Jump to content
Sign in to follow this  
Indren

Audeze mobius jaki realtek

Recommended Posts

witam, przymierzam się do zakupu nowych słuchawek oraz płyty głównej i mam pytanie odnośnie tego. Planuje zakup słuchawek audeze mobius (głównie do grania i słuchania muzyki) I zastanawiam się nad płytą główną do tych słuchawek. Który realtek będzie lepszy? ALC1220 czy ALC1220-vb i jaka jest różnica między nimi? 

płyty główne nad którymi się zastanawiam:

Gigabyte Z390 AORUS MASTER

Gigabyte Z390 AORUS ULTRA

Obstawiam, że żadna, ale prościej jak kupisz obie, wybierzesz lepszą i oddasz gorszą. Raczej podejrzewam, że nikt tu jeszcze nie testował tak dźwiękówek w płytach głównych.

A swoją drogą współczuje pakowania się w mainstreamowe Intele.:ohgodwhy:

Edited by Nehero
  • Thanks 1

Googlojac na szybko roznica jest taka, ze 1220-VB to jest nazwa gigabyte na uklad oparty o alc1220, ale powiedzmy ten lepsiejszy. Tak czy siak, aorus master jest oparty zarowno na 1220 i ess9118, wiec powinno byc zauwazalnie lepiej.

Edited by JTN5M
  • Thanks 1

A ja sobie myśle ze ma to średnie znaczenie bo te słuchawki można łączyć po USB z komputerem i wtedy pracuje DAC w słuchawkach a nie karta w komputerze.  

swoja droga jakie są jeszcze zastosowania takich słuchawek inne już granie i słuchanie muzyki o które można zapytać na forum dla audiofilów?

3 godziny temu, KiiT napisał:

swoja droga jakie są jeszcze zastosowania takich słuchawek inne już granie i słuchanie muzyki o które można zapytać na forum dla audiofilów?

Oglądanie filmów :fascinating:

4 godziny temu, KiiT napisał:

forum dla audiofilów

Ale my nie jesteśmy forum dla audiofilów :). A przynajmniej nie w sensie stricte. Po prostu jesteśmy forum o audio. Są tu różni ludzie o różnym guście i z różnym sprzętem, raz lepszym, raz gorszym. W randze Zasłużonych są osoby, które nie wydały nawet 1000 zł na słuchawki. Było na przestrzeni czasu kilka osób chcących wykreować forum swoją aktywnością do rangi elitarnej, ale części osób się to nie spodobało. Poruszamy się więc luźno w tematyce audio od tych najniższych, boleśnie wręcz tanich urządzeń, aż po sprzęt za kwoty 5-cyfrowe, na ogół nie kolidując ze sobą.

5 godzin temu, Nehero napisał:

Raczej podejrzewam, że nikt tu jeszcze nie testował tak dźwiękówek w płytach głównych.

Troszkę temat poruszyłem przy recenzji Creative G1 i chyba MH750. Pamiętam że były oczekiwania, że będę takie testy robił. Niestety nikt z zainteresowanych nie pofatygował się do dziś z zasponsorowaniem platform testowych. Podejrzewam, że była to jedna z tych sytuacji, w których absolutnie zaszło nieporozumienie co do mojej osoby, bo mnie osobiście sprzęt tego typu i związane z nim zagadnienia w zasadzie kompletnie nie interesują.

PS. filmy oglądam w K1000, a gram w HD800. Kiedyś jak grałem w BF3 na STAXach, to mi wallhacki i maphacki zarzucali.

• Thanks 1

Nie zgadzam się z definicją że audiofil jest elitarną bo drogą aktywnością. A już nie na pewno w temacie słuchawek. Audio-filia to umiłowanie dźwięku. Takie jest pochodzenie tego słowa. Czyli określa człowieka, dla którego jakość dźwiękowa będzie najważniejszym kryterium w temacie oceny czy posiadanego sprzętu, czy tego który zamierza kupić.

Natomiast czy będzie kupował z zakresu cenowego mainstream, hi-fi, czy high-end jak najbardziej zależy od zasobności portfela i jest  to zupełnie odmienna kwestia.  Tym bardziej, że obecnie można spotkać słuchawki za 200zł które grają ja te za 600zł, te za 600zł które grają jak te za 1500zł i te za 2000zł które grają jak te za 3500zł. Pewnie też jest wiele przykładów działających w przeciwnym trendzie. Zresztą bardzo dobrze to widać w polecanym na blogu sprzęcie, że nie trzeba sprzedawać nerki by się dobrym dźwiękiem cieszyć. 

Więc moje pytanie nie brzmiało, jesteśmy elitą, hej czego tutaj szukasza, etc.  i nie taka była jego intencją - przepraszam jeśli tak zostało odebrane. Ale bardziej się zastanawiałem, że kupując słuchawki do komputera i pisząc, że mają być do muzyki i grania zasadniczo wyczerpuję pełną pulę zastosować. Ale jak zauważył Nehero, jeszcze są filmy i one faktycznie stawiają ciut inne wymagania.

Swoją drogą zastanawiam się czy taki template/guideline dla zapytania by się nie przydał. Co powinno się znaleźć w pytaniu by zwiększyć szanse na sensowne odpowiedzi... . 

Jedna uwaga odnośnie Mobiusów i grania. Nie moja tylko młodego, który o graniu wie naprawdę wiele.  Ocenił on, że system pozycjonowania dźwięku wzgl. ruchu głowy jest całkowicie nieprzydatny w grach multi gdzie oczekuje się precyzyjnej informacji o pozycji przeciwnika, niezależnie od tego co się dzieje z głową. Różnice dźwiękowe mają wynikać z ruchu przeciwnika a nie z ruchu głową. Innymi słowy orzekł, że to przeszkadza. Natomiast do gier single player dla wiekszej immersji jak najbardziej to może pomagać.

Nie zdążyliśmy się pobawić tym, co na ile można wyłączyć w tych słuchawkach, by dostosować ich działanie do danego tytułu i potrzeb, ale może się to okazać ważne, więc o tym wspominam.

P.S. Filmy oglądam w FH7, gram w ATH MSR-7, muzyki słucham w FH7 lub w FAD S-VI, jeśli rozmawiamy o słuchawkach.

Edited by KiiT
  • Thanks 1

Ogólnie to pozycjonowanie dźwięku będę miał zamiar wyłączać w grach multiplayer, jedynie jakiś singleplayer będę używać może, jak dla mnie to taka dodakowa opcja. Jesli polecasz jakies inne sluchawki do ~1.8k do grania, sluchania muzyki to chetnie poczytam :)

Co do tego tego do czego będą mi potrzebne słuchawki myślałem, że najlepiej będzie opisać ogólnie tj. do gier czy muzyki, nie znam się totalnie na jakiś pojęciach odnośnie audio i nie chciałem pisać czegoś czego nie rozumiem, żeby nie zrobić zamieszania czy wprowadzić w błąd. 

// Na początek w zupełności wystarczy nie cytowanie całych wypowiedzi jedna pod drugą, naprawdę 👍
// J.

Edited by Jakub Łopatko

Kupując słuchawki za 1800zl przewodowe do PC zerkniesz się z ograniczeniem jakim jest wbudowana karta i potrzeba kupienia DACa. A to dodatkowy wydatek. Wiec inaczej musisz rozpisać budżet. 1000-1200zl słuchawki i 900-1000 DAC/AMP. 
Zaleta Mobiusow jest to ze maja już to w pakiecie  i finansowano to się inaczej rozkłada. Jedyne co się przyda to nadajnik BT by mieć więcej swobody w słuchaniu muzyki. 

Ja nie łącze tych dwóch funkcji. Bo słuchawki do grania to dla mnie słuchawki zamknięte z dobra izolacja z racji stosowania stacjonarnego mikrofonu i raczej jasne dźwiękowo. A do słuchania muzyki mam inne kryteria lubię bogatszy dźwięk z subbasem, niekoniecznie w V raczej granie w U. Cieplejsze w brzmieniu niezwykle dynamiczne i przestrzenne wiec będą to pewnie słuchawki otwarte. 

mobius nie jest złym wyborem jak możesz to pozycjonowanie wyłączyć a mieć włączone pozostałe wspomagacze. No i nie wiem jak tam w nim z opóźnieniami. Warto to sprawdzić. Oczywiście do CS to nie ma co się spinać. Bo silnik dźwiękowy taki sobie. Ale już do RSS to tak, ma to znaczenie. 

Edited by KiiT
  • Thanks 1

Powiem szczerze, że najważniejsze to chyba osobiście posłuchać sprzętu, połączenia słuchawek wraz ze źródłem. Osobiście kupiłem Audeze LCD i3 do bezprzewodowego słuchania muzyki, ale tak mi się spodobały, że zastąpiły kompletnie mój zestaw do wszystkiego (AKG K702 + NuForce HDP Icon), używam ich do gier i do muzyki, ponadto po kablu Lightning, a nie BT bo tak brzmią lepiej. Dlatego wybierz się do Top Hi-Fi jak możesz i posłuchaj Mobiusów (które mają wbudowany DAC do pracy po USB, bądź BT, więc audio w płycie głównej przestaje mieć znaczenie),  wtedy zobaczysz jak Ci leżą. Warto też sprawdzić inne modele, na przykład AKG K702, które wspomniałem wcześniej, świetnie spisują się w grach.