Jump to content
l-Major

Problem przy wyborze mid range 2.0 vs 2.1: Edifier R1600TIII vs Logitech z-623

Recommended Posts

Witam! Przejrzałem mnóstwo artykułów i ostatecznie w oczy rzuciły mi się dwa według rankingów specyfikacji i opini użytkowników najlepsze głośniki na rynku, które wspomniałem w opisie. Logitech z-623 o niesamowitej mocy subwoofera, który jednocześnie zajmuje niefortunnie dużo miejsca oraz jest wykonany z średniej jakości materiałów z krótkim kablem co według wielu opini znacznie utrudniało korzystanie przy mniejszej ilości miejsca bądź większym monitorze oraz Edifer R1600TIII, który wydał mi się najlepszym wyborem 2.0; zbudowany z solidnego materiału i według opini posiadający dobre jakościowo audio ale jednocześnie - i tu pojawia się największa wątpliwość - bez subwoofera. Jednocześnie zależy mi na dobrej jakości basie ale nie chcę przesadzać z mocą której nie potrzebuję bądź której nie będę w stanie wykorzystać. Głośniki będą znajdować się w moim pokoju około 10m2 i chcę je wykorzystywać głównie do gier komputerowych, filmów oraz głośnego słuchania muzyki. Mając na względzie zajmowane miejsce osobiście bardziej przemawiają do mnie edifery jednak obawiam się znacznej utraty upragnionych przeze mnie basów. Pomoc eksperta w tej dziedzinie bądź kogokolwiek bardziej zorientowanego byłaby nieoceniona.

2 minuty temu, l-Major napisał:

Mając na względzie zajmowane miejsce osobiście bardziej przemawiają do mnie edifery jednak obawiam się znacznej utraty upragnionych przeze mnie basów.

No cóż Edifiery łupać basem nie będą jak subwoofer, więc taki bas możesz pożegnać. Ale to już sam musisz sprawdzić czy taki bas Ci wystarczy. Jest regulacja basu, więc zawsze możesz dostosować ten bas. Ale subwoofer to nie będzie.

Potwierdzam zdanie Kolegi powyżej - na pewno będzie bez porównania na korzyść Logitechów jeżeli chodzi o najniższe dźwięki przy okazji uważając na stwierdzenie o "niesamowitej mocy subwoofera". O jakości ani słowa ;) Podudni, w to nie wątpię.. Do filmów suba dobrze mieć a co do muzyki to zależy jakiej głównie zamierzasz słuchać. Do klimatów techno/house/etc będzie pasować, do pozostałych już Ci tak nie będzie potrzebne. Posiadając model 1850 mogę powiedzieć, że Edifiery mają fajną scenę i separację i jak to piszesz - ogólnie są dobre jakościowo. Kolejna sprawa - nie wiem jak w przypadku 1600 ale u mnie by bas "doszedł" muszę być te 2m od głośników, także siedząc blisko kompa, monitorów i ustawionych obok głośników nie dostaniesz basu tyle ile byś nawet tym, nazwijmy, rozlanym subem dostał. Pokój masz w kwadracie czy bardziej prostokącie? Na której ścianie masz zamiar rozlokować sprzęt?

15 minut temu, Nehero napisał:

No cóż Edifiery łupać basem nie będą jak subwoofer, więc taki bas możesz pożegnać. Ale to już sam musisz sprawdzić czy taki bas Ci wystarczy. Jest regulacja basu, więc zawsze możesz dostosować ten bas. Ale subwoofer to nie będzie.

Potwierdzam. Mam Edifiery 1700BT podłączone do TV i o ile subwooferowego pierdyknięcia nie ma co się po nich spodziewać, to bas schodzi bardzo ładnie i do grania/filmów nadaje się w sam raz.
I piszę to z perspektywy zwolennika solidnego basowego grania.

O ile nie planujesz  regularnie "uprzyjemniać" życia sąsiadom, to te Edifiery powinny w zupełności Ci wystarczyć, zwłaszcza do pomieszczenia o tak nienachalnej kubaturze...

Jakoś nie potrafię dobę wyobrazić dobrej jakości basu w pomieszczeniu 10m2 z subwoofera bez dodatkowej adaptacji akustycznej pomieszczenia za kilka jak nie kilkanaście tysięcy złotych. 

10 godzin temu, KiiT napisał:

Jakoś nie potrafię dobę wyobrazić dobrej jakości basu w pomieszczeniu 10m2 z subwoofera bez dodatkowej adaptacji akustycznej pomieszczenia za kilka jak nie kilkanaście tysięcy złotych. 

Najpierw zacznij sobie wyobrażać jak w ogóle może zagrać nie sam subwoofer, a cały zestaw głośników komputerowych za 500 zł. :lol: Nie przekonuje mnie sens adaptacji akustycznej za kilkanaście k, do zestawu głośnikowego dla graczy i typowego zjadacza  typowego chleba. :D 

Pamiętaj, że każdy ma swoje pojęcie dobrej jakości. Dla większości dobry bas to taki który wali mocno i tyle, że szyby się telepią ,a sąsiedzi trzymają ceramiczną zastawę. :D  Sam kiedyś miałem od creative zestaw 5.1 i nadal mam, gdzieś się kurzy i subwoofer to była kupa. Inaczej się nie da określić. 

Edited by Nehero
  • Like 1

18 hours ago, Cezar said:

Pokój masz w kwadracie czy bardziej prostokącie? Na której ścianie masz zamiar rozlokować sprzęt?

Pokój jest prostokątny a głośniki chciałem rozłożyć na biurku po obu stronach monitora.

No tak, po obu stronach monitora ;) Chodzi o to, że Edifiery zagrają lepiej i otrzymasz/dojdzie do Ciebie bas jak będziesz je słuchać z odległości tych 1,5-2m, będzie to jednak bez porównania mniej niż z Logitechami. Głośniki są na tyle różne, że ciężko je bezpośrednio porównywać, każdy daje co innego zakładając, że Logitech  w ogóle coś daje ;) 

2 hours ago, Cezar said:

No tak, po obu stronach monitora ;) Chodzi o to, że Edifiery zagrają lepiej i otrzymasz/dojdzie do Ciebie bas jak będziesz je słuchać z odległości tych 1,5-2m, będzie to jednak bez porównania mniej niż z Logitechami. Głośniki są na tyle różne, że ciężko je bezpośrednio porównywać, każdy daje co innego zakładając, że Logitech  w ogóle coś daje ;) 

W takim razie co byś najbardziej polecił przy zestawie strikte do biurka? Niestety nie mam możliwości rozłożenia tych głośników w takiej odległości a chciałbym jak najlepiej wykorzystać każdą zainwestowaną złotówkę.