Jump to content

Fanklub Meze Audio

Palpatine
 Share

Recommended Posts

Teraz, MichalZZZZ napisał:

Daj znac gdybys mial mozliwosc posluchania Abyss.

Jak dopisałem chwilę później, póki co nie, bo Mp3Store w łodzi w soboty zamknięte niestety(przed chwilą to zobaczyłem :( ), może jak zmieni się sprzedawca, bo ma być nowy chyba od października, to może będzie otwarte w soboty kto wie. Poprzedni sprzedawca pracował również w soboty i nie było problemu, by pójść i posłuchać. :D 

• Approved 1

2 godziny temu, Nehero napisał:

Akurat Meze potrafią różnie grać w zależności od toru.

i to bardzo:) Ja juz chyba tu pisałem, że to takie trochę słuchawki kameleon (w pewnych granicach oczywiście).

Jeszcze kontynując o Meze Empyrean, to z nimi jest trochę tak, że one w poszczególnych aspektach nie bardzo jakieś wyczynowe są, nawet szare się wydają. Dopiero te ich wszystkie cechy razem tak jakoś się komponują, że to wszystko pasuje na bardzo wysokim poziomie. Nietrudno znaleźć słuchawki, które są w jakimś aspekcie od Meze lepsze, nawet sporo lepsze, ale jak rozważysz całość, to jakoś (przynajmniej mi) Meze wychodzą na prowadzenie na końcu. Mi cały czas (jak pewnie widać) po głowie chodzi analogowość i brzmienie Audeze, ale jak całościowo patrzę na zmianę, to jednak wolę Meze, przynajmniej na razie:)

Meze na początku wcale takiego wrażenia nie robią. Jak miałbym je porównywać, to trochę jak z letnią wodą, niby nie zwracasz uwagę na jej temperaturę, ale jak leci inna to dopiero zauważasz jak idealna była ta letnia:)

Pytanie, czy Elite tego świetnego balansu cech Empyrean nie burzy..

Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Choc wydaje mi sie (czysto teoretycznie), że nowe Meze Elite mi bardziej podejdą. Bardzo tez jestem ciekaw Erzetich Phobos, bo to też takie strojenie jakie lubie i o jakim tutaj rozmawiamy.

To znaczy różnić się pięknie, bo ja akurat wolę ciemniej i cieplej:)

Edited by bpiotrow13

Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Bardzo tez jestem ciekaw Erzetich Phobos, bo to też takie strojenie jakie lubie i o jakim tutaj rozmawiamy.

Też zastanawiałem się nad tymi słuchawkami. Jednak wtedy, jak i zresztą teraz mało można znaleźć coś o nich w sieci. Pamiętam, że przeglądając informacje na temat Phobosów natknąłem się na wywiad z jakimś gościem od Erzeticha, nie pamiętam dokładnie kto to był, chyba szef firmy. Rozmowa dotyczyła ich flagowego modelu słuchawek. Na pytanie o przetworniki koleś unikał szczegółowej odpowiedzi. Powiedział wprost, że nie chce o tym rozmawiać. Jedyne co udało się od niego wyciągnąć, to że oni ich nie produkują i mają zewnętrznego dostawcę. Zaciekawiło mnie to i zacząłem szukać czegoś więcej na ten temat.

O ile się nie mylę na SBAF był wątek na temat Phobosów. Pisały tam osoby, które również ciekawiło co to za przetwornik. W końcu ktoś dodał zdjęcie przetwornika Phobosów i Monoprice M1060. Wyglądały identycznie. Dla mnie to był moment żeby sobie darować te słuchawki.

Właśnie próbowałem znaleźć ponownie to zdjęcie i wątek, niestety bezskutecznie. Są tylko jakieś wzmianki na reddicie.

• Approved 1

Elite z tego co czytam, a odswiezam na biezaco watki z nimi zwiazane, będą troszke inne, bardziej techniczne i przejrzyste. Przy czym będą mialy zachowany ten srednicowo-kremowy charakter z Empyrean. Wszystko to brzmi jak sluchawki idealne, przynajmniej dla mnie, ale jak bedzie w praktyce, to trzeba bedzie sie przekonac na wlasne uszy. 

7 minut temu, melofil napisał:

O ile się nie mylę na SBAF był wątek na temat Phobosów. Pisały tam osoby, które również ciekawiło co to za przetwornik. W końcu ktoś dodał zdjęcie przetwornika Phobosów i Monoprice M1060. Wyglądały identycznie. Dla mnie to był moment żeby sobie darować te słuchawki.

Bardzo ciekawe informacje, jakbys znalazl to zdjecie, to daj znac, bo mnie interesuja te sluchawki. Tym bardziej, że teraz jakos wchodzi do sprzedazy najnowsza wersja Phobosow, nieco wygodniejsza podobno. 

Edited by MichalZZZZ

49 minut temu, melofil napisał:

ile się nie mylę na SBAF był wątek na temat Phobosów. Pisały tam osoby, które również ciekawiło co to za przetwornik. W końcu ktoś dodał zdjęcie przetwornika Phobosów i Monoprice M1060. Wyglądały identycznie. Dla mnie to był moment żeby sobie darować te słuchawki.

Tak niestety czesto jest z malymi wytworniami. Erzetich jest fenomenalnie wykonany, ale driver kupuja.

Z kablami tez tak jest, chyba tylko kilka wytworni jak Cardas robi z wlasnorecznie wyprodukowanych polproduktow.

Ciekawe, czy Zmf sam robi drivery?

50 minut temu, MichalZZZZ napisał:

ym bardziej, że teraz jakos wchodzi do sprzedazy najnowsza wersja Phobosow, nieco wygodniejsza podobno

Ale ta nowa juz tak odjazdowo nie wyglada:) Mi chodzila kiedys po glowie Mania, albo hd650 jako biurkowy zestaw do malej lampy, jak np. Woo wa3. Ciekawe, czy do Mani tez driver kupuja?

49 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Elite z tego co czytam, a odswiezam na biezaco watki z nimi zwiazane, będą troszke inne, bardziej techniczne i przejrzyste. Przy czym będą mialy zachowany ten srednicowo-kremowy charakter z Empyrean

Tak brzmi, ale nie do konca. Na head fi jednak pisza, ze jak komus zalezy na klimacie Empyrean, to nie Elite. Trzeba sluchac samemu....

• Approved 1

To prawda, ze ta już stara - dla czołgistów wersja - ;) Phobosow ma swoj niepowtarzalny klimat, jezeli chodzi o wyglad.

Powinienes posluchac ZMF Atticus - sa to najcieplej grajace sluchawki w ofercie ZMF. Na dniach je wystawie na sprzedaz. Jakbys byl zainteresowany, to pisz smialo. 

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

41 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Powinienes posluchac ZMF Atticus - sa to najcieplej grajace sluchawki w ofercie ZMF. Na dniach je wystawie na sprzedaz. Jakbys byl zainteresowany, to pisz smialo. 

Dzieki, ale ja zamknietych nie szukam wcale. Mam bowersy p7, ktore musze sie zebrac i wystawic, bo wcale mi juz nie sa potrzebne. Jesli juz to myslalem o aeolus kiedys. Tak, czy inaczej sluchalem tylko Eikon. Btw a porownywales moze Verite do Eikon? Roznica w scenie, technice jest pewnie ewidentna. Ale jak z tonacja?

Btw a wiecie moze skad Erzetich ma przetwornik do Mani? To by bylo ciekawe.

• Approved 1

41 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Osobiscie ich nie porównywałem, ale z tego co piszą ludzie, to Eikony to takie male Verite wlasnie. Strojenie najbliższe temu co prezentuje Verite. Tyle tylko, że Verite robią wszystko lepiej.

No tak myslalem. To wole Meze Empyrean:)

• Approved 1

6 minut temu, bpiotrow13 napisał:

To wole Meze Empyrean:)

Ty lepiej przestań kombinować już :) albo szykuj gruby portfel :D Jak się podobają, to lepszego nic nie znajdziesz, a jedynie można szukać czegoś innego, innego niż Meze. A tak jak chyba sam pisałeś, albo ktoś, są słuchawki które robią pewne rzeczy lepiej niż Meze. Ale Meze po prostu grają, nie robią niczego najlepiej, ale robią dobrze czy nawet bardzo dobrze każdą rzecz. Ot taki po prostu "złoty środek" Może i znajdzie się podobne słuchawki, ale raczej nie  będą kropla w kroplę takie same. 

• Like 1

41 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Dzieki, ale ja zamknietych nie szukam wcale. Mam bowersy p7, ktore musze sie zebrac i wystawic, bo wcale mi juz nie sa potrzebne. Jesli juz to myslalem o aeolus kiedys. Tak, czy inaczej sluchalem tylko Eikon. Btw a porownywales moze Verite do Eikon? Roznica w scenie, technice jest pewnie ewidentna. Ale jak z tonacja?

Btw a wiecie moze skad Erzetich ma przetwornik do Mani? To by bylo ciekawe.

Miałem przyjemność sprawdzić obydwa egzemplarze słuchawek i Verite (pomijając większą czystość dźwięku, lepszą rozdzielczość) strojeniem są dużo bliższe neutralności, równiejsze na basie, średnicy, z mniej wyeksponowaną górą pasma. Ich charakter brzmienia jest bliższy planarom. U mnie były spokojniejsze od Finali D8000 oraz z pamięci od Meze Empyreanów. Eikony są strojone bardziej funowo, żywiołowo z podbiciem midbasu, bardziej zaakcentowanymi wyższymi rejestrami oraz znacznie soczystszą, barwniejszą średnicą, która wielu osobom bardzo się podoba i ma swój urok. Jednak na mnie lepsze wrażenie zrobiły mimo wszystko Verite Closed. Nie miałem okazji ich porównać bezpośrednio, ale sceny uznałbym za zbliżone pod względem wielkości, biorąc pod uwagę zestawiane z nimi słuchawki. Pierwszy plan był zawsze usytuowany odczuwalnie dalej niż w D8k, ale bliżej niż Empyreanach. Tak przynajmniej pokrótce scharakteryzowałbym wspomniane pary słuchawek.

• Like 2
  • Thanks 1

11 godzin temu, Nehero napisał:

Ty lepiej przestań kombinować już :) albo szykuj gruby portfel :D Jak się podobają, to lepszego nic nie znajdziesz, a jedynie można szukać czegoś innego, innego niż Meze. A tak jak chyba sam pisałeś, albo ktoś, są słuchawki które robią pewne rzeczy lepiej niż Meze. Ale Meze po prostu grają, nie robią niczego najlepiej, ale robią dobrze czy nawet bardzo dobrze każdą rzecz. Ot taki po prostu "złoty środek" Może i znajdzie się podobne słuchawki, ale raczej nie  będą kropla w kroplę takie same. 

No tak:) Mi najbardziej chyba by podeszły stare lcd 3, sądząc z opisu i z tego, że moje lcd2f z 2015 nadal wspominam. Lcd 3 jednak to nie jest opcja już teraz, a lcd 2f nie ta klasa, co Empyeriany (do której już się przezwyczaiłem). No i jak nie kombinujesz na końcu Meze wychodzą:)) A propos dyskusji o zamienniku starych lcd 3 przyszły mi jeszcze do głowy NightHawki. Jeszcze ich tu do porównania nikt nie wrzucał, a portfela nie zrujnują:)

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Miałem przyjemność sprawdzić obydwa egzemplarze słuchawek i Verite (pomijając większą czystość dźwięku, lepszą rozdzielczość) strojeniem są dużo bliższe neutralności, równiejsze na basie, średnicy, z mniej wyeksponowaną górą pasma. Ich charakter brzmienia jest bliższy planarom. U mnie były spokojniejsze od Finali D8000 oraz z pamięci od Meze Empyreanów.

Verite spokojniejsze od Empyrianów? Koledzy, którzy słuchali obu mówili, że jednak bardziej dynamiczne z ostrzejszymi sopranami.

Edited by bpiotrow13
  • Like 1

@bpiotrow13 też mnie to zaskoczyło, ale dla mnie dynamiczne VC brzmiały u mnie bardziej zachowawczo niż wypożyczone od Kolegi Meze Empyreany, u których nawet na stockowym przekaz był bliższy energetyczności D8000. Natomiast VC pożyczone od @maszynista1987 majestatycznie sunęły przez materiał dźwiękowy, oferując bardziej odświętną, przyciemnioną atmosferę przekazu na tle odczuwalnie jaśniejszych D8k. Nie wykluczam, że egzemplarz nie był do końca wygrzany, ale sonicznie oferował klasowe brzmienie. Znajomy, od którego miałem Empyreany porównywał bezpośrednio ze swoimi Verite Closed i też uznał je za spokojniejsze od nich. Soprany w jednych oraz drugich nie były dla mnie ofensywne, a te z Meze zapamiętałem jako posiadające wyjątkową gładkość. Jednak aby ocenić je dokładniej, musiałbym mieć pod ręką jedne oraz drugie. 

1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

@bpiotrow13 też mnie to zaskoczyło, ale dla mnie dynamiczne VC brzmiały u mnie bardziej zachowawczo niż wypożyczone od Kolegi Meze Empyreany, u których nawet na stockowym przekaz był bliższy energetyczności D8000. Natomiast VC pożyczone od @maszynista1987 majestatycznie sunęły przez materiał dźwiękowy, oferując bardziej odświętną, przyciemnioną atmosferę przekazu na tle odczuwalnie jaśniejszych D8k. Nie wykluczam, że egzemplarz nie był do końca wygrzany, ale sonicznie oferował klasowe brzmienie. Znajomy, od którego miałem Empyreany porównywał bezpośrednio ze swoimi Verite Closed i też uznał je za spokojniejsze od nich. Soprany w jednych oraz drugich nie były dla mnie ofensywne, a te z Meze zapamiętałem jako posiadające wyjątkową gładkość. Jednak aby ocenić je dokładniej, musiałbym mieć pod ręką jedne oraz drugie. 

Ciekawe, bo właśnie jednym z najczęstszych zarzutów dla Meze (obok podbicia midbasu) jest to, że nie są dynamiczne. Moje wrażenie jest jednak takie, że one są paradaksalnie i dynamiczne i gładkie. I tak jak raczej lubię ciemniejsze słuchawki, to Meze z obecnymi sopranami mnie nie rażą.

Niestety porównywać trzeba 1:1, żeby być miarodajnym. Ja chętnie bym posłuchał Verite Open, zamknięte słuchawki na razie nie dla mnie.

• Like 1

Nie sugeruj sie tym, że są zamknięte. One graja jak otwarte. Mają mnóstwo powietrza i dużą scene. Poczytaj sobie. Ja przed zakupem przeczytalem o Verite Closed/Open setki stron na różnych forach i większość ludzi jest zdania, ze Closed graja jeszcze lepiej niz Open, a do tego izoluja. Dlatego tak bardzo popularny jest model zamkniety - zdecydowanie częściej wybierany. Ja sie nawet nie zastanawiałem, bo przy moich kochanych dzieciakach i wiecznie gadającej małżonce, izolowanie sie to całkiem pożyteczna rzecz ;)

Edited by MichalZZZZ

@bpiotrow13 zgadzam się, że najlepiej zestawić obok siebie, chociaż mając jedne ze słuchawek za bezpośredni punkt odniesienia (w tym wypadku były to D8k), można dokonać z grubsza takiej oceny. Zgadzam się z Tobą, że Meze Empyreany mają dobrą dynamikę, a góra jest dobrej jakości i przez to nie męczy, nawet gdy słuchawki miałem podłączone na Argentum.

Jakbyś miał okazję sprawdzić Verite Open, koniecznie daj znać :)

14 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Nie sugeruj sie tym, że są zamknięte. One graja jak otwarte. Mają mnóstwo powietrza i dużą scene. Poczytaj sobie. Ja przed zakupem przeczytalem o Verite Closed/Open setki stron na różnych forach i większość ludzi jest zdania, ze Closed graja jeszcze lepiej niz Open, a do tego izoluja. Dlatego tak bardzo popularny jest model zamkniety - zdecydowanie częściej wybierany. Ja sie nawet nie zastanawiałem, bo przy moich kochanych dzieciakach i wiecznie gadającej małżonce, izolowanie sie to całkiem pożyteczna rzecz ;)

Nie chodzi o brzmienie, ja po prostu wolę otwarte, nie ma problemu z ciśnienem w membranie i zupełnie inaczej ucho się zachowuje. Z verite to fakt, że sporo osób woli zamknięte.

BTW ten african wood, co wspomniałeś, to faktycznie zwraca uwagę, miałem Ci napisać wcześniej:)

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

akbyś miał okazję sprawdzić Verite Open, koniecznie daj znać

Ja bardzo chętnie, tylko gdzie to sprawdzić? Zaleta Verite w stosunku do Meze jest taka, że one mają duża impedancję i OTLa można podłączyć. Z takim La Figaro 339 to bajka może być.

• Like 1

Rozumiem. A daj spokoj, tak mi sie bardzo podobają, że walcze sam ze sobą, żeby ich nie zamówić :D Zobacz tą wersje z miedzianymi dodatkami, grilem i prętami. No kosmos :) Szukalem nawet po forach czy posiadanie wersji zamknietej i otwartej ma sens, ale chyba tak średnio że tak powiem ;)

Ps. bardzo duzo osob sobie chwali łączenie ZMFów z lampami. 

Edited by MichalZZZZ

27 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Ps. bardzo duzo osob sobie chwali łączenie ZMFów z lampami. 

OTL z moich doświadczeń to najpiękniejsze granie i do tego za umiarkowane pieniądze. Dołożenie trafa na wyjściu to tylko (znacznie) wyższe koszty i do tego można tu mówić o sukcesie, jeśli brzmienia lamp się nie popsuje. Lampy zresztą nie muszą brzmieć stereotypowo, mogą brzmieć dynamicznie z szeroką sceną, ale mało który tranzystor im dorówna z analogową otoczką i holografią.

Edited by bpiotrow13

Tak, tylko, że ja w 90% slucham wlasnie szybkiej, dynamicznej muzyki. Głównie rapy, rock, elektronika. Dlatego tak bardzo lubilem brzmienie Bursona i dlatego szukam tranzystora, ktory by sie uzupełnial z Aurium. Wiem, że Aurium, to nie lampa tylko hybryda, ale tam tez sie moge pobawic w zmiane lamp. Boje sie, że przy pelnej lampie szybkie dynamiczne kawalki będą mi troche zamulać. Choc nie powiem, bo jestem ciekaw tej sceny, co to ludzie piszą, że jest niewiarygodna przy wzmacniaczach lampowych. 

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

• 3 weeks later...

Pierwsze wrażenia z odsłuchu Meze Empyraen. 

Po pierwsze wygoda o której już wspominałem, to coś niesamowitego - wielu producentów powinno sie wzorować na Meze. Zdecydowanie moje najwygodniejsze słuchawki. Już to wiem. Jakość wykonania, użyte materiały, wygląd - top topów. Fajny system zmiany padów - wymiana jest błyskawiczna. Co do brzmienia po pierwszych 2 godzinach słuchania - nie są to najlepsze technicznie słuchawki, a wiec jeżeli ktoś szuka detalu, przejrzystosci, jasności, to powinien poszukać gdzie indziej. Mam wrażenie, że są to słuchawki dla wielbicieli brzmienia lampowego - tak mi sie odrazu skojarzyły po pierwszych utworach. Pomyślałem też, że są to słuchawki do cieszenia się muzyką, a nie do jej analizowania i rozkładania na czynniki pierwsze. Można sie w nich w pełni zrelaksować i oddać muzyce - spędzić z nią mnóstwo czasu. Nic cie tu nie zmęczy, to na pewno. Skoro już wiemy, że nie są to słuchawki, ktore są najlepsze technicznie, to teraz to co w nich jest najpiekniejsze, mianowicie średnica i scena na szerokość. Średnica dźwięczna, organiczna, kremowa i muzykalna. Tutaj są fajerwerki, w dosłownym tego słowa znaczeniu ;) Zniewalają. Wokal nieco odsunięty, ale za to scena ogromna - jak wspomniałem na szerokość. Góra kapitalna, gładka, nic mi nie iskrzy, nic nie ostrzy, nic nie jest metaliczne, wszystko tak jak lubie. Przechodząc do dołu, tutaj znów nie jest najlepiej technicznie :D Ale prosze mnie nie zrozumieć źle - basu jest dużo, jest mocny, ale taki troche bułowaty. Zaraz spróbuje na kablu Argentum (srebro) wiec powinno byc bardziej konturowo. W każdym razie dla basoludów są to wyśmienite słuchawki. Wali basem aż miło. Choć technicznie lepszy bas mam w Verite i LCD3. Jeżeli chodzi o barwe, to określiłbym je jako lekko ocieplone. Ogólnie rzecz biorąc jest to granie takie jak lubie, w moim guście - średnicowe, muzykalne, basowe, gładziutkie, relaksujące. Dynamiki tez w nich nie brakuje. Jestem absolutnie mega turbo zadowolony! :)

Szybkie porównanie do LCD3. Przewaga Audeze, to bas i głębia sceny, reszta na plus Meze. Empy mają wiecej powietrza i grają czyściej aniżeli LCD3. Grają też zdecydowanie szerzej. Bas w moim LCD3, to naprawde ciężko będzie przebić. I nie chodzi tutaj o ilość, a jakość.

Szybkie porównanie do Verite Closed. ZMFy scenicznie jeżeli chodzi o głebie również lepsze od Meze. Empy szerzej grające. Bas również na plus Verite. Góra lepsza w Meze, bardziej kremowa, gładziutka jak dupcia niemowlaka Verite czasami porafi podostrzyć na górze, choc wszystko w granicach przyzwoitosci. Verite grają też bliższą srednicą, wręcz namacalną i nieco jakby większym dzwiekiem. Grają też szybciej i czysciej. Jak widać nie da sie ukryć, że jestem fanem brzmienia Verite i ciężko bedzie je przebić. Dlatego też zamówilem sobie otwartą wersje Verite :)

Meze dużo wygodniejsze tak od Verite jak i LCD3.

To tak na szybko jako pierwsze wrażenia Meziaków.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 4

Dzięki za opisanie pierwszego wrażenia. Co do porównania z LCD-3, to w pełni się z tobą zgadzam. "Konsumenckie" strojenie Empów jest bardzo przyjemne w odbiorze. Moim zdaniem stanowią one świetną przeciwwagę dla słuchawek analitycznych.  Napisz jeszcze jakie pady bardziej Ci podeszły i czy usłyszałeś jakieś zmiany na plus po podpięciu srebra

Edited by melofil
  • Approved 1

@melofil

Juz wiem, że srebro do nich absolutnie jak najbardziej pasuje! Nie popsulem góry. Dalej nic nie ostrzy. W kazdym razie na pewno poprawila sie holografia i dynamika, bas też stał sie jakby bardziej zwarty. Duża poprawa. Niewątpliwie polecam do nich srebro!

Póki co słucham na skórze - mam jeszcze welurowe pady, ale to już jutro.

A ty z jakimi padami je preferujesz?

Edited by MichalZZZZ