Jump to content

Karta dźwiękowa i słuchawki do 600zł

Recommended Posts

Witam,

Właśnie co sprzedałem mojego Xonara DGX obecnie szukam kupca dla HD681 EVO MKII i poszukuje jakiegoś nowego zestawu w granicach 600zł.  

Rozważałem zakup HD669 +  FiiO E10K Olympus 2 jednakże nie wiem czy będzie to dobre zgranie.  Zależałoby mi aby mieć zewnętrzną kartę dźwiękową/DAC jak najlepszą/najdroższą się da, a słuchawki mogą być troszkę gorszę. Wiadomo słuchawki po 2-3 latach zużyją się szybciej niż np. DAC. Chyba że taki zabieg nie ma sensu w tym budżecie i da się znaleźć coś w równych cenach. 

Co do gatunków muzyki słucham głównie starego rocku, indie rock, klasyki. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edited by Litwos

Witam,

Musiałby Pan określić dokładniej czego szuka. Najstarsze słuchawki jakie posiadam w swojej kolekcji były produkowane od końca lat 80-tych i niespecjalnie zdradzają oznaki zużycia, więc wszystko zależy od tego jak kto używa swoich słuchawek.

Do HD669 osobiście preferowałbym S.M.S.L M2 6th Anniversary Version. Jeśli chce Pan zmaksymalizować zakup kosztem słuchawek, pozostaje się opcja na AIM SC808 + jedna z pozycji do 100 zł z Polecanych. Jeśli był Pan posiadaczem EVO, możliwe że naturalną kontynuacją tego brzmienia w lepszym wydaniu będą ISK HP-580.

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.  Ciężko mi się określić jednoznacznie czego słucham. Wymienię parę: Kiss, Eagles, Franz Ferdinand, The Kills i dużo muzyki filmowej klasycznej. Mam pytanie co do połączenia  uDAC-3 + HD669. Czy byłoby to dobre zgranie?   Wiem ,że to lekkie przekroczenie budżetu, ale na Audeos widzę tego DAC za 499zł (jeśli będą mieli w magazynie). Tylko mam pytanie czy  uDAC-3 jest dobrym sprzętem na lata który można wykorzystać na dużo droższe słuchawki. 

Pozdrawiam.

Edited by Litwos

Jeśli zależy Panu na dociążeniu HD669 i nieznacznym złagodzeniu sopranu to tak, jest to całkiem dobre połączenie. Problemem będzie jedynie moment, w którym przyjdzie Panu ochota na mocniejsze słuchawki o większych wymaganiach. Co prawda uDAC-3 cały czas będzie miał szansę się sprawdzić w wielu połączeniach nawet w kontekście kontrolowanego underampingu, a więc celowej redukcji basu wynikającej z braku należytego napędzenia danych słuchawek, ale SC808 mimo większej ostrości będzie tu tym faktycznym maksymalnym wykorzystaniem budżetu. Jeśli będzie za to chciał Pan operować wciąż na modelach łatwopędliwych i wydajnych - nie ma problemu, można spróbować. 

Pozdrawiam.