Jump to content
Sign in to follow this  
heddar

Dokanałówki do iPhone 11 (~150zł)

Recommended Posts

Cześć,

Szukam dodatkowych słuchawek dokanałowych do mojego iPhone 11. Muzyka jaką słucham to głównie EDM, techno, trance, house, itp - słuchane na Spotify.
Cena, ze względu na to że będą to dodatkowe słuchawki zamyka się w granicy 150zł (+/- 30zł jeśli będzie warto).
Nie jestem audiofilem, aczkolwiek posiadając standardowe, przewodowe EarBudsy od Apple stwierdzam iż takiego g***a dawno nie użytkowałem.

Teraz pytanie do was, czy w cenie do 150 zł lepiej celować w słuchawki przewodowe (niestety mam wejście lightning tylko więc dochodzi do tego przejściówka applowska) czy jednak pójść w stronę TWS (jak z jakością dźwięku w porównaniu do przewodowych w podobnej cenie?)- standardowe bluetooth odpadają.

Słuchawki ogólnie do wyjść na miasto, więc fajnie gdyby miały niezłą izolację + przy wysokim poziomie głośności "nie słuchało ze mną muzyki pół autobusu".

Jedne TWS, które wpadły mi w oko to QCY T5 TWS, na temat których zbyt wielu recenzji nie mogę znaleźć (może ktoś na forum miał styczność)... natomiast jeśli mówimy o przewodowych to może RHA MA390 lub Marshall Mode?

Prosiłbym o typy dostępne w PL, aliexpress odpada ze względu na czas oczekiwania.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam serdecznie!

Cytat

niestety mam wejście lightning tylko więc dochodzi do tego przejściówka applowska

ktora tak swoja droga brzmi lepiej niz jakikolwiek uklad w telefonie.

Na twoim miejscu sprobowalbym Beyerdynamic Byron.

@JTN5M 
Naprawdę? Byłem przekonany że taka przejściówka może wpłynąć negatywnie na jakość dźwięku w słuchawkach.

Niestety nie mogę znaleźć nigdzie polecanych przez Ciebie Byronów, jedynie wersja BT.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy w przewodowych słuchawkach jakość dźwięku będzie diametralnie lepsza niż np. w ww. QCY T5 TWS?
Gdzieś na forum czytałem wypowiedź użytkownika @Loczekk, który oddał swoje TWS od Sony za ok. 1000zł i wziął słuchawki właśnie od QCY też TWS (tylko inny model) i prócz gorszego wykonania co jest oczywiste, nie miał o wiele gorszego dźwięku.

Dzięki za wszelką pomoc!

Moim zdaniem, głównymi rzeczami które wpływają na cenę tych Sony to:

• Marka,
  • ANC - Najlepsze z całej stawki wliczając w to np. Bose,
  • Trwałość słuchawek bo na pewno dużo wytrzymają, czego niestety nie mogę powiedzieć o pudełku/powerbanku, które się mocno rysuje i matowe wykończenie szybko przestanie być matowe,

Dlaczego je sprzedałem po tygodniu? Z racji że ta gałąź słuchawek bezprzewodowych cały czas się rozwija i za kilka miesięcy będą słuchawki znacznie lepsze i tańsze (no może bez tak dobrego ANC). Nowe WF-1000XM3 były ostatnio za około 700zł ale i tak nie są jesszcze warte tej ceny. Tak jak wspomniałeś, kupiłem QCY ale model QS1. Do codziennego "ciułania" są idealne bo są: małe, lekkie, wygodne i tanie. Jedyny problem jaki z nimi mam to tipsy. Są trochę za krótkie i czasami wejdą do ucha za głęboko i wtedy się robi papka z dzwięku. Nie każdy może załapać od razu seala.

Podrzuć jakieś kawałki ze swojej playlisty to odpowiem czy nie będzie za mało basu ;) 

Godzinę temu, heddar napisał:

@JTN5M 
Naprawdę? Byłem przekonany że taka przejściówka może wpłynąć negatywnie na jakość dźwięku w słuchawkach.

Naprawdę. Jedyny telefon na rynku który gra lepiej od iPhona jest LG V30/40/G7 - wszystkie na tym samym układzie.

@LoCzekk
Dzięki wielkie za pomoc :).
Z kawałków hmmm... jest tego od pyty, aczkolwiek takim fajnym wyznacznikiem może być np:
- Boris Brejcha - Happinezz feat. Ginger (tutaj bassik gra pierwsze skrzypce);
Z pozostałych rytmów:
- MK & Sonny Fodera - One Night (ft. Raphaella)
- Meduza, Becky Hill, Goodboys - Lose Control
- Ritual - Using (Meduza Remix)

Czekam na odpowiedź ;).

Basik moim zdaniem będzie na zadowalającym poziomie, na prawdę. Z resztą... 50zł (albo i taniej) za takie słuchawki to na prawdę nie majątek :)

20 godzin temu, Palpatine napisał:

LG V30/40/G7

Sluchalem LG V20 i V40 i bedac szczerym kompletnie sie nie zgadzam - fakt faktem, lg mierza sie lepiej, ale wszystkie cechuja sie strasznie ciemnym brzmieniem, podczas gdy przejsciowka apple jest bardzo neutralna jesli chodzi o brzmienie, jednak pod wyzszym obciazeniem strasznie ogranicza scene.

IPhone potrafi mieć tez lekko cyfrowa górę ale ja jestem wyczulony na tym punkcie 😉

1 hour ago, JTN5M said:

Sluchalem LG V20 i V40 i bedac szczerym kompletnie sie nie zgadzam - fakt faktem, lg mierza sie lepiej, ale wszystkie cechuja sie strasznie ciemnym brzmieniem, podczas gdy przejsciowka apple jest bardzo neutralna jesli chodzi o brzmienie, jednak pod wyzszym obciazeniem strasznie ogranicza scene.

DAC w LG to układ na Sabre 9018, czyli gra technicznie, szeroko i jasno - w stylu Sabre. 

W dniu 14.01.2020 o 09:52, LoCzekk napisał:

Moim zdaniem, głównymi rzeczami które wpływają na cenę tych Sony to:

• Marka,
  • ANC - Najlepsze z całej stawki wliczając w to np. Bose,
  • Trwałość słuchawek bo na pewno dużo wytrzymają, czego niestety nie mogę powiedzieć o pudełku/powerbanku, które się mocno rysuje i matowe wykończenie szybko przestanie być matowe,

A ja polecam drobny eksperyment na słuchawkach za 150zł i na Soniakach. Dwa mikrofony lub jeden dwugłowicowy.  Jeden kanał nagrywa jedną słuchawkę drugi drugą.  Podać sygnał w postaci impulsu. Może być uderzenie w talerz by nie było wątpliwości zmonofonizowane. 

I obejrzeć sobie na słuchawkach TWS  - kanał pod kanałem - jak to wygląda  na Soniakach, a jak na słuchawkach za 200zł i ile wynosi opóźnienie prawy kanał do lewego.

Siemanko,

właśnie dziś odebrałem QCY T5 TWS i pierwsze co mogę o nich powiedzieć to to, że są po prostu z a j e b i s t e.
Audiofilem nie jestem, więc ciężko mi opisać ich brzmienie, aczkolwiek dźwięk jest dość żywy (nie taki płaski i jałowy jak np. w EarPodsach) dla mojego ucha przyjemny, nie zlewa się w jeden szum, bass jest wystarczający a głośność też satysfakcjonująca.
Parowanie i łączność póki co zero problemów, natomiast zobaczymy jak z łącznością będzie na mieście.

Za tę cenę (139zł w x-kom) naprawdę polecam.

Temat do zamknięcia.

I told you ;) Na prawdę te QCY nie są takie złe.
Tematów przeważnie nie zamykamy w razie dodatkowych pytań, proszę nie zakłądać nowych wątków tylko napisać tutaj.