Jump to content
Sign in to follow this  
Meloman

Denon m41 – jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego

Recommended Posts

W specyfikacji technicznej Denon m41 jest zawarta informacja, że ów sprzęt posiada dedykowany układ wzmacniacza słuchawkowego który może napędzić słuchawki nawet do 600ohm. Niestety jednak przeglądając recenzje w internecie, nie mogę trafić na informację o brzmieniu tego wyjścia słuchawkowego.

Ktoś z Was słuchał/miał i może się podzielić swoimi wrażeniami?

Będę bardzo rad za każdą informację. :)

Edit: 31.01.2020r:

Dzisiaj tak się złożyło że przy rozmowach w pracy, temat zrzedł na sprzęt audio. Rozmawiając z kolegami, jeden z nich przyznał się że ma ten minisystem ...i właśnie teraz przyszedłem od kolegi z odsłuchu Denon m41. Zatem moja ciekawość została zaspokojona, a jak odebrałem dźwięk z wyjścia słuchawkowego?

Nie mam talentu do opisywania swoich wrażeń, więc będzie krótko.

Mianowicie testowałem sprzęt ze swoimi słuchawkami (Sennheiser hd 650 oraz Audio-Technica MSR7), oraz płytami CD. Co zauważyłem, to na pewno nie brakuje szczegółów, barwa dźwięku delikatnie ciepła, sporo jednak zimniejsza od Chorda Mojo. Nie można odmówić muzykalności całości dźwięku, ale brak mu wyrafinowania obecnego w Mojo. Problemów z napędzeniem 300ohm Sennheiser HD 650 przy maksymalnym ustawieniu Gainu nie zauważyłem, było ok.

Werdykt?

Powiedzieć mogę jedno - brzmi to bardzo przyzwoicie choć nie powala na ziemię, co wcale mnie nie dziwi biorąc pod uwagę to że wzmacniacz słuchawkowy jest tam tylko dodatkiem. Ciekawe doświadczenie, uważam że warto było poznać jego możliwości. Sam raczej nie kupił bym Denon m41 do napędzania słuchawek, ale gdybym nie miał wyjścia, dało by się z tym sprzętem żyć. Nie wymagającym na pewno sprawi radość. To tyle ode mnie. :)

Edited by Meloman
  • Like 1

Dzięki za opinię. Akurat od pewnego czasu myślę nad zmianą mojego biurkowego wzmacniacza stereo na coś bardziej wszechstronnego z pilotem, DAC, dobrym wyjściem słuchawkowym i bluetooth. Ten Denon mnie zainteresował właśnie z uwagi na dedykowany wzmacniacz słuchawkowy (resztę funkcji posiada masa urządzeń, wyjście słuchawkowe jest bardzo często traktowane po macoszemu), a dodatkowo jest malutki, więc nie zajmie dużo miejsca. Szkoda tylko, że praktycznie żaden producent nie podaje mocy oraz impedancji wyjściowej. Można sterować wszystkimi funkcjami wzmaka słuchawkowego z pilota tzn. regulować gain, regulować niskie i wysokie tony?

// Czy konieczne jest cytowanie CAŁEJ wypowiedzi skoro nikt inny się nie wypowiada? // J.

Edited by Jakub Łopatko

Cieszę się że temat się przydał. :)

23 godziny temu, Hustler napisał:

Można sterować wszystkimi funkcjami wzmaka słuchawkowego z pilota tzn. regulować gain, regulować niskie i wysokie tony?

Tak jak najbardziej, właśnie wspomniane funkcje można regulować pilotem za pomocą przycisku setup o ile dobrze sobie przypominam. Tam otwierasz menu i wybierasz co chcesz wyregulować.

Masz zamiar podłączyć go pod komputer kablem optycznym? Bo tylko tak można wykorzystać DAC w tym urządzeniu.

• Like 1

4 godziny temu, Meloman napisał:

Masz zamiar podłączyć go pod komputer kablem optycznym? Bo tylko tak można wykorzystać DAC w tym urządzeniu.

Na pewno bym spróbował, bo akurat mam wyjście optyczne. Kusi mnie ten mały kombajn, bo posiada jeszcze wyjście na subwoofer, więc mógłbym dodać nieco basu, którym moje monitorki nie grzeszą. Bluetooth to też fajna sprawa, gdyż nie byłoby potrzeby odpalania komputera, żeby posłuchać muzyki ze Spotify.

• Approved 1

Dlatego zapytałem, ponieważ obawiałem się że nie masz wyjścia optycznego w komputerze, a kupowanie dodatkowych konwerterów mijało by się w tym przypadku z celem. Ale jak masz wyjście optyczne w komputerze, to faktycznie może być ciekawie. 

Gdybyś zdecydował się na ten sprzęt, to podziel się swoją opinią na temat brzmienia z wyjścia słuchawkowego, będzie to dobry dodatek do tematu. Wówczas nie zapomnij tylko napisać na jakich słuchawkach testowałeś itd.

Edited by Meloman

Póki co jeszcze badam temat, bo podobno Pianocrafty też mają dobre wyjście słuchawkowe. Jest jeszcze starszy Denon RCD-M40 (prawie to samo, ale bez bluetooth, za to z wejściem USB) i nie przejrzałem jeszcze oferty Marantza oraz Onkyo.

21 minut temu, Hustler napisał:

Póki co jeszcze badam temat...

I tak powinno podchodzić się do sprawy, należy sprawdzić osobiście wszystkie dostępne opcje i dopiero wybrać tę najlepszą. Kto wie, może akurat znajdziesz coś jeszcze lepszego od wspomnianego Denon RCD-m41. 

Zatem powodzenia w poszukiwaniach i testach. Pozdrawiam :)

Ogólnie mi się nie śpieszy z zakupem, więc może rzeczywiście znajdzie się coś ciekawszego. Na pewno dam znać jak na coś się zdecyduję.

Również pozdrawiam.