Jump to content
Corvin74

Meet Wrocław 2020

Recommended Posts

Cześć

Czy ktoś jest chętny na spotkanie w miłym towarzystwie na wspólnym słuchaniu i porównywaniu słuchawek i wzmacniaczy.

Przymierzam się do kolejnego spotkania w dniu 14 marca 2020 we Wrocławiu...

Jeśli chcecie uczestniczyć zapisujcie się na listę tutaj:

https://forum.mp3store.pl/topic/174800-wrocławska-mita-marzec-2020/?tab=comments#comment-1640252

lub na PW - dodam do listy.

• Approved 2

A ja tak samo napiszę jak w zeszłym roku:

W dniu 16.09.2019 o 13:10, Jakub Łopatko napisał:

Mamy Panie Piotrze osobny dział od takich ogłoszeń. Również listę można zorganizować tutaj, nie trzeba kierować na inne fora. :)

Nie każdy bowiem ma konto na tamtym forum, zaś zgłaszanie się na PW to raz, że kłopot dla Pana, a dwa, że trochę wygląda to tak, jakby osoby stąd miały mieć jakieś nieprzyjemności za publiczne zadeklarowanie się i konieczna jest ku temu dyskrecja. Czy taka sytuacja ma teraz miejsce? Nie jest to w żaden sposób podchwytliwe pytanie.

Nie, p. Piotr organizuje regularnie spotkania audio z ramienia firmy Q4net. Bardzo miła atmosfera z tego co mi relacjonowano, także jeśli ktoś jest z tamtych stron, warto się pojawić.

Wrocław wielkie miasto więc nie dziwi w sumie . Chłopaki będą mieli więcej sprzętu niz nie jeden sklep :)

Jestem z okolic , ale nie ma z czym do ludzi :)

6 minut temu, zyglarz napisał:

Jestem z okolic , ale nie ma z czym do ludzi :)

Prawodopodobnie obstawiam, że wystarczy dobre nastawienie i uszy.:ph34r:

• Like 1
  • Approved 2

Zdjęcia są i u nas, wrzucane właśnie przez p. Piotra. ;) Jeśli dyskutujemy na danym forum, przez grzeczność dyskutujmy proszę na tym dokładnie forum.

25 minut temu, zyglarz napisał:

Jestem z okolic , ale nie ma z czym do ludzi

Ale posiadanie sprzętu lub lepszego sprzętu nigdy nie było i nie jest formą wejściówki. Nie stoi przy wejściu audiofilski bramkarz, sprawdzający czy masz dostatecznie duże słuchawki. Czy coś. Inaczej nie byłoby możliwości w ogóle uczestniczenia i poznania światka audio przez sporą ilość ludzi, którzy pierwszy raz na oczy takie cuda widzą.

• Haha 3

17 minut temu, Nehero napisał:

Prawodopodobnie obstawiam, że wystarczy dobre nastawienie i uszy.:ph34r:

Prawdopodobnie :trollman:

17 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Zdjęcia są i u nas, wrzucane właśnie przez p. Piotra. ;) Jeśli dyskutujemy na danym forum, przez grzeczność dyskutujmy proszę na tym dokładnie forum.

Ale posiadanie sprzętu lub lepszego sprzętu nigdy nie było i nie jest formą wejściówki. Nie stoi przy wejściu audiofilski bramkarz, sprawdzający czy masz dostatecznie duże słuchawki. Czy coś. Inaczej nie byłoby możliwości w ogóle uczestniczenia i poznania światka audio przez sporą ilość ludzi, którzy pierwszy raz na oczy takie cuda widzą.

Swoja drogą nie widywałem wcześniej takich eventów nawet we Wrocławiu. Faktycznie dobra okazja by coś poznać . Zwłaszcza , gdy się tylko coś tam miało/ słuchało jak Ja :P

@zyglarz Ja z Wrocławia otrzymywałem jedynie pogróżki, a żeby się tam dostać, muszę przejechać de facto całą Polskę. Elbląg daleko bowiem. Także jeśli masz okazję, a p. Piotr nie wygoni, to śmiało wbijaj, nabierz doświadczenia, osłuchaj się, zobacz jak sprzęt może zagrać.

... a potem rozpaczaj razem z nami, że posłuchałeś i już odsłuchać nie możesz :). Sprzęt potrafi potem chodzić za człowiekiem. Dlatego swoją drogą planuję artykuł o tym jak sobie radzić z nadmiarem słuchawek i ogólnie narkotycznymi ciągotami w audio. 

15 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Ja z Wrocławia otrzymywałem jedynie pogróżki

jest mi przykro, że ktoś z Wrocławia groził... przepraszam za innych.

40 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

100 % prawdy. 

Dla wszystkich zainteresowanych - nikt z firm audio tego spotkania nie sponsoruje, nikt mi nie płaci, robię to czysto dla zabawy i dla naszego hobby.

Serdecznie zapraszam nie trzeba mieć swojego sprzętu - ostatnio nie było nawet możliwości całości sprzęt wystawić na stół bo zabrało miejsca. Zapisy do mnie na PW, bez problemu dopiszę do listy, niestety miejsce nie jest duże, a nie chcę aby ktoś przyszedł i nie mógł posłuchać słuchawek z braku miejsca.

1 godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie każdy bowiem ma konto na tamtym forum, zaś zgłaszanie się na PW to raz, że kłopot dla Pana, a dwa, że trochę wygląda to tak, jakby osoby stąd miały mieć jakieś nieprzyjemności za publiczne zadeklarowanie się i konieczna jest ku temu dyskrecja. Czy taka sytuacja ma teraz miejsce? Nie jest to w żaden sposób podchwytliwe pytanie.

Nie ma żadnego spisku - nikt nie będzie miał z tego powodu nieprzyjemności, robię to dla ułatwienia, i tak muszę skoordynować ilość osób jak będzie - proza życia - brak miejsca.

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

potkania audio z ramienia firmy Q4net

Gwoli wyjaśnienia -  Q4Net nie jest firmą z branży audio - pracuję w niej i dzięki zgodzie zarządu mam udostępnione pomieszczenia na meet + kawę, wodę itp.

• Like 2

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

jest mi przykro, że ktoś z Wrocławia groził... przepraszam za innych.

Spokojnie p. Piotrze, to było sporo czasu temu i opisywałem tą historię już na łamach FAF. Jakiś użytkownik na innym forum szukał słuchawek przenośnych. Poleciłem mu przeczytanie Polecanych na AF. Zrobił się z automatu agresywny, stwierdził że on nie będzie niczego czytał i żąda wskazania palcem co ma kupić, bo po to przychodzi na forum i od tego te forum jest. Poleciłem więc K518 DJ. Kupił. Okazało się że mu się nie podobają. Zwyzywał mnie i zażądał, że mam od niego odkupić te słuchawki za 100% ceny, bo na pewno celowo poleciłem mu chłam aby stracił pieniądze. Odmówiłem. Zaczął grozić że mam się nie pokazywać we Wrocławiu, a jak się pokażę, to żebym często oglądał się za siebie, bo znajdzie mnie i wpakuje mi kosę w żebra. Czy coś w tym stylu. Od tamtej pory mocno ograniczyłem swoje usługi doradcze. Miasto pewnie jest wspaniałe, zwłaszcza że takie imprezy jak Pana są tam organizowane, a w takim Elblągu to prawie jak z Zonie, ale wszędzie uda się trafić na elementy lumpenkryminalne :). Absolutnie nie trzeba za nikogo przepraszać ani się wstydzić. Do niechęci czy wprost wyrażanej wrogości wobec mnie w zasadzie już przywykłem i chyba po prostu takie mamy teraz czasy. Na całe szczęście jest mnóstwo pozytywnych sygnałów i tylko na nie warto zwracać uwagę. Jednym z nich jest chociażby Pana osoba i zainicjowana przez Pana impreza. Dlatego z całego serca Panu kibicuję 👍.

1 godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

Ale posiadanie sprzętu lub lepszego sprzętu nigdy nie było i nie jest formą wejściówki. Nie stoi przy wejściu audiofilski bramkarz, sprawdzający czy masz dostatecznie duże słuchawki.

Chodzą słuchy, że kable sprawdzają :) 

• Haha 1

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

zyglarz Ja z Wrocławia otrzymywałem jedynie pogróżki, a żeby się tam dostać, muszę przejechać de facto całą Polskę. Elbląg daleko bowiem. Także jeśli masz okazję, a p. Piotr nie wygoni, to śmiało wbijaj, nabierz doświadczenia, osłuchaj się, zobacz jak sprzęt może zagrać.

Nie o taką reputację Wrocław walczył to na pewno . Taki meeting pozostawił by przyjemniejsze wspomnienia , ale jak wspomniałeś wycieczka dość daleka , a 'imprezka' kameralna . Przy większym rozmachu miało by to większy sens .

Oczywiście nie umniejszam temu wyjątkowemu spotkaniu i sam chętnie bym zawitał , ale na chwilę obecną nie jestem w stanie się określić jako mąż i ojciec mam inne priorytety :)

Gdyby przed spotkaniem okazało by się , że miejsce jest wtedy prosił bym o info co by może moja skromna osoba mogła wyjść do ludzi :)

8 godzin temu, Corvin74 napisał:

Nie ma żadnego spisku - nikt nie będzie miał z tego powodu nieprzyjemności, robię to dla ułatwienia, i tak muszę skoordynować ilość osób jak będzie - proza życia - brak miejsca.

Całe szczęście, bo naprawdę nie chciałbym aby było, że trzeba się z przynależnością do tego miejsca kryć. Ponownie - ja już jestem przyzwyczajony do nieprzyjemności, ale nie chciałbym, aby ktoś inny ich doświadczał.

8 godzin temu, Corvin74 napisał:

Gwoli wyjaśnienia -  Q4Net nie jest firmą z branży audio - pracuję w niej i dzięki zgodzie zarządu mam udostępnione pomieszczenia na meet + kawę, wodę itp.

Tak jak advatype.net jest studiem projektowania graficznego, a pracuję w niej i dzięki zgodzie zarządu - w osobie mnie samego - przybytek ten wirtualny wraz z blogiem i sklepem prowadzone są :). Tym bardziej dla firmy należą się podziękowania i pozdrowienia za to że za kołnierz nie nakapie, a i coś ciepłego można po podróży też wypić w miłej atmosferze 👍.

7 godzin temu, zyglarz napisał:

Taki meeting pozostawił by przyjemniejsze wspomnienia , ale jak wspomniałeś wycieczka dość daleka , a 'imprezka' kameralna . Przy większym rozmachu miało by to większy sens .

Jeśli wyrobię się czasowo, p. Piotr będzie mógł premierowo pokazać zgromadzonym czerwonego AC3B. Także mimo mojej nieobecności, coś jednak jakiś tam akcent się pewnie urodzi z mojej strony. Oczywiście jeśli tylko nie będzie przeciwwskazań.

@down, aby nie robić offtopu.

5 godzin temu, Nehero napisał:

Ale to co gość nie mógł zwyczajnie oddać słuchawek na 14 dni? No chyba nie można być aż tak tępym żeby nie pomyśleć o furtce odwrotu. Ale widać, że chyba można. 

Nie wiem. Być może kupił lokalnie, ale podejrzewam, że to miała być kara dla mnie za moje złe doradzanie. Ew. był to manifest jego regularnego podejścia do drugiego człowieka z perspektywy buta lub wziął mnie za jakiegoś podatnego na zastraszanie nastolatka, z którym taki numer przejdzie. 

Dosyć brutalne było to szczekanie, no i wtedy jeszcze nie tak rozpowszechnione, ale wszystko to wpisuje się w ten bagaż doświadczeń, dzięki któremu być może udało się nie raz i nie dwa uniknąć późniejszych nieprzyjemności.

2 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Poleciłem mu przeczytanie Polecanych na AF. Zrobił się z automatu agresywny, stwierdził że on nie będzie niczego czytał i żąda wskazania palcem co ma kupić, bo po to przychodzi na forum i od tego te forum jest. Poleciłem więc K518 DJ. Kupił. Okazało się że mu się nie podobają. Zwyzywał mnie i zażądał, że mam od niego odkupić te słuchawki za 100% ceny, bo na pewno celowo poleciłem mu chłam aby stracił pieniądze. Odmówiłem. Zaczął grozić że mam się nie pokazywać we Wrocławiu, a jak się pokażę, to żebym często oglądał się za siebie, bo znajdzie mnie i wpakuje mi kosę w żebra.

Ale to co gość nie mógł zwyczajnie oddać słuchawek na 14 dni? No chyba nie można być aż tak tępym żeby nie pomyśleć o furtce odwrotu. Ale widać, że chyba można. 

Ale cóż przykro że miałeś takie doświadczenia, ale to typowe "szczekanie internetowe". YT od tego pęka w szwach. Dużo "szczeka" i na tym się kończy.

Dla wygody i jasności zamieszczam aktualną listę.

1. Corvin74

2. Adam

3. Adrian

4. Radek

5. Szymon

6. Name44

7. Tajniakos

8. Requal

9. Kurop
10. Wojciech (mój klient wpadnie na trochę)

11. Robertos

12. Najner

13. Leszek

14. Lord Rayden (chyba,że praca mnie zaatakuje)

15. macio232 (Maciej)

16. jacmiszcz92

17. capriIII

18. pablo650

19. Firegon

20. Eugeniusz Czyżewski - LAR (Linear Audio Reserch, wstępna rezerwacja po rozmowie z Panem Eugeniuszem)

Będę dopisywał chętnych... miejsc już niewiele jest

Edited by Corvin74
  • Like 1
  • Approved 1

Cześć

Juz za  niecały miesiąc meet.

Z potwierdzonego sprzętu będą:

ULTRASONE: Edition 15, Edition 11, Saphire
może  Ruby Sunrise
Panther
PRO1480i

FIIO : M15

HEDDphone ONE
Niimbus 4+
lake People G11

Kinera NANNA, Kinera ODIN
Campfire Audio Solaris SE

ALTAIR G1
VEGA G1
WooAudio WA11 
Kann Cube + kabelek XLR 
RALL SR1a i jakiś napęd do niego 

D8000 + D8000 PRO

HifiMan Arya

Audeze LCD-XC

AKG812 i 712pro

Wzmacniacze z WBA, mam nadzieję na Lucarto Audio i LARa

będą też wzmacniacze Droop: MASSDROP X ALEX CAVALLI TUBE HYBRID AMP (CTH) oraz MASSDROP LIQUID CARBON X + SDAC DAC/AMP

Pewnie jeszcze inny sprzęt - czasem jestem zaskoczony co ludzie przynoszą - pamiętajcie meet jest spotkaniem na które przynosimy też nasz sprzęt jeśli chcemy.

I informacyjnie - na razie zamykamy zapisy - z braku miejsc:

1. Corvin74

2. Adam

3. Adrian

4. Radek

5. Szymon

6. Name44

7. Tajniakos

8. Requal

9. Kurop
10. Wojciech (mój klient wpadnie na trochę)

11. Robertos

12. Najner

13. Leszek

14. Lord Rayden (chyba,że praca mnie zaatakuje)

15. macio232 (Maciej)

16. jacmiszcz92

17. capriIII
18. pablo650

19. Firegon

20. Eugeniusz Czyżewski - LAR

21. Jakub Wołochowicz - LAR

22. mir35 (jesli będzie wolne w pracy)

23. BitWolf (jeszcze niepewne)

24. Paweł

25. Marcin (Dolby)

26. Stefanbat

• Like 2
  • Approved 2

Taki mały update..  będą jeszcze wzmacniacze FelixAudio :  Echo, Espressivo Mark II oraz Euforia Anniversary.

No... to szykuje się niezłe spotkanie wzmacniaczy😍 

Czy ktoś z Was chciałby posłuchać FX-Audio DAC-X7 i Aune S6? Nie wiem czy jest sens przynosić.

Fajnie jakby się dało zorganizować przejściówki jack 6,3/3,5 -> XLR

Edited by jacmiszcz92

6 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Fajnie jakby się dało zorganizować przejściówki jack 6,3/3,5 -> XLR

Jeśli będzie zapotrzebowanie, mogę takowe wykonać jeśli komuś będą potrzebne. Wystarczy złożyć zamówienie. Może zdążę przed meetem :).