Jump to content
Sign in to follow this  
Koszykarz

Słuchawki do 8000 zł

Recommended Posts

Dzień dobry. Poszukuję słuchawek w budżecie 4-8 tyś zł. 

W ciągu dnia często zmieniam miejsce także dobrze jakby były mobilne.

Na razie rozważam:

- Ie800s

- Campfire Audio Andromeda

- Beyerdynamic XELENTO REMOTE

- słuchawki od Custom Art

- SE846 (te ostatnie udało mi się przesłuchać ale z racji mojego niedużego ucha nie leżały najlepiej (nie były zbyt wygodne), znacznie lepiej se535 ale to już klasa niżej)

Być może ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje lub śmiało może polecić któryś z powyższych modeli? 

Chciałbym kupić słuchawki mobilne a jednocześnie takie z których będę czerpał dużo przyjemności z słuchania - soczyste, z dobrą separacją, szeroką sceną itp. dające maksymalnie dużo frajdy z słuchania. Słucham różnych gatunków, z wyłączeniem ciężkiej muzyki.

Z góry dzięki za pomoc.

Ciut ponad budżet ale Khan’y warto posłuchać. Od Custom Art nie koniecznie najdroższy model odbierzesz jako najlepszy. Obok Andromedy posłuchałbym Vegi,  od Empire Ears Valkirie.  Audeze i3 i oraz i4.

Naprawde jest wiele modeli do posłuchania. Nie spieszyłbym się  - super fajna przygoda Cię czeka.

Co będzie źródłem i jakiej sygnatury dźwięku szukasz? Masz gdzie odsłuchać?

w temacie budżetu w mojej ocenie. Ciekawie sie już robi od 2000zł. Więc niekoniecznie sugeruj się dolnym przedziałem jako wyznacznikiem jakości dziwiekowej słuchawek. 

• Approved 1

17 minut temu, Koszykarz napisał:

dające maksymalnie dużo frajdy z słuchania.

Bardzo precyzyjny opis, dzięki któremu na pewno każdy będzie wiedział co doradzić :).

W ciemno, z podanych skupiłbym się wokół Andromed. Do odsłuchów dorzuciłbym Meze Rai Penta. Dla ciekawości coś z Audeze: iSine/i3 z Cipherem BT, jeśli tylko otwarte wchodzą w grę. Plus rekomendacje z postu powyżej.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Od dłuższego czasu źródłem dźwięku do moich obecnych słuchawek (bose 700 za 1,5 tyś) jest iphone xs max. Zastanawiam się jednak czy słuchanie muzyki na znacznie lepszych, audiofilskich słuchawkach z takiego źródła jak iphone xs max to nie jest po prostu czysta profanacja. Czy jakiś dobry mobilny DAC wystarczy czy powinienem szukać nowego źródła i pogodzić się że nie wszystko mogę mieć w jednym sprzęcie?

Odnośnie odsłuchu czy kojarzy ktoś gdzie wspomniane przeze mnie i Kolegów wyżej modele można odsłuchać w Warszawie? Czy po prostu trzeba dzwonić i się dowiadywać czy jest możliwość?

Z góry dzięki.

7 minut temu, Koszykarz napisał:

Zastanawiam się jednak czy słuchanie muzyki na znacznie lepszych, audiofilskich słuchawkach z takiego źródła jak iphone xs max to nie jest po prostu czysta profanacja.

Moim zdaniem jest. DAC dobiera się pod słuchawki, raczej nie odwrotnie, ale z ciekawszych polecę Chord Mojo - bardzo porządny sprzęt, z dobrym dźwiękiem.

Jeśli mogą być otwarte zacząłbym od LCD i3. Po kablu Lightning gdzie masz dac, amp, dsp synergia będzie wybitna ponieważ słuchawki były strojone pod iPhone.

W drugiej kolejności warto posłuchać Andromedy, jeśli ktoś lubi szkieletowe rysowanie instrumentów ciężko o lepsze słuchawki.

Valkirie to mocna Vka, wiec sam musisz ocenić jakiego dźwięku szukasz.

Co do źródła to dopiero kolejny etap, na pewno coś Ci doradzimy. Padła propozycja Mojo, ja go odradzam wszystkim, którzy cenią sobie szeroka scenę.

• Approved 1

Zacząłbym od słuchania różnych słuchawek i zobaczenia co dla ciebie oznacza w praktyce frajda ze słuchania muzyki. 
Ponieważ zawsze będziesz miał okazje posłucha ich takze na dobrym DACu to zobaczysz co on daje. 

Jak już określisz co jest Twoja poszukiwana sygnatura dźwięku,  to będzie można:

- powiedzieć  które słuchawki na różnych polkach cenowych pasują  

- jaki do nich sprzęt towarzyszący

i określić te comba dla różnych budżetów sumarycznych. 

ma to sens? Tego szukasz?

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Padła propozycja Mojo, ja go odradzam wszystkim, którzy cenią sobie szeroka scenę.

W zależności, czego tak naprawdę szuka autor tematu, a tego mam nadzieję się dowiemy niebawem. :)

Masz jednak rację co do skąpej sceniczności na szerokość w Mojo, jednak ma znakomitą głębię która może się podobać ze słuchawkami grającymi bardziej na szerokość.

Pisząc "frajda z słuchania muzyki" mam na myśli że słuchając jej na słuchawkach mam poczucie jakbym znajdował się na koncercie danego artysty :) Jakby muzyka wybrzmiewała dookoła mnie, a ja jestem w stanie dokładnie usłyszeć osobno każdy instrument, jednocześnie delektują się i chłonąc klimat danego utworu, który wywołuje we mnie ciarki lub konkretne emocje. Ciężko to opisać w słowach :)

• Approved 1

Przy tak malej wiedzy autora i tak dużych pieniądzach trzeba zacząć od jeżdżenia po salonach i słuchać, uczyć się, poznawać swój gust. 

• Upvote 1

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Przy tak malej wiedzy autora i tak dużych pieniądzach trzeba zacząć od jeżdżenia po salonach i słuchać, uczyć się, poznawać swój gust. 

Podpisuję się pod tym. Chcąc nie chcąc innej drogi nie ma. Teraz to już wiem z doświadczenia. Kilkukrotnie zmieniał się niby mój gust, choć ciężko było to nazwać gustem, a bardziej niewiedzą co faktycznie chcę tak na 100%.

Czyli mówimy, ze spokojnie w tym budżecie znajdziesz czego szukasz. Możesz tylko to sobie lepiej i gorzej dopasować. A co ważniejsze, spokojnie da się to być może tez osiągnąć w mniejszym budżecie, ano inaczej rozłożonym. 

to pytanie kolejne skąd jesteś. To podpowiemy co gdzie można posłuchać. 

Jestem z Warszawy. Z chęcią pojeżdżę po salonach na odsłuchy, bo to faktycznie chyba najlepsza droga aby poznać swój gust i skompletować sprzęt. Na Morcinka 5 udało mi się odsłuchać se864 i se535. Na jutro w innym salonie jestem umówiony na odsłuch ie800s, jednakże jeżeli nie zdecyduje się na zakup sprzedawca poinformował że wówczas odsłuch będzie kosztował 200 zł bo musi mi je rozpakować, nie wiem czy się zdecyduję na ten odsłuch. Być może w jakimś sklepie sennheisera lub oficjalnego dystrybutora można odsłuchać ie800s? Zapewne w custom art można posłuchać ich słuchawek. A inne perełki, wiadomo gdzie się udać?

Z góry dzięki Panowie.

Edited by Koszykarz

Nie ma w zwyczaju płacić za odsłuchy. Jak sprzedawca stawia takie warunki to warto mu podziękować. Audeze isine i3 można posłuchać w Top HiFi. Campfire Audio Andromeda, Solaris to Mp3Store.  Od tych trzech modeli na Twoim miejscu bym zaczął i to prosto z telefonu aby mieć możliwość porównania słuchawek na tym samym źródle. 

Masz trzy miejsca mp3store, Audiomagic, Top HiFi.  I całe spektrum słuchawek. Nigdy nie płaciłem za odsłuch. Ale nigdy nie robie tez numeru typu odsłuchuję w salonie i kupuje 100zl taniej na Allegro. 

Edited by KiiT
  • Like 1

@Koszykarz w Warszawie masz Audiomagic i MP3store, gdzie jak się umówisz na konkretny termin, to pokaźny zestaw sprzętów będziesz mieć do odsłuchania.
CA ANdromeda, FIio FH7 i Meze Rai Penta i coś od iSIne vide i30 to dobry zestaw do odsłuchania. Każde na bardzo wysokim poziomie i jest duża szansa, że pośród nich znajdziesz coś, co CI przypasuje.

11 godzin temu, Koszykarz napisał:

że wówczas odsłuch będzie kosztował 200 zł bo musi mi je rozpakować,

Co to za sklep? 😳

Witam ponownie :) Posłuchałem kilkanaście modeli i jest werdykt - Campfire Andromeda :) Urzekły mnie czystością brzmienia, głębią i klimatem. Mam możliwość kupienia nowych za 3800 zł. Miałem okazję posłuchać ich na iphone xs max oraz później ze wzmacniaczem Chord mojo, faktycznie dostały trochę mocy natomiast ktoś tutaj chyba wspominał że odradza ten wzmacniacz - czy mogę zatem prosić o propozycje innego ciekawego mobilnego wzmacniacza do tych słuchawek?

Z góry dziękuję.

• Approved 1

5 minut temu, Koszykarz napisał:

Witam ponownie :) Posłuchałem kilkanaście modeli i jest werdykt - Campfire Andromeda :) Urzekły mnie czystością brzmienia, głębią i klimatem. Mam możliwość kupienia nowych za 3800 zł. Miałem okazję posłuchać ich na iphone xs max oraz później ze wzmacniaczem Chord mojo, faktycznie dostały trochę mocy natomiast ktoś tutaj chyba wspominał że odradza ten wzmacniacz - czy mogę zatem prosić o propozycje innego ciekawego mobilnego wzmacniacza do tych słuchawek?

Z góry dziękuję.

Nie wiem czy się spasuje, choć teoretycznie powinien. Sprawa fo obadania. Fiio Q5s plus wzmacniacz AM3D.

Spasował jak dla mnie :). Ale na symatrycznym kablu - uwaga 4.4mm wtyk. Niemniej tak jak zwykle - polecam posłuchać. Jak centrum Warszawy to służe pomocą...

P.S. I tak jak się spodziewałem nie trzeba wydawać 8000zł :)

P.S.2. No i oczywiście gratuluję zakupu - to jest świetny wybór! Gdzie kupione tak z ciekawości?

Edited by KiiT

3 godziny temu, Koszykarz napisał:

innego ciekawego mobilnego wzmacniacza do tych słuchawek?

Tez bym wybrał Andromedy. Chociaż możliwe ze jakbyś sprawdził i3 to wybór byłby inny

Dragonfly Cobalt lub AK SR15 ten drugi po bal.
Fiio Q5 szumi po bal także odpada.

Edited by Palpatine

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Fiio Q5 szumi po bal także odpada.

Ale który wzmacniacz patrzyłeś? Do tego mowa o Q5S, więc tu sytuacja może być inna. Ale to już @KiiT musiałby się wypowiedzieć na temat szumu jak że słuchał jak zrozumiałem.

Trzeba by sprawdzić, ale od 2016 r. śledzę temat Andro na headhifi i jeszcze nie było takiego źródła od Fiio aby nie szumiał. Niska jakość implementacji wychodzi jak na dłoni. Zreszta nie tylko Fiio ale i wielu innych źródeł. Andro są bardzo czule i wyłapują absolutnie wszystko.

Co do andromed i sr15 to po se nie ma w ogóle żadnego syku. W wejściu zbalansowanym jest taki lekki szum gdy piosenka się skończy lub wciśnie się pauzę. Po 2 sekundach jest takie jakby lekkie pyknięcie i jest całkowita cisza. 

Odnośnie działania sr15 na baterii to po wi fi z Tidala z plików master zużycie na godzinę wynosi 13 % a hifi 10%. Między se a bal jest dokładnie takie samo zużycie z tym że po bal była głośność 40 a żeby uzyskać taką samą po se musi być około 20 jednostek więcej ( skala do 150).

• Approved 1