Jump to content

Fanklub Audioquest


Nehero
 Share

Recommended Posts

Nie znalazłem, to tworze, a jak ślepy jestem, to mnie oświećcie.

Godzinę temu, maszynista1987 napisał:

To dobre słuchawki , jak się trafi z torem , nie trzeba szukać dalej ... Czytałem wczora/przedwczoraj na head o focal utopia że porównywali róże tory i zdążyło się że wymienione powyżej zagrały lepiej . Oczywiście to tylko opinia która przeczytałem :) Ale wiedza to największy skarb i warto się czasami zastanowić czy koniecznie warto się pchać w sprzęt z samej górnej półki . Sam przegrywam niestety z nałogiem i zaczynam szukać czegoś dalej ;) 

To prawda, ale niektórych rzeczy nie przeskoczysz.  Jak posłucham w końcu NO z Kann Cube i porównam do Empyrean, to będę wiedział jak blisko są NO do Meze. I w ogóle zobaczę jak Cube zagra z NO, podejrzewam, że może to być ładne zgranie, szczególnie, że jak czytałem, to Cube jednak ciut bardziej preferuje te cieplejsze/ciemniejsze słuchawki. No ale to wyjdzie w praniu jak takie NO odnajdą się na tle górnej półki. Tego nie omieszkam sprawdzić na pewno.

Same NO mają potencjał, ale przydałoby się wykorzystać pogłos i dzięki pogłosowi zbudować potęgę brzmienia, ale to już tym tor musiałby się zająć. Bo NO mają potencjał, żeby mocno zagrać, szczególnie jakby od toru dostały jeszcze przestrzeń 3D, potęgę i bas,  masę, głębie, moc, powera(szczególnie, że potrafią przyjąć trochę mocy) to połączenie mogłoby być ciekawe. Dlatego obstawiam, że z Cube mogłoby być ciekawie. I to połączenie będę musiał koniecznie sprawdzić, bo jeśli stałoby się to co podejrzewam, to mogłaby być bomba, ale to się okaże, jak sam pogłos NO się zachowa i wpłynie na resztę.

Ale zobaczymy sumarycznie jaki będzie werdykt, na razie podłączyłem NO pod S7 i Fiio Q5 w roli DAC-a i gra fajnie . 

Potem można kupić kabel BAL do Cube i sprawdzić możliwości S7 przy pełnym połączeniu BAL z Cube w roli DAC-a.

Będzie sporo zabawy i testowania. Ale to jeszcze trochę. 

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Pisałem już dziesiątki razy...

A gdzie? Bo może przeoczyłem. :ok-idle:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Noizer a co to znaczy lepiej? Te wzmaki inaczej grają, niebieski nie jest "po prostu ulepszeniem czerwonego". Jeżeli masz możliwość to jednak dobrze by samemu przesłuchać albo właśnie mocno sprecyzować odpowiedź, może wtedy ktoś podpowie. 

Link to comment
Share on other sites

To jest kwestia gustu i preferencji. W jakim paśmie Q5 za bardzo rozjaśnia NO?  Pamietam go dobrze z cyfrowych wysokich tonów. 
 

Dla mnie takie NO czy NHC wymagają bardzo mocnego rozjaśnienia, mocniejszego niż może zapewnić Red (szczególnie NHC). Pamietajmy ze Red gra dość mocna Vka. Doda basu ale zajmie się jego kontrolą, oczyści/odchudzi średnice oraz doda sporo wysokich jednocześnie rozbudowując scenę. 

Edited by Palpatine
  • Approved 1
Link to comment
Share on other sites

@Palpatine Góra i bas z tym, że bas w sumie z AM3A szedł w stronę średniego basu szybkości czy precyzji. Więc brakował najniższych, bas poszedł w stronę punktowego średniego. A góra niby rozjaśniona ale coś za bardzo, szczególnie, że średnica też operuje wokół neutralności.

Z AM3D jest lepiej, bo tam uświadczymy trochę niższego basu. FA7 idealnie ukazuje różnice w basie między tymi dwoma AMPAMI. Dźwięk AM3D jest bardziej wyważony i jeszcze bardziej neutralny. Góra mniej zaznaczona niż na AM3A, ale wydaje mi się, że za to jest lepsza jakościowo niż na AM3A, nie jest tak piskliwa.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem też AM3D jest szybszy. Szczególnie po balansie. Jest taki parametr opisujący prędkość narastania sygnału - slew rate. Bardzo rzadko podawany w gotowych rozwiązaniach (często w oAmpach). To na moje ucho kolejna różnica. Tylko, że słuchawki nie mogą mieć buły jak masz to wyłapać... 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Palpatine napisał:

Red był strojony pod NHC i NO wiec będzie lepiej pasował. Bardzo dobre połączenie pod względem synergii. 

Dzięki wielkie! Właśnie o to mi chodziło.

 

10 godzin temu, Nehero napisał:

Z AM3D jest lepiej, bo tam uświadczymy trochę niższego basu. FA7 idealnie ukazuje różnice w basie między tymi dwoma AMPAMI. Dźwięk AM3D jest bardziej wyważony i jeszcze bardziej neutralny. Góra mniej zaznaczona niż na AM3A, ale wydaje mi się, że za to jest lepsza jakościowo niż na AM3A, nie jest tak piskliwa.

Tak się zastanawiałem czy nie pójść z NO właśnie w stronę Q5s, tylko z dostępnością modułów to coś krucho. AM3D to już chyba nigdzie nie ma?

Link to comment
Share on other sites

@Noizer

Zagadaj do Audiomagic. Może coś poradzą na to. Ja u nich kupowałem.

Tak naprawdę, to AM3D niedawno dopiero pojawił się na ogólnie dostępnym rynku. Wcześniej koło maja 2019 tylko samo Fiio zrobiło preorder, a gdzieś koło grudnia 2019, dopiero w Audiomagic pojawił się po tych wszystkich preorderach. Ale były tylko 2 egzemplarze sprowadzone. Więc warto zagadać czy to bezpośrednio do sklepu, czy tutaj na forum ma swoje konto Audiomagic.

Ale fakt te moduły są ciężej dostępne, albo może też Fiio tyle ich nie produkuje. Nie mniej zagadasz do Audiomagic to powinni Ci powiedzieć, czy da radę czy nie. Ale pewnie da, de facto niedawno można rzec wszedł do regularnej sprzedaży. A jeśli już ich nie ma i nie będzie, to trochę Fiio strzela sobie w stopę, bo chyba to miał być ostatni taki wzmacniacz i chyba rezygnują z serii Fiio Q5 jak zrozumiałem, chyba że szykują zupełnie nowy DAC/AMP. Ale nie wiem, trzeba by pisać do Fiio co planują.

Ale spróbuj poszukać na forum mp3store w dziale Sprzedam, jak naprawią stronę, bo widziałem jeden egzemplarz AM3D używany na sprzedaż. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Tytus1988 Owle i Hawki to takie muzykalne potwory, że normalnie szok! Do tego scenicznie nic tam nie kuleje, a nawet te otwarte całkiem nieźle izolują od otoczenia (półotwarte w zasadzie). 
Również gratuluję, świetna grafika na płycie ). Ciekawa muzyka, właśnie sprawdzam wyrywkowo na Tidal ;)

Link to comment
Share on other sites

NH to moja pierwsza miłość w świecie audio. Pojechałem do Top HiFi posłuchać drewnianych Hawkow i po godzinie pomyślałem, jak ktoś może wydać na nie 2399 zł. Wyszedłem z salonu trochę zniesmaczony...ale jakoś ich brzmienie nie dało mi spokoju. Wróciłem tam po tygodniu czy dwóch...posłuchałem ich na Redzie i wiedziałem ze muszę je kupić. Chyba jako pierwszy w Polsce miałem Nighthawk Carbon. Ich odkrywanie zajęło mi wiele miesięcy, zmiany po 100, 150, 300 czy 350h. Piękna przygoda. Po jakimś czasie się ich pozbyłem ale wróciłem po roku...przygoda z różnych powodów już nie tak udana.

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Approved 1
Link to comment
Share on other sites

@Palpatine jeśli będziesz chciał na tygodniowy odsłuch wersję liquid wood do porównania, możemy dokonać ustaleń i przyjemnie podyskutować, aby wymienić się doświadczeniami. Cały czas staram się uczyć oraz staram się jak najwięcej wynosić z takich rozmów.

O przebiegu całej procedury wypożyczenia może poinformować @pabloj, który miał do porównania NH oraz NHC. Jestem Jemu bardzo wdzięczny za dokonanie drobnego moda, który poprawił przyleganie jednego z nauszników do muszli, a także z pewnością całościowo dźwięk. 

Do momentu zakupu tych, które mam, były one jednymi z moich ulubionych obok GS1000 kupionych po studiach w 2012 i zaskarbiły moje uznanie swoim muzykalnym, delikatnym, pogłosowym przekazem z bliską naturalnej barwą. Wahałem się w ich przypadku nad sprzedażą, ale ostatecznie zostaną. Będą miały za jakiś czas dobrej jakości przejściówkę wykonaną przez Audiofanatyka na inny kabel, bo ten je (nie tylko moim zdaniem) ogranicza. 

@euter cieszę się, że również cenisz Jego twórczość? Staram się też bardziej sporadycznie kupować płyty winylowe z wykonaniami Savalla oraz Jego śp. małżonki Montserrat Figueras, która miała przepiękny, gładki, barwny, odzwierciedlący bogactwo emocji wokal. Bardzo dziękuję za dużego lajka?

Link to comment
Share on other sites

@Tytus1988 Gwoli ścisłości, porówywałem Twoje Hawki do NightOwli. nie Nighthawków Carbonów :) I ostatecznie oba modele bardzo przypadły mi do gustu, z lekkim plusem dla NH. Ale to już na tyle delikatne różnice, że po prostu przeważają osobiste widzimisie :D

 

Btw. będę dziś robił na tych moich nowokupionych tego drugiego moda, o którym mówiliśmy, czyli 'mumifikacje' ;p Będzie okazja, żeby porównać czy to coś zmieniło czy nie. Bo być może ten pierwszy mały mod, wystarcza.

I apropo, te moje też miały pare zaczepów dość luźnych. Wieć to raczej nie kwestia sporadyczna, a po prostu z czasem ten plastik tak już 'słabnie'. Bądź w procesie produkcyjnym takt o wyszło nawet.

Edited by pabloj
Link to comment
Share on other sites

@Tytus1988 No tak byłoby idealnie bo wtedy tam gdzie jest ten plastikowy pierścien sztywny w tych Sonorusach, zawsze jest taki sam odstęp od reszty słuchawki, a ten odstęp właśnie ma ogromny wpływ na sygnature oraz sceniczność. Stąd może wynikać tak mnóstwo różnych opinii na temat Nighthawków i Owli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...