Jump to content

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem do pracy i na codzień (do 600zł)


Recommended Posts

witam,

poszukuję słuchawek, które mógłbym wykorzystywać w pracy do prowadzenia wideokonferencji a także w domu do słuchania muzyki czy sporadycznego grania przy komputerze. Moje wymagania odnośnie takiego sprzętu to:

- aby był bezprzewodowy

- aby miał możliwość podpięcia kabelka, na wypadek rozładowanej baterii

- dobrej jakości mikrofon

- by był wygodny. (Nie mam małej głowy, choć na pewno są większe)

- na samym końcu zaś ważne jest aby jakość dźwięku była "dobra". Wiem, że na tym forum to mało precyzyjne określenie. Chodzi mi o to, że ważniejsze są dla mnie pozostałe rzeczy. Chciałbym mieć po prostu sensownej jakości brzmienie, tak aby móc z przyjemnością posłuchać np. muzyki klasycznej.

Mój budżet to 600zł.

Będę wdzięczny za podpowiedź jakim sprzętem warto się zainteresować. Ten, który rozważałem (być może zupełnie kulą w płot) to Edifier W860NB i Sony WH-XB900N.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź,

odnośnie słuchawek firmy Sony to nie zależy mi na basie. Nie wiedziałem, że ma tak dudniące basy. Spotkałem się ze sporą ilością pozytywnych opinii użytkowników dlatego je rozważałem.

Przeczytałem recenzję słuchawek Edifier i bardzo mi się podobają, aczkolwiek mają jedną wadę (z mojego punktu widzenia). Rozumiem, że słuchawki te nawet jak są naładowane to i tak działając przy pomocy kabelka nie będą miały mikrofonu. Czy dobrze rozumuję?

Mam zatem pytanie czy faktycznie tak jest, że podczas komunikacji przez kabel (w przypadku naładowanych słuchawek) nie mogę korzystać z mikrofonu? Oraz czy istnieje możliwość podpięcia pod nie kabelka z mikrofonem? Zdaje się, że są dwa różne standardy miniJecka - jedne obsługują jedynie słuchawki, a drugie słuchawki i mikrofon (mówiąc lakonicznym językiem). Czy wiadomo jakie wyjście miniJack mają te słuchawki?

I jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie jak sprawuje się mikrofon, który jest wbudowany w "muszlę"? Chodzi mi szczególnie o ten model Edifier. Do tej pory mikrofon miałem na pałąku i nie jestem pewny czy rozwiązanie z wbudowanym mikrofonem (w sensie, że się nie wysuwa, czy znajduje bliżej ust) pozwala uzyskać sensowną jakość połączenia głosowego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...