Jump to content

Słuchawki do 200zł RMOE czy CAL!

DzikiDzik
 Share

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuję słuchawek do 200zł(jeśli będzie warto mogę coś dopłacić) będę ich używać z smartphonem, ipodem shuffle i pc. Mimo to muzyka będzie puszczana w cichych miejscach.
Obojętne więc czy są zamknięte,otwarte.

Słucham różnych gatunków, ale głównie jest to muzyka hip-hop,alternatywny rock, hard rock czasami pop. Nie słucham techno
Zależy mi na przestrzeni, żeby dźwięk nie był zduszony i czuć było „powietrze” między instrumentami, ale też żeby nie odebrało mu to realizmu i detaliczności. Co do basu miło jak jest mocniejszy ale bez przesady. Zależy mi również na tym by były muzykalne.

Aktualnie posiadam logitech h600 jednak czy odczuję różnicę ? H600 są dla mnie za płaskie w brzmieniu.

Mega wpadły mi w gust Encore Rockmaster OE ale również zastanawiam się nad CAL! ale jestem otwarty również na inne produkty

Dziękuję za poświęcony czas ! :D

Edited by DzikiDzik

Witam,

Część osób stawia RMOE wyżej od CAL, więc najprawdopodobniej rozwiązuje to w tej chwili dylemat. Ale jeśli szuka Pan przestrzenności, mocniejszego basu w granicach rozsądku i detaliczności, to najtańszą opcją będzie najprawdopodobniej szukanie używanych AKG K240 Studio. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Proszę uprzejmie,

Dużo. W tym tygodniu powinienem mieć gotową recenzję modelu Monitor, także będzie można porównać sobie wrażenia z recenzji z modelu K240 MKII (czyli Studio z lepszym wyposażeniem - to identycznie grające słuchawki, więc recenzja będzie tożsama), ale już teraz mogę powiedzieć, że obie pary zagrają diametralnie różnie. 

Monitory są od Studio wyraźnie ciemniejsze, bardziej wokalizują i dociążają dźwięk, rysują go w konstrukcji poprawniej, ale wolniej i na mniejszej scenie, bez nacisku na skraje pasma. Mają też znacznie większe wymagania napędowe, jako że to 55 Ohm vs 600 Ohm. Studio od razu wydadzą się Panu bardziej agresywne, z mocniejszym basem i wyżej zaznaczoną górą. Monitory będą przyjemne, spokojne i bardzo poprawne. 

• Upvote 1

• 3 weeks later...