Jump to content

Recommended Posts

Witajcie, jestem zdecydowany na zakup odtwarzacza plus  doki,stąd moje pytanie.Oto warunki jakie chciałbym aby taki zestaw spełniał:                     -  koniecznie wifi z możliwością offline Tidal                                                                 -niezbyt ceglaste gabaryty plus bdb wykonanie                                                       najważniejsze:     dźwięk przestrzenny-szeroka scena z wyraźnie oddzielonymi( aby się nie zlewały) wszystkimi instrumentami ,wyraźny głęboki i masywny bas. 

Mogę na taki zestaw wydać do 3 tyś. Myślałem nad Fiio M9 plus F9 Pro,ale ciekaw jestem waszej profesjonalnej opinii, może nie trzeba wydawać aż tyle jak na moje niezbyt (?) wygórowane warunki?   Obecnie muzyki słucham na s10e+ibasso ITO1 jest fajnie,ale bass nie zachwyca ani scena nie rzuca na kolana.   Za pomoc bardzo dziękuję 🙂

@raulendymion Wiesz, że żółtkom płacisz niemal codziennie? Biorąc pod uwagę, że rynek opiera się głównie na chińskich produktach. Kupiłeś telefon? To na 99% obstawiam, że został wyprodukowany przez żółtków w Chinach. Właśnie wspomogłeś komunistyczną partię Chin.

Obstawiam, że większość elektroniki, jak nie cała w Twoich urządzeniach, to głównie chiński wyrób. Właśnie ponownie wspomogłeś komunistyczną partię Chin.

Trochę to takie gadanie bez sensu, podczas gdy cały rynek światowy opiera się na Chinach. Znikomy odsetek jest produkowany poza Chinami, ale to głównie DIY i prywatne mniejsze firmy, ale i to nie wyklucza użycia chińskich podzespołów.

Wiesz, że urządzenia Apple mimo, że to USA, to produkcja główna odbywa się w Chinach? A jakoś jakością wykonania stoją bardzo wysoko, mimo, że to "żółtek wyprodukował to urządzenie".

Oczywiście gdyby produkcja byłaby w USA, albo gdzieś w Europie, to pewnie iPhone nie kosztowałby 6k zł, tylko 12k zł. Ale wiadomo nie wspierajmy Chin, tylko produkujmy wszystko lokalnie zwiększając przy tym koszty produkcji, a jakość i tak będzie zależała od chęci pracowników, więc wcale nie musi stać na dobrym poziomie.

• Like 1
4 godziny temu, raulendymion napisał:

Kupując chińskie produkty wspomagasz finansowo komunistyczną partię Chin. Chcesz płacić żółtkom, płać.

No pochwal się z jakiego urządzenia napisałeś tą mądrość. Zobaczymy na ile wsparłeś i kogo 😀

Komputer Dell, produkcja USA. Także kolego kiit, wciskasz kit. Polakowi pokazać zabawkę kolorową, to i obozy koncentracyjne zniesie.

W Chinach mamy do czynienia z państwem autorytarnym, a Komunistyczna Partia Chin ma ambicje kontrolowania wszystkiego.

Żaden Dell nie ma płyty głównej produkowanej w USA, pamięci też nie i dysku również. Matryca masz 75% szans, że jest made in China.

Z siedmiu fabryk Dell ma trzy w USA i tylko jedna kontynuuje produkcję - serwerów, aaa - dwie fabryki ma też w China .... reszta to Brazylia, Malezja, Indiach, Irlandii. No to z uznanych demokracji tom masz..., dwa kraje?

Aaa, znakomitą większość światowej produkcji laptopów i desktopów Dell realizuje w Chinach i w Malezji, a resztę w Brazylii :)

Możesz sobie wybrać co wspierasz... . Aj, aj, źle jest zaglądać do źródeł... .

Nie chwal się jaki masz telefon. Masz jeszcze mniejsze szanse... 

Edited by KiiT
  • Like 1
  • Approved 1
10 godzin temu, raulendymion napisał:

W Chinach mamy do czynienia z państwem autorytarnym, a Komunistyczna Partia Chin ma ambicje kontrolowania wszystkiego.

To pozostaje i przestać kupować polskie produkty, skoro opieramy się tylko na rządzących, a nie pracy zwykłych ludzi.

Dziwne, że nie boli praca na państwówce :ph34r:

Dać Polakowi w łape to i "chińczyków" będzie chwalił.

• 4 weeks later...
W dniu 23.02.2020 o 12:55, raulendymion napisał:

DX 160 to bym nie polecał. Jest cały wątek na head-fi o rozłączaniu się połączeń sieciowych po 5 minutach max. I słyszałem o wadliwych wyświetlaczach. Z chińskich rzeczy to w zasadzie trampki i koszulki dobre są.

https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx160-the-listening-experience-only-gets-better-and-better-check-for-latest-online-update-unboxing-1st-page.912228/page-177

Posiadam DX160 i problemów z połączeniami nie uświadczyłem (zrywanie połączeń). Natomiast wyświetlacz to inny "problem", gdyż potrafi podczas pracy generować trzaski. Dzieje się tak gdy DAP jest połączony z siecią wifi słabej jakości (tak zakładam na podstawie własnych doświadczeń). Np sieć "postawiona" poprzez mój telefon (Xiaomi Mi 9t) daje powyższe objawy. Z kolei router domowy TP- link działa bez generowania szkodliwego wpływu. Całość zagadnienia została zauważona przez Ibasso gdyż ogłoszono akcję serwisową wymiany wyświetlaczy a model 2020 posiada już inny panel wolny od tych wad (wg autorów komunikatu). 

A co do zalet tego DAP. Sprzęt gra bardzo muzykalnie, lekko ciepło i rozsądnie detalicznie (w moim odczuciu przyjemniej niż np M11 pro, który generuje dźwięki a nie muzykę). 

Z doków używam (lub testuję) FIIO Fh5 i FH7, CA Andromeda (poza zakładanym przez ciebie budżetem). Obydwie pary od Fiio powinny cię zadowolić chociaż do FH5 polecam dokupić kabel FIIO serii C (i nadal zmieścisz się w budżecie).

Edited by ZebLong

To poczytaj wątek na head-fi, jak to iBasso zrobiło z Ciebie i z reszty kupujących darmowych beta-testerów. Okazuje się, że wersja 2019 ma być poprawiona wersją tegoroczną, ze zmienionymi podzespołami. A Ty możesz sobie zrobić upgrade za kilkadziesiąt dolarów plus wysyłka do Chin. I ciekawe czy np. za kolejne pół roku nie będzie wersja 2020 Autumn.

https://www.head-fi.org/threads/ibasso-dx160-the-listening-experience-only-gets-better-and-better-check-for-latest-online-update-unboxing-1st-page.912228/page-202

Przykładowe komentarze:
Yeah releasing something so fast is a bad move for both old and new customers. Really dislike this kinda move in every situation Daps/smartphones alike. Why not just spend more time polishing one product for a year, instead of releasing 2-3 per year...
1. old customers will feel like they got scammed and the "beta" testers.
2. new customers might feel hesitant buying if they know or think that they will just release the next version in another month

What?? I knew that one was coming.....still no product data on the website.
So congrats guys we are the test hords...
Ran away from FIIO because of this crap, thought Ibasso was a solid manufacturer.
I feel a bit ripped off atm.

Edited by Guest

Tak, czytałem i przyznam, że nie robi to na mnie wrażenia. Nie pierwszy to raz gdy producent wzywa na "akcję serwisową". Np cały rynek motoryzacyjny tak działa i jakoś nikt nie robi z tego afery. Przy tej cenie nie dziwi mnie to, że IBasso czegoś zaniedbało. Wręcz zbyt piękny był to obraz. Za 1,6k PLN dostałem sprzęt, który ma problemy (wieku dziecięcego?) tyle, że gra to o klasę lepiej niż mój poprzedni DAP tj SR15 od [email protected], który kosztował blisko dwa razy tyle. 

Poza tym: mamy model 2020 na rynku podobno bez tych wad. Może warto posłuchać? Czytanie to piękny nawyk, ale nie zastąpi indywidualnego odsłuchu. Jeśli kolega @Pitb uzna, że warto spróbować tym bardziej, że przecież może odstąpić od transakcji w ustawowym terminie to chyba warto by dał sobie szansę? 

Edited by ZebLong
  • Like 1

Akcja serwisowa renomowanego producenta wyglądałaby tak:
1. Ściągamy urządzenie na nasz koszt
2. Wysyłamy kupującym nowe (ew. poprawione) na nasz koszt.

Akcja serwisowa chińskiego producenta zaś wygląda jak widać - kupiliście barany wersję beta - wasz ból. A, i zapłaćcie za naprawę oraz koszty wysyłki.

Edited by Guest

No kupiłem tego kloca w 2018, wspominam to jak mój najgorszy zakup w życiu. Co śmieszne, bigmaras na Allegro podniósł cenę DX 150 o prawie 400 zł. Czyli za ten szi(f)t trzeba dać jeszcze więcej :trollface:
Zresztą  z FiiO M11 Pro jest nie lepiej - FiiO zastosowało low-endowy procek Samsunga Exynos 7872. Który to nie obsługuje Androida od 8 wzwyż. Masz aplikację muzyczną wymagającą Oreo, nie zainstalujesz, bo producent zaoszczędził. A liczy sobie 650 USD za grajka.

Edited by Guest
51 minut temu, raulendymion napisał:

Akcja serwisowa renomowanego producenta wyglądałaby tak:
1. Ściągamy urządzenie na nasz koszt
2. Wysyłamy kupującym nowe (ew. poprawione) na nasz koszt.

Akcja serwisowa chińskiego producenta zaś wygląda jak widać - kupiliście barany wersję beta - wasz ból. A, i zapłaćcie za naprawę oraz koszty wysyłki.

Tyle ,że to nie jest żadną akcją serwisowa. Ja. Mialem dx150, dx160 i dx220 i na żaden nie narzekalem. Z dx160 wielu narzeka na wifi ,bluetooth i szumy. U mnie wifi normalnie działało, a jedyne co musiałem zrobić to zmiana ustawień routera,  z bluetooth nie korzystam. Wytnij te funkcje i masz w zasadzie to samo co oferuje Cowon