Jump to content

Fanklub Meze Audio

Palpatine
 Share

Recommended Posts

@pablo650 i napędzać słuchawki przez gniazda głośnikowe? :evilgrin:

A nie dobra patrzyłem na inpol 2O.o

A faktycznie znalazłem https://allegro.pl/oferta/pathos-inpol-remix-mkii-ex-demo-high-end-8945221643 :D

O albo to też dobre : https://allegro.pl/oferta/auris-audio-nirvana-single-ended-wzm-klasa-a-8967597227 O.o

Edited by Nehero

• 4 months later...

Jasne, że dobrze, widać ze facet nie chce się z nimi rozstawać. Warto też odnotować, że jest dobrym materiałem na audiofila; zajmowanie się sprzedażą zielonej herbaty z Japonii wymaga pewnego pułapu sensoryki, do tego sensownie i składnie opisuje swoje wrażenia (w przeciwieństwie do tego drugiego typa).

@Hardened może ten drugi nie miał styczności z audio i nie ma pojęcia jak opisać. Bo wygląda jakby wiedział co chce powiedzieć, lecz nie wie jak.

To co dla mnie na 1 rzut ucha słychać w Meze( z kanna Cube) to przestrzeń 3D, bez problemu było słychać, że jedne dźwięki są bardziej na górze, inne bardziej na dole, dźwięki jakby wtopione w tą przestrzeń, bardzo ciężko było się skupić na konkretnym paśmie, lecz nie dlatego, że nie można było, lecz miałem wrażenie wszystko gra jako jedna całość, która nie chce być rozdzielana na kawałki, bo jakby przeszkodą do tego była właśnie przestrzeń scalająca dźwięki, bas grający objętościowo czyli nie precyzyjne kopnięcie, a masywne uderzenie lecz rozchodzące się w przestrzeni. To nawet w LCD 3 ten punch w basie nie rozchodził się w przestrzeni tak jak w Meze, był bardziej scalony i znajdował się gdzieś po środku. Biorąc pod uwagę, że obu słuchawek wtedy słuchałem niedługo po sobie, to w LCD 3 miałem nieodparte wrażenie, że czasami jak bas schodził nisko to kończyło się to właśnie takim mocnym plaśnięciem( jak uderzenie otwarta dłonią o brzuch), a bas Meze odebrałem bardziej niczym wybuch bomby atomowej, potężny z dużym ładunkiem energetycznym rozchodzący się w przestrzeni. 

To były rzeczy, które najbardziej się rzucały od razu w uszy. O ile w słuchawkach jakoś zawsze mam problem z określeniem sceny czy przestrzeni, nawet w LCD 3 jakoś tak nie umiałem określić tej przestrzeni, tak w Meze była to pierwsza rzecz którą dostrzegłem, nawet nie musiałem się domyślać, wszystko było podane na tacy.

• Like 1

• 1 month later...

Dzięki Radek, lubię robić zdjęcia....? Obrabiając zdjęcia słucham muzyki. 

:D Nie udzielam się, bo nie mam specjalnych zdolność do opisywania dźwięku słowami, chociaż mam nadzieję że słuchać potrafię ?Jednak zaglądam tu (na forum) często i czytam uważnie. 

Co do Meze Empyrean .... pojechałem do sklepu posłuchać ich z ciekawosci. Żadne inne słuchawki prędzej nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Wracając do domu czułem fizycznie ich niesamowite brzmienie aż bolało. To była miłość od pierwszych akordów :D  Po godzinie zadzwoniłem do sklepu i zamówiłem. 

Połączenie Meze z Feliksem uważam za wspaniałe, polecam ?

P.S. Mimo zakupu Meze nadal kocham również LCD2 

P.S. 2  Zakup wzmacniacza i słuchawek Audeze jak i Meze w dłużej mierze zawdzięczam poniekąd szefowi tego forum. :D 

Edited by boleroks
  • Like 3

49 minut temu, boleroks napisał:

pojechałem do sklepu posłuchać ich z ciekawosci. Żadne inne słuchawki prędzej nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.

Tiaa coś w nich jest, że po prostu koszą konkurencję i rozkochując w sobie melomanów, co prawda nie wszystkich.

Ja ich słuchałem na Kann Cube i zgodzę się ze sprzedawca, który zaoferował mi takie połączenie, nie przypadkiem, bo słuchał tego wcześniej i wiedział doskonale z czym powinienem ich posłuchać. Meze powinien dorobić miejsce na Kanna Cube w walizce i sprzedawać to jako zestaw.

A i chyba jest to jeden z najtańszych zestawów, który po prostu wgniata w fotel, a kapcie zostają wystrzelone z prędkością C w kosmos. Od słuchania w Mp3store moje chyba jeszcze lecą do Andromedy tak mi się wydaje ?

Sam mam nadzieję, że to nie jest ostatnie słowo Meze I jeszcze nas czymś zaskoczy.

• Like 1

• 7 months later...

W takim razie teraz czekamy na relacje z odsłuchów :)

W sumie mało brakowało, abym i ja się do fanklubu dopisał, ale zakupione testowo Meze Neo wróciły w piątek do sklepu. Nie moje granie, aż za duża ciemność ?.

9 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Zdecydowanie stojak. Na takie sluchawki nalezy spoglądac non stop

Raczej stałyby pod pokrowcem. Kurz raczej nie służy słuchawkom, a u mnie sporo się kurzy.

Posted (edited)

https://www.amazon.co.uk/dp/B081Y9D4BY/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&aaxitk=34ccc3e11443ce28bf8987341f4ca2b3&hsa_cr_id=6197928440202&pd_rd_plhdr=t&pd_rd_r=3fbfe6c7-9f91-4b3b-851b-fe958229c5cc&pd_rd_w=ysMW6&pd_rd_wg=m1rha&ref_=sbx_be_s_sparkle_mcd_asin_1_img

https://www.amazon.co.uk/XPOWER-Electric-Computer-Duster-Vacuums/dp/B082XZDJ2D/ref=sr_1_23?dchild=1&keywords=dust+pump&qid=1622199181&sr=8-23

Polecam takie urzadzonka + wiadomo scieranie kurzu tak czesto jak to tylko mozliwe. Ja juz sie nauczylem, że zawsze rano sobie przedmucham miejsca gdzie moge to robic, reszte przetre szmateczka, puszcze roombe i mam spokoj. Pare minut roboty. Przy takim sprzecie warto dbac, aby sie nic nie kurzylo w domu.

Edited by MichalZZZZ

31 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Polecam takie urzadzonka

I dobrze sprawdza Ci się ten Xpower?

32 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

puszcze roombe

A którą wersje roomby masz?

8 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Hardened w sumie... całkiem dobry pomysł??

Jednak uważam podobnie do @MichalZZZZ, że w przypadku tak pięknych słuchawek warto pomyśleć o stojaku. Chociaż wtedy potrafią przyciągać uwagę... nie tylko ludzi :)) 

20210528_215030.thumb.jpg.e7c87d583fa50f0faf38f99d1dbec001.jpg

Piekny:) Zawsze chcialem miec rosyjskiego niebieskiego lub tajskiego. Tylko musze przekonac Zone...

• Like 1