Jump to content
Sign in to follow this  
Nehero

Fanklub Audioquest

Recommended Posts

Nie znalazłem, to tworze, a jak ślepy jestem, to mnie oświećcie.

Godzinę temu, maszynista1987 napisał:

To dobre słuchawki , jak się trafi z torem , nie trzeba szukać dalej ... Czytałem wczora/przedwczoraj na head o focal utopia że porównywali róże tory i zdążyło się że wymienione powyżej zagrały lepiej . Oczywiście to tylko opinia która przeczytałem :) Ale wiedza to największy skarb i warto się czasami zastanowić czy koniecznie warto się pchać w sprzęt z samej górnej półki . Sam przegrywam niestety z nałogiem i zaczynam szukać czegoś dalej ;) 

To prawda, ale niektórych rzeczy nie przeskoczysz.  Jak posłucham w końcu NO z Kann Cube i porównam do Empyrean, to będę wiedział jak blisko są NO do Meze. I w ogóle zobaczę jak Cube zagra z NO, podejrzewam, że może to być ładne zgranie, szczególnie, że jak czytałem, to Cube jednak ciut bardziej preferuje te cieplejsze/ciemniejsze słuchawki. No ale to wyjdzie w praniu jak takie NO odnajdą się na tle górnej półki. Tego nie omieszkam sprawdzić na pewno.

Same NO mają potencjał, ale przydałoby się wykorzystać pogłos i dzięki pogłosowi zbudować potęgę brzmienia, ale to już tym tor musiałby się zająć. Bo NO mają potencjał, żeby mocno zagrać, szczególnie jakby od toru dostały jeszcze przestrzeń 3D, potęgę i bas,  masę, głębie, moc, powera(szczególnie, że potrafią przyjąć trochę mocy) to połączenie mogłoby być ciekawe. Dlatego obstawiam, że z Cube mogłoby być ciekawie. I to połączenie będę musiał koniecznie sprawdzić, bo jeśli stałoby się to co podejrzewam, to mogłaby być bomba, ale to się okaże, jak sam pogłos NO się zachowa i wpłynie na resztę.

Ale zobaczymy sumarycznie jaki będzie werdykt, na razie podłączyłem NO pod S7 i Fiio Q5 w roli DAC-a i gra fajnie . 

Potem można kupić kabel BAL do Cube i sprawdzić możliwości S7 przy pełnym połączeniu BAL z Cube w roli DAC-a.

Będzie sporo zabawy i testowania. Ale to jeszcze trochę. 

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Pisałem już dziesiątki razy...

A gdzie? Bo może przeoczyłem. :ok-idle:

• Like 3

Nie słuchałem ani REDA ani Cobalta. Nie miałem takiej możliwości ani przyjemności, a kupować szkoda.

Noizer a co to znaczy lepiej? Te wzmaki inaczej grają, niebieski nie jest "po prostu ulepszeniem czerwonego". Jeżeli masz możliwość to jednak dobrze by samemu przesłuchać albo właśnie mocno sprecyzować odpowiedź, może wtedy ktoś podpowie. 

Jak chcesz ocieplić brzmienie to Cobalt. Mi się wydaje, że jednak do ich słuchawek Red powinien bardziej pasować.

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Red był strojony pod NHC i NO

A czy RED nie odchudza zbyt Audioquestów? Bo moje Fiio Q5 na AM3A sumarycznie ciut za bardzo odchudziło NO.

To jest kwestia gustu i preferencji. W jakim paśmie Q5 za bardzo rozjaśnia NO?  Pamietam go dobrze z cyfrowych wysokich tonów. 

Dla mnie takie NO czy NHC wymagają bardzo mocnego rozjaśnienia, mocniejszego niż może zapewnić Red (szczególnie NHC). Pamietajmy ze Red gra dość mocna Vka. Doda basu ale zajmie się jego kontrolą, oczyści/odchudzi średnice oraz doda sporo wysokich jednocześnie rozbudowując scenę. 

Edited by Palpatine
  • Approved 1

@Palpatine Góra i bas z tym, że bas w sumie z AM3A szedł w stronę średniego basu szybkości czy precyzji. Więc brakował najniższych, bas poszedł w stronę punktowego średniego. A góra niby rozjaśniona ale coś za bardzo, szczególnie, że średnica też operuje wokół neutralności.

Z AM3D jest lepiej, bo tam uświadczymy trochę niższego basu. FA7 idealnie ukazuje różnice w basie między tymi dwoma AMPAMI. Dźwięk AM3D jest bardziej wyważony i jeszcze bardziej neutralny. Góra mniej zaznaczona niż na AM3A, ale wydaje mi się, że za to jest lepsza jakościowo niż na AM3A, nie jest tak piskliwa.

Moim zdaniem też AM3D jest szybszy. Szczególnie po balansie. Jest taki parametr opisujący prędkość narastania sygnału - slew rate. Bardzo rzadko podawany w gotowych rozwiązaniach (często w oAmpach). To na moje ucho kolejna różnica. Tylko, że słuchawki nie mogą mieć buły jak masz to wyłapać... 

Teraz sobie odpaliłem NO z ipodem 7g, dawno nie słuchałem. Zobaczymy co razem zrobi ten duet. Na razie jak na 1 utwór jest nieźle :D 

13 godzin temu, Palpatine napisał:

Red był strojony pod NHC i NO wiec będzie lepiej pasował. Bardzo dobre połączenie pod względem synergii. 

Dzięki wielkie! Właśnie o to mi chodziło.

10 godzin temu, Nehero napisał:

Z AM3D jest lepiej, bo tam uświadczymy trochę niższego basu. FA7 idealnie ukazuje różnice w basie między tymi dwoma AMPAMI. Dźwięk AM3D jest bardziej wyważony i jeszcze bardziej neutralny. Góra mniej zaznaczona niż na AM3A, ale wydaje mi się, że za to jest lepsza jakościowo niż na AM3A, nie jest tak piskliwa.

Tak się zastanawiałem czy nie pójść z NO właśnie w stronę Q5s, tylko z dostępnością modułów to coś krucho. AM3D to już chyba nigdzie nie ma?

@Noizer

Zagadaj do Audiomagic. Może coś poradzą na to. Ja u nich kupowałem.

Tak naprawdę, to AM3D niedawno dopiero pojawił się na ogólnie dostępnym rynku. Wcześniej koło maja 2019 tylko samo Fiio zrobiło preorder, a gdzieś koło grudnia 2019, dopiero w Audiomagic pojawił się po tych wszystkich preorderach. Ale były tylko 2 egzemplarze sprowadzone. Więc warto zagadać czy to bezpośrednio do sklepu, czy tutaj na forum ma swoje konto Audiomagic.

Ale fakt te moduły są ciężej dostępne, albo może też Fiio tyle ich nie produkuje. Nie mniej zagadasz do Audiomagic to powinni Ci powiedzieć, czy da radę czy nie. Ale pewnie da, de facto niedawno można rzec wszedł do regularnej sprzedaży. A jeśli już ich nie ma i nie będzie, to trochę Fiio strzela sobie w stopę, bo chyba to miał być ostatni taki wzmacniacz i chyba rezygnują z serii Fiio Q5 jak zrozumiałem, chyba że szykują zupełnie nowy DAC/AMP. Ale nie wiem, trzeba by pisać do Fiio co planują.

Ale spróbuj poszukać na forum mp3store w dziale Sprzedam, jak naprawią stronę, bo widziałem jeden egzemplarz AM3D używany na sprzedaż. 

• Like 1