Jump to content

Recommended Posts

Witam, dzisiaj postanowiłem wyjść z szopy i wymienić słuchawki Pioneer SE-M531 na polecane tutaj słuchawki Superlux, ostatecznie nie wybrałem 330 a 660 (bardziej przemawia do mnie zamknięta budowa), ale do rzeczy stoję teraz przed wyborem karty dźwiękowej, zdecydowałem się na zewnętrzną gdyż chciałbym używać jej także na innych urządzeniach, póki co oprócz stacjonarnego komputera tylko PS4 i mac. Używany będzie do filmów, muzyki (rock) i gier.
Z tego co zdołałem wyczytać najbardziej przemawia do mnie Maya U5, Creative ma sporo bajerów co niekoniecznie jest jego atutem, lecz największą niewiadomą jest dla mnie Xonar U5, sporo niejednoznacznych opinii a po samych parametrach ciężko jest mi go ocenić. Drugą sprawą jest wykorzystanie tego urządenia przy konsoli, oraz ciekawi mnie możliwość podłączenia soundbara (ps4/pc -> DAC -> soundbar [-> TV]).
Przedział cenowy myślę, że zakreślił się sam. Jeśli idzie o sprzęt używany to jestem za, ale po wstępnych oględzinach nie ma specjalnie wyboru (alledrogo, olx). Kupno sprzętu z zagranicy też nie jest problemem.
Pewnie zdecydowałbym się dołożyć do tak zachwalanego FiiO E10K lecz zależy mi na większej uniwersalności, względem obecnej karty i tak zakładam raczej olbrzymią poprawę.

Guest Mayster

Witam,

Jakie wejście ma ten soundbar? Jeśli chcesz podłączyć PS4 to wybór bardzo się okroi, bo większość tych DACów potrzebuje do pracy sterowników. Fiio D03K można podłączyć np, skonwertuje sygnał z optyka na RCA. Kosztuje akurat niewiele, bo 125 zł., ale przy zakładanym budżecie raczej dwa urządzenia osobne będzie ciężko zmieścić.

Maya U5 to układ bardzo mizerny, szkoda kasy moim zdaniem. Rozglądnąłbym się za używkami E10K lub Prodigy Cube. Ten drugi sporo bardziej funkcjonalny.

Na konkretny soundbar jeszcze się nie zdecydowałem, strasznie dużo tego teraz wypłynęło więc wstrzymuje się z wyborem do końca roku, ale powiedzmy że będe celował w coś w stylu Denon'a DHT-S514.

Ciekawe bo gdzieś właśnie rzuciło mi się w oczy, że te tańsze DACe sprawdzają się również z innymi urządzeniami. No ale dobrze widzieć, póki co porozglądam się za Cube'm.

A może wiesz coś na temat tego Asusa? Wszędzie polecają wewnętrzne karty dźwiękowe Xonara więc myślałem, że jest to nie najgorszy wybór.

Guest Mayster

U5 jest ok, ale to sprzęt nieco bardziej nastawiony na funkcjonalność dźwięku przestrzennego i inne bajery. Do Cube można wsadzić opampa innego ponadto. Oczywiście cenowo też urządzenia się od siebie różnią, ale używkę Cube można wyrwać za +/- 200 (wersja standardowa) i +/- 250 za Black (opamp lepszy) i z całą pewnością będzie to jakościowo lepszy wybór.

Ciężki wybór, zdecydowanie najbardziej odpowiadałby mi sb x-fi hd, ze względu na dodatkowe wejście optyczne, i cenowo wypada podobnie do cube'a. Przestrzenne bajery pewnie będą się sprawdzać przy grach.
Póki co nic nie zamówię a wybiorę się do sklepu muzycznego (w poznaniu są przynajmniej dwa większe) i przetestuje, o ile asortyment pozwoli, wszystkie zestawione urządzenia, bo w końcu chodzi o to, który najlepiej brzmi a nie ile kosztuje. Zręsztą zbliża się black friday, więc będzie szansa na upolowanie okazji.

Guest Mayster

Wybór wbrew pozorom nie jest ciężki, bo to tylko kwestia oczekiwań i budżetu. Prodigy Cube przestał być produkowany, więc trzeba się spieszyć. X-fi hd i U5 odstają od stawki. Widzę tu wybór głównie między Cube i E10k. Ten pierwszy - jak już wspomniałem - zyskuje funkcjonalnością, bo jest ona bardzo duża: duży i mały jack, wejście mikrofonowe, komplet wyjść (usb, optyk, coax, rca), potencjometr czy przełącznik hp out / RCA.