Jump to content

AMP or AMP/DAC dla HD660s

Recommended Posts

W dniu 31.03.2020 o 21:36, renifer napisał:

Przyszedł w końcu DX7Pro i muszę powiedzieć, że wraz z HD660s szału nie ma. Jest bardzo czysto ale w sumie tyle. Chyba szkoda wydawać tyle kasy. 
Bardzo irytuje mnie fakt, że mnie to metalowe pudełko "kopie" prądem co chwilę.
Podłączyłem unit bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem. Nie widzę aby w którymkolwiek miejscu kabel był przerwany. Żadne inne urządzenie w domu nie sprawia mi takiego problemu. 
Ma ktoś jakieś pomysły czemu tak się może dziać?

Podobno w DX7Pro można wymieniać OPAMPy. Może pobawisz się? :-) Np. Burson V6 Vivid lub Classic, albo mieszane.

P.S. Jeśli jesteś ze śląska, to mogę pożyczyć Ci CMA400i. Porównasz sobie te dwa combo. Ja zresztą też :-)

mi się wczoraj aim spalił, więc radzę się zastanowić nad kupowaniem sprzętu po to by przetestować niesugerowaną/nieprzetestowaną przez nikogo kombinację opampów i liczyć na to, że być może coś da się uzyskać. Sam zamierzam sobie kupić dx7 pro, ale rolę żonglerki opampów przerzucę po prostu na amp - lampowy. Przynajmniej nic więcej się nie popsuje.

• Approved 1

• 10 months later...

Podepnę się pod temat. Szukam wspólnego źródła pod monitory aktywne (Focal Alpha) oraz Fostex TH610 - głównie słucham na monitorach. Potrzebuję podłączyć monitory i słuchawki po balansie oraz chcę mieć pokrętło głośności. Żródło to TV po optyku. Moim faworytem jest Topping DX7 Pro, jednak ten CMA400i również wygląda ciekawie.

Słuchał ktoś obu i mógłby coś więcej powiedzieć? Nie wiem czy uda mi się zamówić oba, dlatego chciałbym, któregoś wytypować wcześniej.

Jeżeli Twój TV to Samsung QLED model Q60r to nie bierz DX7 Pro. Ten model nie ma ustandaryzowanego sygnału a Topping wymaga bardzo wysokiej jakości połączenia. Sygnał audio TV-> Topping jest przerywany. Topping rozkłada ręce a support Samsunga ma to w dupie. Wystarczyłoby zrobić porządny software update. Sprzętowo jest ok bo podczas przesyłania sygnału z TV z Netflixa, problemu nie ma.  CMA400i  nie słuchałem więc nie pomogę.

Dziękuję za informację. W ogóle nie byłem świadomy takich problemów. Myślałem, że te wyjścia optyczne to dobrze ustandaryzowane. Posiadam podstawowy model OLEDa od LG, czyli BX.

Właśnie trochę się przekonałem w stronę CMA400i, może dobrze się zgra z Focalami, bo do TH610 był często polecany, więc powinno być dobrze. Może się coś w komisie trafi.