Jump to content

Recommended Posts

Jestem na etapie zakupu nowych słuchawek.

Głównie słucham metalu oczekuje wyraźnego brzmienia gitary i perkusji.

Budżet: około 1k

Na obecna chwile zastanawiam się nad ATH-DSR9 lub ATH-MSR7.

Mój tel to p30lite

Przepraszam za być może off-topic, ale od jakiegoś czasu mam słuchawki ATH-MSR7.

Próbowałem być zadowolony z tego co z nich emitowało na telefonach: Huawei P8Lite, Huawei P9Lite, Lenovo P2, Xiaomi 5 Note, Xiaomi 8 Note i Xiaomi 9T, ale w stosunku do AIM SC808 to był cień tych słuchawek.

Dopiero jak zakupiłem DragonFly Black to na Xiaomi 5 Note czułem satysfakcję.

Jeszcze raz przepraszam za off-topic, ale ja bym się nie brał za kupowanie słuchawek za 1000 zł do telefonu w ramach rozpatrywanych modeli.

@DonMateo Jak nowe chcesz poniżej 1000zł, z kopem i swietnie wybrzmiewającymi gitarami to Koss Porta Pro sobie posłuchaj w jakiejś sieciówce typu MediaMarkt czy Saturn, są zwykle do podłączenia na wystawie ;) Zdziwisz sie :D

No bo o te właśnie chodzi, innym słuchawkom z przedziału 500-1000zł ciężko z nimi konkurować :D To jest wyjątek wśród słuchawek te Kossy.

Trochę łatwiej by było gdybyś określił czy chcesz konstrukcje zamkniętą, czy otwartą (czyli czy zależy ci na izolacji od otoczenia), czy w okółuszne, czy nauszne, czy IEMy czy pchełki.

I tak apropo, to te  ATH-MSR7 powinny cię raczej zadowolić ;)

Edited by pabloj

Słuchawki douszne i wszelkiego rodzaju takie odpadają. Biorę tylko pod uwagę słuchawki z pałąkiem, raczej zamknięte, nie chce słuchać jakiś szumów z otoczenia np. tramwaj czy tv.

@DonMateo W takim razie sprawdziłbym te co pisałeś na początku czyli ATH-MSR7 oraz Audio-Technica ATH-A990Z. Najlepiej jakbyś sprawdził czy jest jakiś salon audio niedaleko ciebie, np TopHifi albo mp3Store. Jak pójdziesz osobiście i posłuchasz to zapewne się dogadasz na mały rabacik typu 5-10%.

Ja też polecam ATH-MSR7.

Słuchawki, które miałem okazję użytkować w ramach konstrukcji zamkniętych wokółusznych (również nie jestem fanem konstrukcji dokanałowych, dousznych i nausznych) o charakterze mobilnym to Master Dynamic MH40 (prywatne, użytkowane wiele miesięcy) oraz Sennheiser MOMENTUM M2 (pożyczone, użytkowane tydzień) i zostałem z ATH.

Jeżeli miałbyś wybierać a dopłata nie  stanowi problemu to ze swojej strony polecam MSR7B.

Sam miałem dylemat pomiędzy MSR7 a MSR7B. Po przeczytaniu recenzji Pana Jakuba zdecydowałem się na zakup MSR7B ( w promocji za 850 pln co do ceny startowej uważam za dobry deal).

Oczywiście było to poprzedzone odsłuchem w salonie obu modeli. W 100 % potwierdzam spostrzeżenia recenzenta co do ich zalet w porównaniu z MSR7. Większa ilość basu jest dość zauważalna, choć do ciężkiego metalu może być według mnie trochę za "chudo". Poprawiła się na pewno ergonomia, mniejsza waga i brak skrzypień.  Mam je podpięte do DFB i u mnie sprawdzają się w większości gatunków .muzycznych.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...

Obawiam się, że gdy wybiorę MSR7B to po jakimś dłuższym czasie kable się zepsują. A jak wiadomo w MSR7B kable są symetryczne, prowadzone bezpośrednio do obu muszli.

Ktoś miał styczność z takimi kablami? Trwałe one są i co z wymianą w przyszłości, bo przecież to jest pewne, że trzeba będzie w końcu kupić nowe.

2 godziny temu, DonMateo napisał:

Obawiam się, że gdy wybiorę MSR7B to po jakimś dłuższym czasie kable się zepsują. A jak wiadomo w MSR7B kable są symetryczne, prowadzone bezpośrednio do obu muszli.

Ktoś miał styczność z takimi kablami? Trwałe one są i co z wymianą w przyszłości, bo przecież to jest pewne, że trzeba będzie w końcu kupić nowe.

Myślę że w przypadku konieczności wymiany kabli nie powinno być problemu, gdyż słuchawki posiadają gniazda MMCX. Natomiast kable dołączone do zestawu wyglądają solidnie i nie powinno być z nimi problemu.

24 minuty temu, Nehero napisał:

A skąd to wiesz?

Prorok. Wie lepiej.  Tylko z logiką coś na bakier, bo skoro na pewno kiedyś padnie kabel, pardon, przewód, to chyba dobrze ze jedt wymienny, ze można go oddzielnie kupić. Innymi słowy unikałbym słuchawek z przewodem nie demontowanym lub z nietypowymi wtykami. 
A jesli ten lęk spać nie daje, to zostają słuchawki bezprzewodowe.