosunek do DAP-ów, to i ja wcisnę swoje dwa grosze.

Ja jedyny DAP jakiego testowałem, choć tylko przez 2h i to bardziej testowałem Meze, ale właśnie na tym DAP-ie, to był to A&K Kann Cube. Mój pierwszy i w sumie na ten moment ostatni DAP, więcej nie potrzeba mi testować. Sam z początku w sumie podchodziłem do DAP-ów sceptycznie, a w szczególności do tak drogich DAP-ów podchodziłem bardziej WTF, po co to? W tej cenie kupi się coś co zagra milion razy lepiej.

Po przypadkowym(bo miałem iść posłuchać Meze, a akurat się trafiło, że z Cube zostały sparowane) moje zdanie się trochę zmieniło. O dziwo ten zestaw zagrał tak jakbym się nigdy nie spodziewał, że słuchawki stacjonarne, choć proste do napędzenia, to z przenośnego grajka zagrały tak gdybym tam słuchał zestawu  w pełni stacjonarnego.

Moje zdanie na temat samych DAP-ów się zmieniło, choć dalej i tak nie widzę potrzeby przebierania w DAP-ach.

Jak na 2h słuchania nie zauważyłem czegoś denerwującego. Jedynie z tego co czytałem, to wifi jest słabe(ale po prostu wolne i nic więcej), DAP potrafi się nagrzać, a już nie wspominając o trybie high gain gdzie wypuści z siebie zapewne kilka watów czystej mocy, wtedy podobno naprawdę mocno się grzeje i podobno jakieś przebarwienia ekranu ale tylko podczas korzystania i bardziej związane z wyższą temperaturą, choć tu czytałem tylko o kilku przypadkach i do tego gdzieś we wczesnym 2019, więc to raczej pod znakiem zapytania. Choć poza tym uważany za jednego z najlepszych DAP-ów od A&K, szczególnie, że cena jeszcze nie jest tak zabójcza jak SP2000, gdzie kosztuje on 17k, a Cube do dostania za realnie gdzieś około 6k po dogadaniu się.

Z plusów? Hmmmm na pewno moc, póki co trafiłem, że Susvary nie potrafił napędzić, choć to mało dziwne. Więc poza tym to w sumie większość stacjonarnych słuchawek powinna dostać odpowiednią ilość mocy, nawet planarne(poza ekstremalnie trudnymi do napędzenia), sygnatura dźwięku( choć organoleptycznie raczej mogę mówić o całościowym dźwięku Meze + Cube, a że zestaw się zgrywa synergicznie, no to cóż), 2h to za mało by wysuwać jakieś konkretniejsze wnioski, samo korzystanie było przyjemne, chodziło płynnie, może nie jak topowy iphone, ale płynnie. Streamingi są(ciągle dodawane  nowe) Tidal jest w 2 wersjach, z apk obsługujący offline oraz wbudowany w Cube'a, jednak tu podobno można słuchać tylko online.\

Minus/plus: jest wielkim klocem i jest ciężki, choć dobrze leżał w dłoni.

Podzespoły rzec można topowe, kości DAC z stacjonarnych kloców, DSD do 256 jest natywne, mamy wyjście liniowe zbalansowane specjalne na złączu 5-pin?(choć trzeba dorobić, albo dokupić odpowiedni kabelek)

Oczywiście należy patrzeć na DAP-a jako urządzenie z którym nie jesteśmy uwiązani kablami. Tylko bierzemy ulubioną słuchawkę, może Meze, może LCD, może jeszcze  coś innego, bierzemy takiego wielkiego kloca, bierzemy koc, idziemy na polanę, rozkładamy się i słuchamy pełnowymiarowych słuchaweczek na łonie natury, a wybór w przypadku Cube jest większy z racji na większą dostępną moc, więc mamy większy wybór i nie jesteśmy ograniczeni głównie do dokanałówek.

Cena wysoka, choć A&K w sumie do tanich firm nie należy, a przynajmniej mam takie wrażenie.

I tak w sumie wygląda moja przygoda z DAP-em, choć krótka, to jednak  zmieniła mój stosunek do użyteczności DAP-ów i widzę więcej sensu w nich niż przedtem.

3 godziny temu, Pitb napisał:

Cieszę się, że tyle emocji wzbudziło moje pytanie o zestaw do 3 tyś? Na tą chwilę najbliżej mi faktycznie do jakiegoś dacamp'a,gdzie niestety też wiele pytań się pojawia i na niektóre dostałem odpowiedź w innym poście.Nigdy nie sądziłem, że zabawa może się zaczynać od słuchawek,ale niestety ceny powyżej 1ts to już dla mnie chyba zbyt wiele.Co do dapów to mam niezwykle miłe wspomnienia z czasów któregoś z modeli Thompsona,ale jak widzę wszystko poszło zdecydowanie do przodu,a ja wiele lat przespałem w niewiedzy.Do tego jednak smartfon mam cały czas przy d... tzn. sobie.Na dziś dzień słucham sobie z średnio/dobrą satysfakcją z połączenia s10e+DC02+IT01,ale jestem świadom że w podobnym połączeniu zapewne można uzyskać lepsze efekty.Myslałem nad s10e+Ikko Zerda+Ikko OH 10,ale czy będzie to lepsze od tego iBasso,tego nie wiem?Nie stać mnie na eksperymentowanie, a posłuchać to nie ma gdzie. Pozostaje czytać osób co zęby zjadły na temacie dźwięku i wreszcie trafić na to czego oczekuję, a oczekuję względnie nie dużo, audiofilem nie jestem,słucham mocnej muzyki ( np. techniczny death metal) i wyraźny bas ,szeroka scena ,że tak to ujmę nie zlanie się instrumentów i wokali w jedno,a wyraźne usłyszenie  w przestrzeni każdego z tych elementów wystarczy mi zdecydowanie.

Jeśli chodzi prosty przenośny zestaw do telefonu to zdecydowanie lepiej sprawdziliśmy się dc01 i it01s. Różnice w nazwie nie wielkie ,ale w dźwięku już tak. It01s to czyste granie , z szybkim i detalicznym basem ,dobrze rozciągnięte i szczegółową góra i spora scena  na szerokość. Technicznie bliżej it04 niż it01. Do metalu powinny się sprawdzić. Dc01 też gra czysciej i ma więcej mocy( it01s mają w zestawie kabel zbalansowany 2,5mm i pasuje do dc01). Niestety do wymienionych  " odpowiednikow" nie mam porównania. 

Ikko Oh10 do meatlu raczej bym nie polecał. One mają solidny bas i dość szybki, ale obawiam się, że do tej muzyki będzie go za dużo. To oczywiście kwestia preferencji, dla mnie w rapie było go dużo za dużo i dlatego szybko je sprzedałem. Dość mocna Vka, całkiem niezłe technikalia i jak na tę klasę cenową niezła scena i na szerokość i na głębokość.

Wybór słuchawek iem dzisiaj jest przeogromny, a półki cenowe dosyć łatwo definiowane: do 100$, od 100-300$, od 300-700$, od 700$ do 1500$, 1500$ - dalej. Są bardzo dobre słuchawki w tych przedziałach cenowych które zachaczają o poziomy wyżej, ale to są wyjątki.

Niemniej poczytaj o Fearless S6Rui i Fearless S8Freedom. Obie pary mieszczą się w budżecie jako nowe. Do tego jakiś Red czy Cobalt i masz fajny zestaw. Dostępność średnia, bo trzeba zamawiać z Chin lub Amazon.de

Są chwalone Dunu, koledzy wyżej już wspomnieli, czy właśnie ibasso. Myślę, że warto okreśłić najpierw dokładnie jakiej tonacji się szuka, będzie dużo prościej podpowiedzieć bo temat długi, a wniosków niewiele.