Jump to content

Fanklub Meze Audio

Palpatine
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)
1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

@bpiotrow13dziękuję! :) Mam nadzieję, że się uda przekonać małżonkę do tego pomysłu. Zawsze miło mieć w takiego czworonożnego domownika :)

Podobno rosyjskie niebieskie sa prawie jak psy jesli chodzi o kontakt ze zwierzeciem?

Edited by bpiotrow13

Muszę przyznać, że jest bardzo wiernym towarzyszem, nigdy złośliwie nie drapnął oraz jest bardzo ułożony. Jednak zdarzyło się jemu zniszczyć kilka rzeczy, m.in. przegryźć kable słuchawkowe oraz uszkodzić gramofon.  

32 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Muszę przyznać, że jest bardzo wiernym towarzyszem, nigdy złośliwie nie drapnął oraz jest bardzo ułożony. Jednak zdarzyło się jemu zniszczyć kilka rzeczy, m.in. przegryźć kable słuchawkowe oraz uszkodzić gramofon.  

O Panie to odpada;) ja mialem kilkanascie lat zwykle dachowceni dawalo sie je wychowac tak, ze nic nie niszczyly. Przegryzienie kablini uszkodzenie gramofonu to spory koszt..

14 godzin temu, Tytus1988 napisał:

że w przypadku tak pięknych słuchawek warto pomyśleć o stojaku.

Może kiedyś pomyślę, ale szuflada na razie w sumie dobrze się spisuje, mieszczą się swobodnie, no i nie kurzą się.

• 3 months later...

Mnie ogólnie nowe Meze od strony wizualnej sie podobają... poza ceną, która dorównała Focalom Utopia. W sumie będzie ciekawe, jak Elite będą wypadały na tle słuchawek francuskiego producenta. Model Empyrean ustępował czystością dźwięku, wyrazistością, szybkością, precyzją, detalicznością, mniej naturalnym tembrem instrumentów/wokali, odrobinę gorszym nasyceniem, plastycznością ich kształtowania, różnicowaniem Focalom Utopia, ale miał lepsze zejście na basie, ogólne dociążenie, potrafił pełniej oddawać wybrzmienia pudeł rezonansowych (w focalach dominowały wybrzmienia strun) oraz szerzej pozycjonować źródła pozorne na scenie.

Z tego co czytam, to wlasnie bedzie zachowany charakter Empyrean, czyli bas + srednica, ale będą do tego grać czyściej, więcej powietrza, dynamiki i przejrzystosci. Czyli czysto teoretycznie wręcz idealnie pod moje gusta :) Dużo ludzi w starszej wersji narzekało na ten niezbyt przejrzysty przekaz. Wyszlo, że Meze posluchal sluchaczy i poszedl za ich slowem. Brawo Meze. Jestem natomiast bardzo zawiedziony ich kolorystyką. Wyglądają jakby szły dopiero do malowania. Nie wiem czy widziales, ale ma sie pojawic tez limitowana wersja i ta wyglada duzo lepiej. 

https://headphone.shop/product/meze-empyrean-codename-dark-mystery/

Edited by MichalZZZZ
  • Approved 1

@MichalZZZZ to prawda. Ta ich transparentność dźwięku była problemem także dla autora poniższej recenzji.

Dobrze, że posłuchali i na pewno będzie warto to sprawdzić. O tej wersji nie słyszałem, ale takie limitki warto sobie sprawić. W przyszłości, przy ewentualnej odsprzedaży można będzie najmniej stracić... a być może nawet zyskać, jak to jest, np. z edycją rocznicową Sennheiserów: https://www.ebay.pl/itm/Sennheiser-HD800S-Anniversary-Edition-einer-von-nur-750-Stuck-weltweit-/164867638438?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l6249&mkrid=707-127634-2357-0 🙂

• Like 2

@melofil , @Nehero i @bpiotrow13

Zdaje się wszyscy macie Empyrean, sam się nad nimi zastanawiam, niemniej jednak odkąd pojawiała się flagowa wersja Elite, która podobno wciąż gra jak rodzina Empyrean, ale bardziej technicznie i przejrzyście, to chyba wolałbym się spróbować właśnie z nimi. Tym bardziej, że nowa wersja wciąż ma zachowany ten muzykalno-średnicowy charakter. Nie kusi Was aby wymienić swoje egzemplarze? Czy mimo wszystko jesteście tak zachwyceni, że zostajecie z tymi co macie ?

Ja swoje mam od niedawna i jeszcze się nimi nie nacieszyłem. Elite ponoć nie są tak "funowskie" jak pierwowzór. Zaczekam jeszcze jakiś czas jak będzie więcej opinii i recenzji. Na hedfaju ktoś zapytał producenta o możliwość wymiany przetwornika na te od Elite, powinno być to możliwe skoro składają je ręcznie, a wielu osobom kolorystyka Elite nie bardzo się spodobała. Odpowiedzieli, że się nad tym zastanowią. Na ten moment gdybym miał kupować słuchawki za 4 tys. $ to celowałbym raczej w HEKse, to będzie mój cel na przyszły rok.

Edited by melofil
  • Like 1

Czytalem ten wątek o zamianie przetwornika. Ciekawe, czy Meze na to pójdzie... Mnie sie nie podoba kolorystyka Elite, zdecydowanie kolorystyka taką jaką masz Ty mi się bardziej podoba. Copperek jest przepiękny. Elite wyglada jakby mial dopiero isc do malowania ;)

Ja oprócz nowych Meze, to myśle jeszcze o Audeze - męczę ich mailami :D Cos jest na rzeczy, jeżeli chodzi o nowego flagowca (LCD5?) Choć wszystko jest owiane wielką tajemnica, to miedzy wierszami da się wywnioskować, że coś sie zbliża :) Oprócz tego, to chciałbym jeszcze gdzies posłuchać Abyss 1266. Choć te akurat mogą się okazać za jasne dla mnie. Musialłbym ich najpierw posłuchać.

Tak sobie mysle... Ciekawe od czego to zalezy. Np. pisząc do Zacha (ZMF) i pytając się go wprost, czy w ciągu najbliżyszych miesięcy planuje wypuścić jakieś nowe flagowce, bądź ulepszoną wersje Verite, odpowiada bez żadnego owijania w bawełne, że nic takiego nie będzie i moge spać spokojnie i cieszyc sie swoimi nowymi sluchawkami, a Audeze podchodzi do tego zupełnie inaczej - robi z tego wielką tajemnice. 

Edited by MichalZZZZ

57 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Nie kusi Was aby wymienić swoje egzemplarze?

Najpierw muszę napaść na bank. 

image.png.78ad15dd2e5d9b48e1e5868ebe30063c.png

Tak swoją drogą przypadkowo wszedłem na stronę myteka chcąc coś sprawdzić i paczę i wypaczyłem to: https://mytek.audio/shop/empire-streamer-dac-1#attr=9 czy to już nie jest aby szczyt audiofilstwa? Zapytać prościej by było, czego to urządzenie nie ma, zamiast pytać co ma. A nawet standardowo dodają iPada do sterowania, oraz pancerną walizkę na kółkach 😱😱😱😱😱😱mnogość wyjść i wejść raczej przypomina amplituner, 8 tb ssd😱

Edited by Nehero
  • Haha 1

Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Czy mimo wszystko jesteście tak zachwyceni, że zostajecie z tymi co macie ?

Jak ktoś chce bardziej technicznie, to niech kupi sobie techniczny wzmacniacz do Meze zamiast lampy, albo niech kupi Hifimany, albo staxy albo kto wie co jeszcze. Akurat nie uważam, że Meze czegoś brakuje. Meze po prostu robią wszystko na odpowiednim poziomie. Włączysz dowolny utwór i zagra to zawsze świetnie. Dalej to już kwestia preferencji, że ktoś woli bardziej zamulone granie albo bardziej techniczne.

Zreszta nie ma słuchawek robiących wszystko najlepiej pod każdym względem.Dla mnie Meze są po środku. Ani nie trzeba rezygnować z przyjemnego grania ani nie trzeba rezygnować z technikaliów, oczywiście technikalia na pewno nie będą takie jak w słuchawkach które wszystkie karty stawiają na technikalia, ale coś za coś. 

• Like 1

54 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

a Audeze podchodzi do tego zupełnie inaczej - robi z tego wielką tajemnice. 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pisałeś, że zastanawiasz się nad LCD-4. Jeśli dostałbyś odpowiedź, że planowana jest premiera nowego flagowca, to kupiłbyś LCD-4 czy zaczekał na nową wersję? No właśnie, skoro wolą milczeć, to liczą pewnie na to, że znajdą się osoby, które kupią coś ze starszego wypustu. 

4 minuty temu, Nehero napisał:

Zreszta nie ma słuchawek robiących wszystko najlepiej pod każdym względem.Dla mnie Meze są po środku. Ani nie trzeba rezygnować z przyjemnego grania ani nie trzeba rezygnować z technikaliów, oczywiście technikalia na pewno nie będą takie jak w słuchawkach które wszystkie karty stawiają na technikalia, ale coś za coś. 

Dokładnie, jestem tego samego zdania.

Edited by melofil
  • Like 1

11 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Rozwalili z tą walizką na kółkach :D

Mnie bardziej nawet rozbawił ten iPad, walizki to nie nowość, Meze dodaje, Audeze. Oczywiście ta walizka jest już najwyższych lotów, ale poniekąd zrozumiałe patrząc na cenę.

12 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Sam sprzet od tyłu robi wrażenie.

Jednak nie ma co ukrywać za 20k USD masz potężny wybór. 🥲Sprzęt raczej dla kogoś kto preferuje minimalizm. Dostajesz jedno pudełko w którym masz wszystko. Chyba dosłownie wszystko. Nie wiem czy jest coś czego tam nie ma.

image.png.1b4bf1bbc4d87717eb2dd768d2b0fd3f.png

10 minut temu, melofil napisał:

No właśnie, skoro wolą milczeć, to liczą pewnie na to, że znajdą się osoby, które kupią coś ze starszej rewizji. 

A ludzie będą czekać na nową wersje by może LCD 4 staniały, MOŻE.

Teraz, melofil napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Pisałeś, że zastanawiasz się nad LCD-4. Jeśli dostałbyś odpowiedź, że planowana jest premiera nowego flagowca, to kupiłbyś LCD-4 czy zaczekał na nową wersję? No właśnie, skoro wolą milczeć, to liczą pewnie na to, że znajdą się osoby, które kupią coś ze starszego wypustu. 

Jedynie czego udalo mi sie dowiedziec, to że zaprzestali produkcji LCD4. Ma to sens co piszesz, żeby wysprzedac resztki czwórek, które leżakują gdzieś tam jeszcze po sklepach. Szukalem LCD4 ale ciężko z dostepnością.

Teraz, Nehero napisał:

Mnie bardziej nawet rozbawił ten iPad, walizki to nie nowość, Meze dodaje, Audeze. Oczywiście ta walizka jest już najwyższych lotów, ale poniekąd zrozumiałe patrząc na cenę.

Nie no, nie porównujmy walizki z Audeze, Meze, ZMF do tej co zobaczylem u Myteka :D

10 minut temu, Nehero napisał:

A ludzie będą czekać na nową wersje by może LCD 4 staniały, MOŻE.

Pomijając absurdalne ceny flagowców, to inflacja w naszym pięknym kraju rośnie jak na drożdżach. Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że taniej nie będzie. Jedyny ratunek to używki.