Jump to content

Słuchawki otwarte do 1000 zł


Chris
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Po pierwsze fajnie, że udało mi się znaleźć ten blog, tudzież forum, które w tak rzeczowy sposób traktuje temat słuchawek.

Po drugie czytałem różne recenzje i można powiedzieć, że im dalej w las tym gorzej, im więcej czytam tym mniej wiem, ale do sedna... Poszukuję sluchawek otwartych do produkcji muzyki w warunkach domowych w klimatach trance i house do 1000 zł. (tolerancja tak do 200zł w górę) Myślę, że ciemniejsza charakterystyka byłaby pożądana w tych gatunkach muzycznych. Zależy mi aby dolne pasma były precyzyjne, bez przekłamań. Czy znajdziemy coś dla mnie? Oczywiście świadom jestem tego, że każdą z propozycji będę musiał odsłuchać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Dodam, że głownie będę pracował na słuchawkach, posiłkująch się kolumnami średniego/dalekiego pola, gdyż monitory bliskiego pola myslę, że zakupie dopiero pod koniec roku.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. 

Do takiej muzyki często wybiera się słuchawki o sygnaturze "V". W kwocie 1000 zł jedną z lepszych takich pozycji są Beyerdynamic DT990 Edition w wersji 600 Ohm. Z cieplejszych modeli są chociażby HiFiMANy HE-300 (o ile uda się je jeszcze znaleźć), ale też mało używane HD650 czy Audio-Technica ATH-R70X. Sam do produkcji takiej muzyki decydowałbym się zapewne na zamknięte DT250, K271 MKII lub półotwarte M220 PRO z nausznicami welurowymi, a więc naciskając na liniowość w pierwszym przypadku, liniowość z lekkim naciskiem na bas w drugim, albo delikatną "V"-kę z zaznaczoną przestrzennością w trzecim. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...