Jump to content

Fanklub Meze Audio

Palpatine
 Share

Recommended Posts

11 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Jedynie czego udalo mi sie dowiedziec, to że zaprzestali produkcji LCD4. Ma to sens co piszesz, żeby wysprzedac resztki czwórek, które leżakują gdzieś tam jeszcze po sklepach. Szukalem LCD4 ale ciężko z dostepnością.

Michał jak nie ma w sklepach, to już zostały wyprzedane i  teraz będzie tylko handel z drugiej ręki, albo wyprzedaż ex demo z zasobów sklepowych.

Ale zawsze po zniknięciu produktu może się jeszcze pojawić zabłąkana jedna para.

Ja chciałem sprzedać wcześniej swoje MX4, ale w tej sytuacji jak zniknęły Lcd4, to lepiej zaczekać z takimi wyprzedażami.

Edited by pablo650

Tez bym sie wstrzymal na Twoim miejscu ze sprzedaża MX4. Kiedys będą łakomym, kolekcjonerskim kąskiem. Jedyne na ten moment produkowane czworki to 4z. Znalazlem pare LCD4 po sklepach, ale z każdą parą bylo cos nie tak. Albo cena wywindowana jeszcze w gore, bez możliwosci negocjacji, albo odprysk na drewnie, cos tam przetarte, albo sluchawki testowe, katowane przez Bog wie ile ludzi. Szkoda, bo wydaje mi sie, że byłyby dla mnie wrecz idealne, jeżeli chodzi o strojonie. W tej sytuacji pomysle o Meze Elite. Czysto teoretycznie są to podobne brzmieniowo sluchawki. Tyle tylko, że Meze są duzo lzejsze, a to plus. Choc na wage Audeze nie narzekam. W trojkach siedze 2 do 4 godzin i nie odczuwam dyskomfortu. 

Edited by MichalZZZZ

@MichalZZZZ

Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo jak szukałem wzmacniacza do samochodu, to nie mogłem namierzyć ani jednej nowej sztuki w całej europie, aż pewnego dnia okazało się że jeden sklep niemiecki ma na swoim magazynie nówkę i w cenie zwykłej, a nie wykręconej na maksa.

Tak więc trafiłem a czaiłem się od kilku tygodni, bo zależało mi na dokładnie tym konkretnym modelu ze względu na wielkość obudowy i wbudowany procesor Dsp.

Cierpliwości i wytrwałości aż się pojawią.

Ta Silver Electra prezentuje się bardzo ciekawie.🤩

Kabelki  Dc też są bardzo audiofilskie.

też zrobiłem drobne zakupy, ale to takie przygotowanie do produkcji nowego kabla słuchawkowego, bo chyba już czas coś zapodać.

Słuchawki ex demo bywają w różnym stanie, ale też można trafić na bardzo zadbane egzemplarze.

Jeżeli chodzi komfort to Mx4 są bardzo wygodne, tak samo będzie z Lcd 4Z,  ze względu na taką samą budowę muszli i pałąka.

• Like 2

5 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

W tej sytuacji pomysle o Meze Elite. Czysto teoretycznie są to podobne brzmieniowo sluchawki.

To raczej mowa o zwykłych Meze. Elite to już raczej droga w drugą stronę z tego co można wyczytac. Nawet w jakiejś recenzji pojawiały się wzmianki o sybilującej górze. Ale trzeba by albo więcej poczytać albo też posłuchać.

3 godziny temu, Nehero napisał:

To raczej mowa o zwykłych Meze. Elite to już raczej droga w drugą stronę z tego co można wyczytac. Nawet w jakiejś recenzji pojawiały się wzmianki o sybilującej górze. Ale trzeba by albo więcej poczytać albo też posłuchać.

Tu jest wielka niewiadoma. Niektórzy piszą odwrotnie, że to Emperiany mają sybilanty. Na razie to sprzeczne opinie są, vide nowy watek na head fi poświęcony Elite,

Co do recenzji, to Headfonia na przykład pisze "If you like the exact tuning of the regular Empyrean, you might not like the Elite. If you feel the Empyrean can be improved in clarity, speed and precision, then the ELITE might be the one suiting your tastes best." To raczej moja bajka nie jest, ale na ile to miarodajna recenzja, to nie wiem. Trzeba czekać na porównania.

O opcji zmiany przetwornika słyszałem, ale to pewnie się nie stanie, choć to by była ciekawa opcja.

Ja zasadniczo wyżej niż Meze iść nie chce. To i tak są drogie słuchawki. Jeśli już to pewnie wolałbym wygospodarować miejsce na mniejszy głośnikowy system stacjonarny. Tak, czy inaczej po dwóch latach zmian słuchawek zdałem sobie sprawę, ze jednak zdolności techniczne słuchawek nie sa dla mnie najważniejsze. Mi najbardziej zależy na barwie dźwięku i wygodzie. W tym Empyriany sa świetne, choć można pewnie lepiej. W tym kontekście myślę na przykład o mx4, których chciałbym posłuchać i które może zgrałyby się z moim Ayonem, z którym chciałbym zostać (raczej;). Audeze barwowo nieco bardziej mi się podobają niż Meze (przynajmniej lcd 2f i 3f które kiedyś miałem były bardziej analogowe niżMeze), choć całościowo Meze jednak u mnie z wielu względów wygrały,

Na razie nie spieszy mi sie ze zmianą, jak wczoraj zmieniłem lampy w swoim Ayonie (45 Ayon Mesh i (chyba) Sylwanie ecc82), to takiego fortepianu w życiu nie słyszałem. Meze jednak bardzo ze sprzętem się skalują.

Edited by bpiotrow13
  • Like 1

6 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Co to za kabelek bedziesz robil?

Słuchawkowy, ale jeszcze zastanawiam się nad przewodnikiem.

Wtyki rodowane mxlr i jack 6,3mm też wezmę od Furutecha , a jak będzie dobre promo, to może i przejściówkę by się zrobiło tak jak w Nordost Heimdall. Taki cały zestaw byłby dla mnie najlepszym wyborem .

Co do przewodnika to najbardziej pasował mi Nano Platinum Eclipse od Wireworlda, ale może jeszcze znajdę coś innego, ale w podobnym brzmieniu.  Na stokckowym kablu jest ciemno i mokro i nie podchodzi mi takie granie. Ten kabel nie daje życia moim słuchawkom dla tego muszę sobie coś fajnego wyprodukować.🙂

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Mi najbardziej zależy na barwie dźwięku i wygodzie. W tym Empyriany sa świetne, choć można pewnie lepiej. W tym kontekście myślę na przykład o mx4, których chciałbym posłuchać i które może zgrałyby się z moim Ayonem, z którym chciałbym zostać (raczej;)

A to może być ciekawy pojedynek i  sam bym nie obstawił zwycięzcy.

Edited by pablo650
  • Approved 1

51 minut temu, pablo650 napisał:

to może być ciekawy pojedynek i  sam bym nie obstawił zwycięzcy.

Tu pewnie bardziej o preferencje chodzi. Mx4 nigdy nie slyszalem, ale mialem AKG 270s, czyli podobne brzmieniowo co do kierunku do mx4 (jak pisze Jakub) i one super graly z dynamicznym wzmacniaczem (hugo). Ta nieco wypchnieta srednica powodowala, ze wcale nie razily sopranami mimo tej dynamiki, a bas byl super sterowany przez wzmacniacz. Mozna bylo w zasadzie podglasniac bez konca z bananem na twarzy:)

Meze sa bardziej przestrzenne ale sa lagodne bardziej nie przez tonacje, a przez zaokraglenie dzwieku. Wymagaja (chyba bardziej niz inne) pasujacego wzmacniacza, bo inaczej takie miski sie z nich robia. Z bursonem cv2+ graly okropnie mulowato. Za to ich barwa jest mniej analogowa niz pamietam audeze lcd2/3.

No bardzo ciekawe porownanie meze/mx4 by bylo. Jedyne, co znalazlem bezposrednio to w watku na head fi: "Another comparison comes to my mind with MX4 is with the meze empyrean, MX4 has more fine details in the highs and more detailed mids, but with little less of that atmosphere and sound stage that meze gives which is unlike any headphone I heard."

Ja jestem najbardziej ciekawy, czy mx4 brzmia podobnie analogowo do lcd3f/2f.

• Like 1

4 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

(jak pisze Jakub)

4z ;). Było blisko.

Jeśli MX4 to tam jest znacznie bliższy wokal i mniejsza głębia sceny, chyba nawet od K270S.

Moim zdaniem MX4 to jest inny sposób realizacji dźwięku niż 2F/3, które z kolei mocniej rozmywają środek i dają tam większą przestrzeń. MX4 mają za to lepszy fokus i grają bardziej konwencjonalnie. Na headfaju się nie pomylono. Meze nie słuchałem, ale jeśli ktoś pisze że mają większą scenę od MX4, spokojnie bym w to uwierzył. W MX4 trzeba tak naprawdę bardzo skrupulatnie dobranego okablowania, ale przede wszystkim konkretnej tonalności ze strony systemu. Tudzież DSP. Na szczęście nie jest to model skomplikowany w dostrajaniu. 

hs2174T.png

LCD-2 brzmią podobnie, ale mają więcej basu i góry, także w harmonicznych. Daje to wrażenie podwiniętych skrajów pasma i mniejszej głębi sceny właśnie. Dlatego przy MX4 wyciąga się im najniższe i najwyższe rejestry torem i kablami. Na dobrze dobranym torze mogą zagrać obłędnie. A co do konstrukcji samej sceny są niesamowicie poprawne. Wiele osób nie lubi "pustki" i "rozmycia" scenicznego które robią LCD-2/3. Przy czym te stare LCD-3 które miałem to był absolutny kosmos jeśli chodzi o głębię, bas i muzykalność w takim ciemnym, pełnym, soczystym stylu. Moje XC mają w tym względzie znacznie więcej wspólnego właśnie z MX4 Pawła, paradoksalnie. Też mam fokus na środku, scenę na szerokość, ale i różne inne cechy, których nie mają MX4 i na odwrót.

7dyJg3u.png

Uważam jednak, że MX4 i XC to najbardziej poprawne i najbliższe wierności tonalnej słuchawki w ich ofercie. Mimo że wykres XC nie wygląda ciekawie w paru miejscach, brzmi to bardzo realistycznie. Względem MX4 mam natomiast dokładnie to czego mi w MX4 akurat brakowało, a więc większy nacisk na skraje. Więcej basu, lepsze zejście, zaś góra podkręcona tak, aby słuchawki uznać za jasne, choć po ręcznym dostrajaniu zachować udało się przechył na więcej basu niż sopranu. Także o ile scenicznie są do siebie podobne, o tyle tonalnie są zasadnicze różnice.

KhUHYZJ.png

W klasie muzykalnej, to już i4, 4z... LCD-4 słyszałem w tej najstarszej rewizji i były nieziemskie, ale później były wprowadzane już zmiany i tak naprawdę nie wiadomo jak to potem grało. Natomiast 4z mają zaskakująco dużo podobieństw na wykresie do MX4. Dostaje się jednak równiejszy przebieg, więcej basu i mocniej zaznaczone harmoniczne, które powodują, że otwiera się głębia sceny. 

To tak aby wesprzeć Panowie Waszą dyskusję.

Od razu uprzedzając pytania: LCD-3 i LCD-4 nie mam pomierzonych, nie robiłem wtedy pomiarów. Meze  nie dojechały nigdy na testy. Słuchałem ich tylko na AVS z nieidealnego moim zdaniem toru. To za mało aby coś wyrokować. Przyjrzałbym się jeszcze Grado PS2000e. 

• Like 2

9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

4z ;). Było blisko.

Jeśli MX4 to tam jest znacznie bliższy wokal i mniejsza głębia sceny, chyba nawet od K270S.

Myślałem konkretnie o tym fragmencie Twojej recenzji mx4: "Dla mnie, jako szczęśliwego posiadacza K270 S, jest to wspaniała wiadomość, bowiem jak się okazuje miałem w domu praktycznie te same strojenie co MX4, ale w formie zamkniętej i za ułamek ich ceny, naturalnie w pełni akceptując gorszą jakość ogólną dźwięku, a która i tak jest wciąż bardzo wysoka." Zrozumiałem ,że mx4 to (z zastrzeżeniem jakości) bardzo zbliżone brzmienie do mx4.

W MX4 trzeba tak naprawdę bardzo skrupulatnie dobranego okablowania, ale przede wszystkim konkretnej tonalności ze strony systemu.

Czyli rozumiem bardziej jasnego/dynamicznego? @pablo650ma je jak rozumiem z pathosem, co kierunkowo pewnie zgrywałoby się tez z Ayonem. On z kolei ma fantastyczną holografię.

Przy czym te stare LCD-3 które miałem to był absolutny kosmos jeśli chodzi o głębię, bas i muzykalność w takim ciemnym, pełnym, soczystym stylu.

To mi sięwłaśnie podoba też. Moje lcd 2f takie chyba trochę były (choć niby nowa rewizja, grała bardziej jak stara), lcd 3 f to już obecnie inna bajka, tam nawet soprany mnie irytowały czasami (co wiele osób o nowych audeze 3/4 pisze). Czy mx4 można podciągnąć w kierunku takich starych lcd 3, czy to nie ta bajka?

Z Audeze to niestety loteria wersji i egzemplarzy..

Tak, bo dopiero potem pojawiły się na testach 4z i okazały się jeszcze bardziej podobne :). Niestety chronologia kazała zweryfikować moje obserwacje. Ale wykresy to udowadniają.

Czyli rozumiem bardziej jasnego/dynamicznego?

Tak, plus fajnie gdyby był też mocniejszy bas.

Czy mx4 można podciągnąć w kierunku takich starych lcd 3, czy to nie ta bajka?

Absolutnie nie ta bajka. Najbliższe słuchawki podobne do starych LCD-3 jakie słyszałem to moje obecne HD 580, co w ogóle jest szokiem samym w sobie. Również po moich modyfikacjach.

aPjI388.png

• Like 1

33 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Absolutnie nie ta bajka. Najbliższe słuchawki podobne do starych LCD-3 jakie słyszałem to moje obecne HD 580,

Dzięki, Stare lcd 3 raczej odpadają. Nie ten cieżar, loteria brzmieniowa na rynku wtórnym, no i kwestia starych driverów. Właśnie dlatego czego nie zaczynam rozważać to dochodzę do wniosku, że alternatywy dla Meze nie ma:) Jedyna dla mnie ich wada (choć bardzo mała), to wolałbym kapkę ciemniej i bardziej analogowo, ale tego widać raczej nie da się osiągnąć razem z zaletami Meze:)

A wiesz może co ma więcej sopranów mx4 czy Meze? Tutaj moje doświadczenie jest takie, że lcd 2f były ciemne, lcd 3 f jaśniejsze (wręcz czasami z pazurem), Meze są jeszcze jaśniejsze, ale dla odmiany ich góra łagodniejsza od lcd 3f. Z recenzji wynika, że mx4 są ciemniejsze niż lcd 2f, ale znowu pewnie o nowej wersji lcd 2 f mowa. Muszę tych mx4 posłuchać....

11 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Meze  nie dojechały nigdy na testy. Słuchałem ich tylko na AVS z nieidealnego moim zdaniem toru.

A tam nie były z Feliksem Euforią, co to zestawienie wszyscy polecają?

Edited by bpiotrow13

20 minut temu, bpiotrow13 napisał:

alternatywy dla Meze nie ma

Jest, tylko po prostu jeszcze jej nie znamy. Słyszałem Meze jak pisałem na AVS i mogę zaręczyć, że to kompletnie inny styl grania niż stare LCD-3. Nowych też słuchałem tam na miejscu i miałem wrażenie że było od Meze czyściej, ale tu mocno mógł szmocić tor.

21 minut temu, bpiotrow13 napisał:

A wiesz może co ma więcej sopranów mx4 czy Meze?

Nie wiem. Bez porównania wykresów lub słuchawek łeb w łeb nie da rady stwierdzić. Raaaaaczej skłaniałbym się między remisem a lekką przewagą MX4, o ile Audeze nic nie zmieniało.

Najnowsza wersja 2F jakiej słuchałem i jaką posiadałem to były Rosewood z końca 2015 roku, czyli już nowe drivery przeznaczone na rok 2016. 

22 minuty temu, bpiotrow13 napisał:

A tam nie były z Feliksem Euforią, co to zestawienie wszyscy polecają?

Były, ale ja słuchałem z zestawem iFi ixxx PRO. Zbyt analogowo, brakowało czystości, generalnie to samo co przy odsłuchach samego wzmacniacza. 

Jest alternatywa. @bpiotrow13 to wszystko co opisujesz znajdziesz w ZMF Verite, a nawet wiecej. Jestem przekonany, że byłbys zachwycony. Posluchaj sobie gdzies, bo zapewniam, że potrafią oczarować. 

Sam lubie podobne strojenie jak Ty, ciepłe, basowe, relaksujące, srednicowe, angażujące, bez ostrej góry, ale i tez potrafiace zagrac technicznie i przejrzyscie. To wszystko daje mi wlasnie Verite. Jestem nimi zauroczony. Są doskonałe. Polecam. 

Edited by MichalZZZZ

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Jest, tylko po prostu jeszcze jej nie znamy. Słyszałem Meze jak pisałem na AVS i mogę zaręczyć, że to kompletnie inny styl grania niż stare LCD-3. Nowych też słuchałem tam na miejscu i miałem wrażenie że było od Meze czyściej, ale tu mocno mógł szmocić tor.

No tak, moje lcd 2f były z grudnia 2015. Czyli dużo ciemniej niż meze, bliższa średnica i cofnięta góra. Meze są takie zaokrąglone zawsze. Ciekawe właśnie z tą czystością lcd 3f, bo Audeze faktycznie są takie bardziej zdefiniowane niż Meze, ale jednocześnie bardziej tłuste, jeśli mogę to tak opisać.

@MichalZZZZa piszesz o closed, czy open?

Ja mam Closed, ale Open to podobne strojenie. Moje na szybko porównanie Verite Closed vs. LCD3f napisalem w temacie Muzyczne Zakupy. 

Proszę :

Pytaleś o porównanie z LCD3f. A wiec tak na szybko po dwóch dniach odsłuchów... Weź też poprawkę, że Verite potrzebują wg. Zacha ok. 200h wygrzewania. Czyli jeszcze musze dać im czas. W każdym razie już teraz mogę Ci powiedzieć, że ZMF Verite Closed są w innej lidze, półka wyżej bez dwóch zdań. Zach stworzył naprawdę genialne słuchawki i udało mu sie to osiągnąć w wersji zamkniętej! Czapki z głów. Wg. wielu ludzi, którzy się osłuchali wielu słuchawek, VC, to najlepsze zamknięte słuchawki i ja w to wierze. Trafiłem z nimi w dziesiątkę. Wszystko co o nich czytałem się sprawdziło. Jestem zachwycony. Mimo, że LCD3 są wspaniałe i mają swój niepowtarzalny klimat, do tego strojenie które lubię, oraz ten referencyjny bas dla którego je sobie pewnie zostawie, to Verite je przewyższają w wielu rzeczach. W zasadzie ten niesamowity bas w Audeze, to jedyna rzecz w której mają niewielką przewagę nad Verite, które to pod tym względem też są bardzo dobre i niczego im nie brakuje. Przede wszystkim Verite grają dużo czyściej od LCD3. To sie odrazu rzuca w ucho. Słucham dużo muzyki w której jest mnóstwo wokalu i czasami są teksty w mniej znanych mi kawałkach, gdzie nie mogę wyłapać jakiegoś słówka na Audeze, a na Verite słysze je dobrze i wyraźnie. Średnica na plus w Verite. Np. gitary brzmią obłędnie! Obie puszki są bardzo muzykalne, ale Verite daje jeszcze więcej. Scena? Verite ma zdecydowanie więcej do zaoferowania, ale bądzmy szczerzy - LCD3 pod tym względem nie są jakieś wybitne, jedynie głębia robi naprawdę świetne wrażenie. Tu są porównywalne, ale Verite grają do tego znacznie szerzej. Brzmią absolutnie jak otwarte. Coś niesamowitego. Góra jest w nich gładziutka, nic mi nie iskrzy, choć jest obecna. W ogóle strojenie Verite określiłbym jako lekko cieple, angażujące, muzykalne, a do tego przejrzyste i techniczne. No są magiczne!  Na chwile obecną nie zmienialem jeszcze w nich padów. W zestawie mam też pady o nazwie Verite. Ponoć na nich grają jeszcze większą sceną, z nieznacznie odsuniętym wokalem. Góra też podobno wtedy potrafi pokazać pazurka. Dam znać jak zmienię. Póki co te co mam oryginalnie założone są super. Co jeszcze? Wygoda również na plus ZMFów. Są dużo lżejsze od Audeze, choć ja na wygodę w Audeze wcale nigdy nie narzekałem. To tak na szybko. Jak się ich osłucham, to postaram sie napisać więcej. Jedno jest pewne - jest to zdecydowanie mój typ grania. Do tego stopnia mi się podobają, że przez myśl mi przeszło, aby zamówić też wersje otwartą Verite  LTD African Blackwood - przepiękne są!

Edited by MichalZZZZ

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

miałem wrażenie że było od Meze czyściej, ale tu mocno mógł szmocić tor.

Akurat Meze potrafią różnie grać w zależności od toru.

w Mp3Store jak słuchałem na Kann Cube to dostałem sporo inny dźwięk niż teraz na Matrixie i Aune S7. Na tyle inny, że gdybym słuchał w ciemno nie wiedząc co to za słuchawki, to powiedziałbym, że to nie są te same słuchawki. Na Kann Cube grały dosadniej, mocniej, z o wiele potężniejszym basem i na Kann Cube był bardziej nasycony wokal. Na Matrixie i Aune grają jakby bardziej chudo, nie chudo, ale bardziej chudo niż na Kann Cube.

48 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Niimbusa US5

We Wrocławiu były niedawno Chord Dave + właśnie Nimbus US 5 i 1266 phi TC light, nawet jest opcja by może ściągnąć ten zestaw do Łodzi, ale trochę strach słuchać, choć może się skuszę skoro jest taka możliwość :D Widzisz jakbyś był w Polsce, to miałbyś możliwość osłuchać i Nimbusa i 1266 które też patrzyłeś :P 

A daj spokoj, troche jest mi przykro, że nikt nie chce mi wypozyczyc niczego na odsluchy za granice. Choc z drugiej strony to rozumiem. Inna sprawa, ze w kraju w ktorym mieszkam jest straszna bida, jezeli chodzi o elektronike. Wy tam w tej Polsce to za dobrze macie - wszystko pod nosem :) Ja wszystko musze kupowac w ciemno i sie opierac na opiniach innych. Oczywiscie, zawsze mam mozliwosc zwrotu w ciagu 2 tyg. gdyby mi cos nie podeszlo (choc to tez nie jest tak do konca w przypadku np. Abbyssów). Na cale szczescie na obecną chwile tylko z jedną rzeczą sie nie wstrzeliłem,wiec ufam swojej intuicji i ludziom z ktorymi rozmawiam :)Abyss 1266 robie wszystko, zeby gdzies wypozyczyc i nie zanosi sie na to, zeby mi sie udalo. Mogę oczywiscie sie przeleciec na odsluchy, ale to nie to samo jak odsluchy na wlasnym sprzecie, w domowym zaciszu. Boje sie zaryzykowac kupna w ciemno Abbyssow, bo są strojone w troche inna strone. Nieco jasne. Nie jest to srednicowe granie, ktore uwielbiam. Niemniej jednak bardzo jestem ich ciekaw. 

Mowisz zapewne o opcji w skleoie u Marcina - Kuropa. On tez mi probowal pomoc, zeby mi te klamoty wyslac na odsluchy, bo jestem zainteresowany zakupem odrazu wzmaka i sluchawek. Niestety góra z MP3 store nie wyrazila zgody. 

Edited by MichalZZZZ

3 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Wy tam w tej Polsce to za dobrze macie - wszystko pod nosem

Są kraje gdzie jest jeszcze lepiej niż w Polsce jak patrzyłem po niektórych sklepach audio :P.

5 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Mowisz zapewne o opcji w skleoie u Marcina - Kuropa.

Tak. Będzie trzeba napisać do niego i zapytać się jak wygląda terminowo sprawa wysłania zestawu do Łodzi. Fajnie by też zabrać Meze wtedy i posłuchać na Dave + Nimbus ale nie będę targał Meze w tramwaju 🙄

A nie posłucham, bo w soboty Mp3Store w Łodzi zamknięte, a w tygodniu nie ma kiedy. No cóż trudno się mówi

Z takim sprzetem, to tylko autem.

No nic, narazie sobie czytam i rozmawiam. Zobaczymy co sie wykluje. Daj znac gdybys mial mozliwosc posluchania Abyss. Zawsze bedzie to kolejna opinia, ktorej chetnie wyslucham. Choc wydaje mi sie (czysto teoretycznie), że nowe Meze Elite mi bardziej podejdą. Bardzo tez jestem ciekaw Erzetich Phobos, bo to też takie strojenie jakie lubie i o jakim tutaj rozmawiamy.