Jump to content
Eintz

Neutralne słuchawki półotwarte/zamknięte do 500zł

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc!

Jestem po przestudiowaniu obydwóch artykułów związanych z zakupem odpowiednich słuchawek, jednakże ze wszystkich podanych, niestety żadne nie są tymi "jedynymi". Dlaczego? Przechodząc do meritum...

Szukam słuchawek wokółusznych/nausznych, będących zamkniętymi/półotwartymi. Zależy mi jednocześnie, by dźwięk muzyki był jak najbliższy oryginalnemu przekazowi, więc poszukuję sprzętu neutralnego, możliwe też delikatne wskazanie na bassy (z tego co dane było mi wyczytać wcześniej obrazuje się je - i \).

Słucham wszystkich gatunków muzycznych poza: mocnym disco, techno i metalem. To co zauważyłem po swoim guście, to tendencje do męskiego, niskiego hmm.. zawodzenia?. (Np. Ring of fire, My way; choć tak jak już wspominałem - (prawie) wszystkie gatunki leżą w moich upodobaniach.)

Nie przeszkadza mi kabel, bardzo ważna jest też kompatybilność ze smartphonami (S10 jeśli to coś zmienia). Miło byłoby przy tym wszystkim posiadać mikrofon - usprawniłby funkcjonalność, szczególnie w mieście.

Przedział cenowy: 300-500 zł

Z góry serdecznie dziękuję, za wszystkie wyczerpujące temat odpowiedzi znawców (i nie tylko;) pragnących pomóc takim jak ja!

Edited by Eintz
Z jakiegoś powodu nikt nie chce odpisać :///

Witam, bardzo proszę o pomoc!

(Tak, tak - w związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji postanowiłem znów spróbować szczęścia) 

Jestem po przestudiowaniu obydwóch artykułów związanych z zakupem odpowiednich słuchawek, jednakże ze wszystkich podanych, niestety żadne nie są tymi "jedynymi". Dlaczego? Przechodząc do meritum...

Szukam słuchawek wokółusznych/nausznych, będących zamkniętymi/półotwartymi. Zależy mi jednocześnie, by dźwięk muzyki był jak najbliższy oryginalnemu przekazowi, więc poszukuję sprzętu neutralnego, możliwe też delikatne wskazanie na bassy (z tego co dane było mi wyczytać wcześniej obrazuje się je - i \).

Słucham wszystkich gatunków muzycznych poza: mocnym disco, techno i metalem. To co zauważyłem po swoim guście, to tendencje do męskiego, niskiego hmm.. zawodzenia?. (Np. Ring of fire, My way; choć tak jak już wspominałem - (prawie) wszystkie gatunki leżą w moich upodobaniach.)

Nie przeszkadza mi kabel, bardzo ważna jest też kompatybilność ze smartphonami (S10 jeśli to coś zmienia). Miło byłoby przy tym wszystkim posiadać mikrofon - usprawniłby funkcjonalność, szczególnie w mieście.

Przedział cenowy: 300-500 zł

Z góry serdecznie dziękuję, za wszystkie wyczerpujące temat odpowiedzi znawców (i nie tylko;) pragnących pomóc takim jak ja!

Telefony zwykle maja duże trudności aby poprawnie występować pełnowymiarowe słuchawki. Zwykle jeśli ktoś za swoje główne urządzenie do słuchania muzyki uznaje telefon i to ze średnim układem muzycznym (samsungi) to powinien ograniczyć się do słuchawek dokanałowych. Można oczywiście traktować telefon jedynie jako transport np TIDAL/Spotyfi dokupić Dragonfly Black/Red/Cobalt jako Dac/Amp i wtedy szukać szczęście z dużymi słuchawkami.

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Telefony zwykle maja duże trudności aby poprawnie występować pełnowymiarowe słuchawki. Zwykle jeśli ktoś za swoje główne urządzenie do słuchania muzyki uznaje telefon i to ze średnim układem muzycznym (samsungi) to powinien ograniczyć się do słuchawek dokanałowych. Można oczywiście traktować telefon jedynie jako transport np TIDAL/Spotyfi dokupić Dragonfly Black/Red/Cobalt jako Dac/Amp i wtedy szukać szczęście z dużymi słuchawkami.

Dla ceniących jakość połączenie Tidal + telefon jest całkiem satysfakcjonujące . Najlepiej z dedykowanym DAC na pokładzie (Mam Axon7 i dodatkowy DAC robi robotę). 

Co do samsungów od s10 układy są całkiem znośne i nadają się jako odtwarzacze , ale nie jestem pewien jak sprawa wygląda z napędzeniem . 

Nigdy nie zrozumiem narzucania komuś słuchawek dokanałowych . Osobiście uważam je za niekomfortowe i odsłuch przystępniejszy względem pełnowymiarowych na pewno nie jest.

Edited by zyglarz
nieczytelny

@zyglarz kompletnie nie zrozumiałem co napisałeś...przeczytaj swój post i go edytuj tak aby treść była wiedzą a nie zagadką.

W dniu 15.01.2020 o 10:18, Eintz napisał:

Z jakiegoś powodu nikt nie chce odpisać :///

4. Nie należy masowo zakładać wątków we wszystkich możliwych działach. Wystarczy jeden w najbardziej pasującym dla niego dziale. Wątki nadmiarowe mogą zostać przeniesione lub usunięte przez moderatora.

5. Nie podbijamy tematów w przypadku nieudzielenia przez nikogo w nim odpowiedzi, nie należy się też z tego powodu irytować lub zakładać uporczywie następnych tematów. Nigdy nie jest tak, że ktoś został zignorowany, po prostu nikt nie jest alfą i omegą. Są zagadnienia, na które człowiek najzwyczajniej w świecie nie zna odpowiedzi, bez względu na swój wiek i zdobyte do tej pory doświadczenie. 

Jeśli czytał Pan wg swojego twierdzenia Polecane, to dziwię się że nie znalazł Pan niczego, skoro modele neutralne są tam jak byk wylistowane. Z neutralnych do 500 zł jakie ja znam:

• AKG K242 HD na rzadszych wkładkach DIY (jak uda się znaleźć w dobrym stanie i odpowiedni materiał, więc raczej odpadają)
  • AKG K272 HD (jak uda się znaleźć w dobrym stanie)
  • AKG K400 LP (jak uda się znaleźć w dobrym stanie)
  • AKG K270 Playbach (sprowadzanie z Niemiec, mogą przekroczyć budżet, raczej zbyt ambitne)
  • Snab Euphony AF100
  • ISK HP2011 (jak uda się znaleźć)
  • używane Beyerdynamic DT880 (prawdopodobnie też mogą się nadać, choć trzeba brać poprawkę na impedancję)
  • Like 1

1 godzinę temu, zyglarz napisał:

Dla ceniących jakość połączenie Tidal + telefon jest całkiem satysfakcjonujące . Najlepiej z dedykowanym DAC na pokładzie (Mam Axon7 i dodatkowy DAC robi robotę). 

Co do samsungów od s10 układy są całkiem znośne i nadają się jako odtwarzacze , ale nie jestem pewien jak sprawa wygląda z napędzeniem . 

Nigdy nie zrozumiem narzucania komuś słuchawek dokanałowych . Osobiście uważam je za niekomfortowe i odsłuch przystępniejszy względem pełnowymiarowych na pewno nie jest.

Układy w Samsungu są po prostu średnie, lub jak to ująłeś całkiem znośne ale o bardzo małej mocy. I nikt tu nikomu nic nie narzuca, po prostu tak mała moc układu wzmacniacza powoduje trudność w doradzaniu kupna słuchawek o 40 lub 50 mm membranie.

Ja z kolei nie rozumiem stwierdzenia cyt. ‚Dla ceniących jakość połączenie Tidal + telefon jest całkiem satysfakcjonujące (zachowano pisownię org).  Jak satysfakcjonujące? Z jakimi dużymi słuchawkami takie połączenie jest satysfakcjonujące? W jakim my temacie jesteśmy?

Dobrze, przepraszam - ta sytuacja już się nie powtórzy!

;D

Wdzięczny jestem za wszystkie komentarze - na pewno pomoże to w wyborze! 

51 minut temu, Eintz napisał:

Wdzięczny jestem za wszystkie komentarze - na pewno pomoże to w wyborze! 

Służę. Tak naprawdę szuka Pan sprzętu dosyć specyficznego jak na tą półkę cenową, także raczej nastawiałbym się na Pana miejscu albo na Snaby, bo one są aż do bólu niemal neutralne, a przy tym wygodne i praktyczne, albo polował na używane modele w dobrym stanie z tych które wymieniłem. DT880 są najwyższym modelem klasowo z wymienionych. Osobiście raczej celowałbym w K272 HD importowane z Niemiec. Model za 299 zł dostępny na Allegro jest uszkodzony (kabel) i niestety nie wart moim zdaniem tych pieniędzy. 

https://www.ebay.de/itm/AKG-K-272-HD-Studio-Kopfhorer-Monitor-Headphones-55-Ohm/184124565353 - dopytać o ship nach polen. Niestety to wersja chińska, a nie austriacka, ale stan bardzo dobry i jedynie pady kwalifikują się na przepranie. 

Teoretycznie bardzo dobre i neutralne są K240 DF, z tym że ich napędzenie jest wyzwaniem, ale jeśli dałoby się je dostać i nie powodowałoby to problemu, byłyby fantastyczne w tym zadaniu. Na Allegro dostępna jest jedna sztuka która była w moim posiadaniu: https://allegro.pl/oferta/akg-k240-df-600ohm-vintage-8846443954

O lepiej zachowane DFy naprawdę trudno. 

• Thanks 1

2 godziny temu, zyglarz napisał:

Chwilę, czyli połączenie telefon+DAC+ słuchawki może okazać się satysfakcjonujące, tak? Ale nie połączenie telefon + słuchawki?

2 godziny temu, zyglarz napisał:

I tu są zdania podzielone. Wiele osób uważa, że Samsungi wprowadzają nieusuwalną korekcję w dzwięku. Nie dają bez rootowania telefonu żadnego sposobu by to ominąć. Skuteczność prądowa wyjścia i możliwość wysterowania wysoohmowych słuchawek też jest pod znakiem zapytania. Może chciałeś napisać, że sprawdzą się jako źródło dla zewnętrznego DAC'a/wzmacniacza. Bo same w sobie to w dość sporym wycinku rynku pełnowymiarowych słuchawek nie wysterują.

3 godziny temu, zyglarz napisał:

Nigdy nie zrozumiem narzucania komuś słuchawek dokanałowych . Osobiście uważam je za niekomfortowe (...)

Dlaczego narzucanie? Po prostu jako sprzęt przenośny są lepszym wyborem. W tej samej kwocie jest szansa na lepszy produkt, co więcej dość często z szansą na personalizację sygnatury dźwięku lub dopasowania do ucha. Pełnowymiarowe rzadko to mają w pakiecie. Co więcej pchełki łatwiej wysterować bez dodatkowych urządzeń z telefonu.

Wygoda zaś jest kwestią bardzo indywidualną. Wygodne są do noszenia z czapką? W komunikacji miejskiej, gdzie łatwo o coś zaczepić i uszkodzić sprzęt. Są wygodniejsze gdy zacznie padać?

Jest sporo aspektów do uwzględnienia w temacie wygody na mieście...

3 godziny temu, zyglarz napisał:

odsłuch przystępniejszy względem pełnowymiarowych na pewno nie jest.

Nie narzekałem. Dostałem wydzielone pomieszczenie w sklepie na 4 godziny i kilka pchełek do odsłuchu, przyniosłem własne źródła, DACi, wzmacniacze i miałem czas na podjęcie decyzji. Jak dla mnie pełen komfort.

W dniu 16.01.2020 o 17:06, Jakub Łopatko napisał:

Tak naprawdę szuka Pan sprzętu dosyć specyficznego jak na tą półkę cenową, także raczej nastawiałbym się na Pana miejscu albo na Snaby, bo one są aż do bólu niemal neutralne...

Zastanawia mnie z jakiego powodu użył Pan "do bólu", skoro - przynajmniej tak to rozumiem - muzyka jest wtedy najbliższa oryginałowi, więc co w tym złego?

Może źle coś zrozumiałem i tak naprawdę najlepiej będzie zakupić ISK HD-9999? Wyczytałem gdzieś, że słuchawki prezentujące dźwięk na planie V najlepiej nadają się do muzyki typu techno i heavy metal, a przyznać muszę, że fanem tego nie jestem. Nie jestem też pewien czego szukam i jaki sprzęt pasowałby do "męskiego, niskiego hmm.. zawodzenia?. (Np. Ring of fire, My way; choć tak jak już wspominałem - (prawie) wszystkie gatunki leżą w moich upodobaniach.)"

O_o

Edited by Eintz

Ponieważ neutralne brzmienie nie zawsze idzie w parze z jego naturalnością. ;)

• Like 1
  • Confused 1
  • Approved 1

39 minut temu, daviox napisał:

Ponieważ neutralne brzmienie nie zawsze idzie w parze z jego naturalnością. ;)

Hmm... dzięki - dobrze, że zapytałem.

W takim razie jest jakaś ogólnieprzyjęta zasada wybierania słuchawek względem słuchanej muzyki? Czy zwyczajnie nie ma co cudować i wybrać niezależnie jak grające słuchawki z polecanych?.

(Np. wcześniej wspomniane ISK)

W dniu ‎2020‎-‎01‎-‎15 o 10:18, Eintz napisał:

Zależy mi jednocześnie, by dźwięk muzyki był jak najbliższy oryginalnemu przekazowi, więc poszukuję sprzętu neutralnego, możliwe też delikatne wskazanie na bassy (z tego co dane było mi wyczytać wcześniej obrazuje się je - i \).

Godzinę temu, Eintz napisał:

Nie jestem pewien czego szukam i jakie pasowałyby do "męskiego, niskiego hmm.. zawodzenia?

Widzę tu dwie sprzeczności: dźwięk neutralny vs. tendencja do podkreślania basu i niższej średnicy (męskie wokale). To pokazuje że raczej nie szuka Pan dźwięku neutralnego i spekuluję że jeśli posłucha Pan takich słuchawek nie będzie Pan zadowolony z dźwięku.

W słuchawkach neutralnych, z reguły żaden zakres nie wybija się na pierwszy plan. Takie słuchawki brzmią raczej sucho, chudo i lekko czyli bez wypełnienia dźwięku, dociążenia zwłaszcza na średnicy i basie. Oczywiście istnieje możliwość kształtowania brzmienia źródłem, można w ten sposób dostosować sobie brzmienie do gustu mając neutralne słuchawki, niemniej charakter pierwotny słuchawek najczęściej pozostanie.

Jeśli ma Pan możliwość odsłuchu, to zaproponuję:

Mobilne Koss Porta Pro, nie są to słuchawki neutralne ponieważ mają np.podkreślony bas, niemniej męskie wokale powinny na nich brzmieć bardzo dobrze.

Natomiast ze stacjonarnych, raczej domowych (wokółusznych), zaproponuję Shure 840 - to słuchawki mające nieco podkreślony bas, i wybicie na 10khz zatem w sopranie nieco ostre. Z kolei niższa średnica powinna z uwagi na podkreślony bas brzmieć dość dobrze jeśli chodzi o wokal.

Polecam poczytać o tych słuchawkach najpierw w internecie i zadecydować. W przypadku Shure 840 należy jednak uważać na dość łamliwy pałąk. Z kolei Koss Porta Pro posiadają nieco słaby jeśli chodzi o trwałość przewód.

Co do brzmienia z doświadczenia Panu powiem, że tylko osobisty odsłuch pozwoli na odpowiednią decyzję. Rozumiem to uczucie poszukiwania swojego dźwięku, ale my możemy tu tylko spekulować, podpowiadać w dobrej wierze, ale to od Pana gustu i uszu zależy ostateczna decyzja.

• Thanks 1

44 minuty temu, Eintz napisał:

W takim razie jest jakaś ogólnieprzyjęta zasada wybierania słuchawek względem słuchanej muzyki? Czy zwyczajnie nie ma co cudować i wybrać niezależnie jak grające słuchawki z polecanych?

Tylko i wyłącznie własne preferencje, chociaż można przyjąć, że na danej sygnaturze część utworów brzmi lepiej np w elektronicznej potrzeba lepszej dynamiki, szybkości i rozdzielczości. W garażowym rocku czy rapie byłoby to problemem bo słyszałbyś niedoskonałości nagrania.

• Like 1

46 minut temu, Meloman napisał:

Widzę tu dwie sprzeczności: dźwięk neutralny vs. tendencja do podkreślania basu i niższej średnicy (męskie wokale).

Dziękuję bardzo za ten komentarz, ponieważ wiele mi rozjaśnił. Niestety nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem jednak teraz wiem, że z pewnością nie będą to słuchawki neutralne. Z tego co zrozumiałem poszukiwać mam słuchawek o wyższym basie, niższej średnicy (męskie wokale). Pytanie tylko co z górą?

Plan: \ czy V 

31 minut temu, Eintz napisał:

Dziękuję bardzo za ten komentarz, ponieważ wiele mi rozjaśnił.

Proszę, to drobiazg, miło mi że mogłem trochę pomóc. :)

Natomiast kwestia sopranu to sprawa także indywidualna. Ostry sopran może szybko zmęczyć, do bólu głowy włącznie. Tak się dzieje np. w moim przypadku. Dlatego na początek, zwłaszcza jeśli chodzi o sopran, stawiał bym jednak na słuchawki o bezpiecznym strojeniu w tym aspekcie.

Wspomniane Koss Porta Pro na przykład nie posiadają wiele sopranu. Ogólnie (moim zdaniem) bezpieczny wybór na początek, zwłaszcza że słuchawki te są dość tanie i nie wymagają koniecznie oddzielnego dac by brzmieć przyjemnie (co nie oznacza że z takowego nie skorzystają).

31 minut temu, Eintz napisał:

Niestety nie mam możliwości odsłuchu przed zakupem...

W takim razie, pozostaje Panu skorzystać z zakupów przez internet, z możliwością ewentualnego zwrotu przed upływem ustawowych 14 dni. Posłuchać przez 3-4 dni i ocenić brzmienie, a później gdy już naprawdę sprzęt nie pasuje, to odesłać. Każdy sklep internetowy jest zobowiązany przyjąć zwrot. Radzę tylko nie nadużywać tego przywileju. ;)

Edited by Meloman
Poprawiłem literówki - ehh ten pośpiech :)
  • Like 2

2 godziny temu, Meloman napisał:

Koss Porta Pro

Pomimo wymienionych zalet jestem pewien, iż nie są to "moje" słuchawki. Powodem jest ich wygląd :/

W celu zakończenia tematu (który szczerze przyznać muszę zaczyna już męczyć) chciałbym raz jeszcze bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym i przedstawić mój (prawdopodobnie;) ostateczny wybór.

Mianowicie są to ISK HD-9999!

Po przeczytaniu recenzji; ich wygody, ilością części, kompatybilnością ze smartphonami i - oby - delikatnym V-kowatym brzmieniem wydają się być idealnym sprzętem na początek.

Czy jest to "bezpieczny" wybór? Jeżeli się mylę proszę o wyprowadzenie mnie z tego błędu ;P

Edited by Eintz

37 minut temu, Eintz napisał:

Pomimo wymienionych zalet jestem pewien, iż nie są to "moje" słuchawki. Powodem jest ich wygląd :/

a szkoda, bo w sumie mogłyby trafić w oczekiwania. Ciepłe brzmienie, w przyjemnym tego określenia znaczeniu, bardzo przyjemne w odbiorze. Grają dobrze praktycznie ze wszystkiego, a i doborem źródła da się czasem dociągnąć to, czy tamto. Sopran w nich jest, ale wycofany, co - między innymi - wpływa na to, jak one grają. Na pewno nie można tu mówić o jakichkolwiek nieprzyjemnościach, związanych ze zbyt dużą ilością góry. Unikałbym jednak parowania ich z ciepło grającymi źródłami, żeby się z kolei zbyt ciepło nie porobiło. Mówię to jako osoba, która te słuchawki posiada już kilka lat. ;)

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych słuchawki mogą stanowić dziś element ubioru tak, jak dla niektórych kolumny to w pierwszej kolejności mebel, który musi się należycie prezentować w salonie, ale... no właśnie. Jeśli na pierwszym miejscu stawia Pan oczekiwania pod względem dźwiękowym, to tym bym się tutaj w pierwszej kolejności kierował, nie design'em.

Mała uwaga odnośnie KPP: Z racji bycia słuchawkami otwartymi, mamy tu do czynienia z zerową izolacją od otoczenia, jak i brak tejże w przypadku wypuszczania dźwięków do otoczenia.

Oczywiście do zakupu nie namawiam, bo decyzja i tak finalnie należy do kupującego. :)

2 godziny temu, daviox napisał:

Mała uwaga odnośnie KPP: Z racji bycia słuchawkami otwartymi, mamy tu do czynienia z zerową izolacją od otoczenia, jak i brak tejże w przypadku wypuszczania dźwięków do otoczenia.

No właśnie. Wygląd + otwartość  to powody, przez które doszedłem do takiej decyzji.

Stąd też moje pytanie o ISKi. Czy jest to "bezpieczny" wybór?

(Bądź takie HyperX Cloud/II)

Edited by Eintz

2 godziny temu, Eintz napisał:

To nie twoja dziewczyna, że musi się Tobie podobać 😏

I tak ich nie widzisz jak używasz, to jakie to ma znaczenie.

Prawie cale  studia przechodziłem w Koss Porta Pro i byłem nimi zachwycony.  Sygnatura dźwięku na  miasto to co innego niż sygnatura dźwięku do domu. 

ISKow nie słuchałem nie pomogę. 

ISK HD9999 to nie jest bezpieczny wybór, bo to słuchawki nastawione na mocną "V"kę. Bezpieczniejsze są pozycje które podałem w swoim - jak widzę w większości zignorowanym - poście. Obecnie testuję 1MORE H1707 Triple Driver, ale one mają dużo basu i nie do końca jestem przekonany że podpasują. Jednak mimo to brzmieniowo za te 600 zł jest to bardzo solidna pozycja z wysoką jakością. Ale znów, jest to kolejny post który można zignorować.