Jump to content
Jeremiaszsynklarka

Wygodne słuchawk nauszne o basowym brzmieniu do 800zł

Recommended Posts

Cześć wszystkim, jako że moje hd681 evo dokonały żywota, chyba czas wydać trochę więcej na coś porządniejszego. Do tej pory używałem wcześniej wspomnianych superluxów oraz niedawno zakupionych skullcandy crusher skuszony podobno ,,kapitalnym basem,, cytując jakiegoś tech recenzenta. Niestety ale slider wzmocnienia basu w tym modelu działa tak sztuczne że według mnie prawie nie da się z tego korzystać poza ewentualnie grami, audiofilem nie jestem ale bez przesady... Tak więc może trochę rzeczy na które zwracam uwagę w kolejności od najważniejszego:

1. Wygoda, najlepiej wokółuszne, w miarę możliwości duże earpady, i wygody pałąk
  2. Dźwięk, ciepły, nastawiony raczej mocno na v-kę i to na czym zależy mi najbardziej czyli w miarę możliwości niskie zejście basu
  3. Źródło dźwięku- ALC892 na płycie msi b450m mortar max, jednak jeśli był by problem z zasileniem, mogę kupić coś sensowniejszego

Z tego co upatrzyłem do tej pory, co myślicie o takstarach pro 82 oraz philips fidelio x2 ? Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

38 minut temu, Jeremiaszsynklarka napisał:

Dźwięk, ciepły, nastawiony raczej mocno na v-kę

Te dwa określenia się wzajemnie wykluczają.

Edifier H880. Recenzja na blogu, paru posiadaczy na forum.

12 hours ago, Jakub Łopatko said:

Te dwa określenia się wzajemnie wykluczają.

Edifier H880. Recenzja na blogu, paru posiadaczy na forum.

Prawdę mówiąc początkowo odrzuciłem ten model, słuchawki na pierwszy rzutu oka nie wydawały się bowiem wygodne a na tym zależy mi najbardziej, jednak faktycznie według recenzji nie powinno być z tym źle. Dzięki za nakierowanie 

Jeszcze może z wygodnych słuchawek z graniem na V (czyli z podniesionymi skrajami i wycofaną średnicą) mogę od siebie polecić Beyerdynamic DT 990 edition. Występują w 3 rodzajach 32, 250 i 600ohm.

Miałem je kiedyś (wersję 250ohm) i były bardzo wygodne, edition delikatnie przylegają do głowy w przeciwieństwie do pro (pro są tańsze). W sopranie trochę intensywne, ale to zależy od źródła. W przypadku wersji wysokoohmowych (które są lepsze od 32 ohm) trzeba będzie też zadbać o ich poprawne napędzenie, więc nieunikniony będzie zakup wydajniejszego źródła, najlepiej z przygładzonym sopranem.

Rzuć okiem na: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/ Tutaj masz sporo informacji o tych słuchawkach.

• Approved 1

23 hours ago, Meloman said:

Jeszcze może z wygodnych słuchawek z graniem na V (czyli z podniesionymi skrajami i wycofaną średnicą) mogę od siebie polecić Beyerdynamic DT 990 edition. Występują w 3 rodzajach 32, 250 i 600ohm.

Miałem je kiedyś (wersję 250ohm) i były bardzo wygodne, edition delikatnie przylegają do głowy w przeciwieństwie do pro (pro są tańsze). W sopranie trochę intensywne, ale to zależy od źródła. W przypadku wersji wysokoohmowych (które są lepsze od 32 ohm) trzeba będzie też zadbać o ich poprawne napędzenie, więc nieunikniony będzie zakup wydajniejszego źródła, najlepiej z przygładzonym sopranem.

Rzuć okiem na: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/ Tutaj masz sporo informacji o tych słuchawkach.

Szczerze mówiąc całkiem ciekawa opcja, a nawet nie brałem tego pod uwagę. Co do źródła zastanawiam się czy nie kupić czegoś lepszego do kilku stówek, i co prawda byłem już zdecydowany na edifiery s350db ale wpadł mi w oko topping mx3 jako combo ze wzmacniaczem głośnikowym i do tego jakieś nie za duże kolumny/monitory na blisko.