Jump to content
Sign in to follow this  
KleiKK

Słuchawki do użytku ogólnego + pozostały sprzęt

Recommended Posts

Cześć,

jeśli, ktoś ma ochotę i czas doradzić w sprawie doboru słuchawek i wzmacniacza (DAC/AMP) czy pozostałego sprzętu do nich to sytuacja wygląda następująco:

1. Słuchawki głównie będą wykorzystywane do słuchania muzyki każdego typu z wyłączeniem muzyki disco-polo i dubstepu i pochodnych tych 2, więc interesuje mnie m.in. muzyka klasyczna, rock, nu-metal, pop itd. Nie licząc muzyki również chciałbym obejrzeć film/serial w nich.

2. Poza muzyką 65%/seriale i filmy 30% to jakieś 5% do skype itp ew. jakaś gra ze znajomymi więc w tych sprawach dzwięk nie ma większego znaczenia poza tym, żeby był słyszalny.

3. Moja głowa jest dosyć duża - moje słuchawki z przed paru lat Superluxy hd681 bardzo słabo się w  temacie wygody dla mnie sprawdzały.

4. Fajnie, żeby były na tyle wygodne, żeby bez uciązliwości szło w nich siedzieć do 5-6h

5. Póki co myśłałem nad AKG K612 PRO/K702/K712 PRO (jest to też moja graniczna cena jeśli chodzi o słuchawki). Najbardziej z opisu przekonuję się jeśli chodzi o granie do K712 Pro ze względu na ich uniwersalnoś, basy mogą być poniżej średniej jeśli chodzi  o jakosć tak btw.

6. Rozumiem, że przy takich słuchawkach zwykła integra z płyty głównej nie wystarczy tak więc rozumiem, że trzeba do nich dokupić DAC/AMP/Wzmacniacz czy inne urządzenia. Z tego co wyczytałem w google to zwariowałem, jedni mówią, że minimum to jakieś 300 zł na DAC/AMP a inni mówią ze to 1500 zł i tutaj też moje pytanie: jaka jest kwota i produkt na ktory muszę wydać, żeby osiągnać przyzwoitość z tych słuchawek oraz jaka jest cena/produkt, żeby wyciągnąć z słuchawek maks?

7. Na cały taki zestaw czyli słuchawki + reszta sprzętu to dla mnie jakieś 1200 zł

8. Chciałbym, żeby to starczyło na długo, jeśli da radę, tak więc trwałość jest dla mnie znaczącym wskaźnikiem.

Dziękuję za cała pomoc i pozdrawiam,

jeśli popełniłem jakieś błędy albo trzeba więcej informacji to z chęcią pomogę :)

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k7xx/

Bardzo wygodne i te 5-6h ze spokojem można siedzieć, są to w znacznym stopniu przepakowane K712. W recenzji Jakuba możemy przeczytać że K7XX łączą dobre cechy z K612 i K712. Impedancja na poziomie 62 Ohm (niby mało, ale ciut zwiększają co do źródła ponieważ w teorii im wyższa wartość tym mniej szumów i zakłóceń) ale poziom ciśnienia akustycznego to 105db i z moich kilkudniowych doświadczeń mogę powiedzieć że zagrały nawet z telefonu (w tym przypadku był to Galaxy S9). 
Co do źródła to raczej szukałbym czegoś neutralnego, coś co nie podbije nam żadnego z pasm. W założonym budżecie zostanie nam 600zł na integrę co jest już kwotą wystarczającą do zakupu całkiem porządnego aczkolwiek używanego Aune X1S (po negocjacjach).

1 hour ago, LoCzekk said:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k7xx/

Bardzo wygodne i te 5-6h ze spokojem można siedzieć, są to w znacznym stopniu przepakowane K712. W recenzji Jakuba możemy przeczytać że K7XX łączą dobre cechy z K612 i K712. Impedancja na poziomie 62 Ohm (niby mało, ale ciut zwiększają co do źródła ponieważ w teorii im wyższa wartość tym mniej szumów i zakłóceń) ale poziom ciśnienia akustycznego to 105db i z moich kilkudniowych doświadczeń mogę powiedzieć że zagrały nawet z telefonu (w tym przypadku był to Galaxy S9). 
Co do źródła to raczej szukałbym czegoś neutralnego, coś co nie podbije nam żadnego z pasm. W założonym budżecie zostanie nam 600zł na integrę co jest już kwotą wystarczającą do zakupu całkiem porządnego aczkolwiek używanego Aune X1S (po negocjacjach).

Już zostały sprzedane :)

2 godziny temu, KleiKK napisał:

Już zostały sprzedane

Spokojnie, są i inni.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k712-pro-sluchawki-wokoluszne-otwarte

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k702-idealny-stan-ponad-1-5-roku-gwarancji

Swoich K242 HD nie polecę, ponieważ szuka Pan słuchawek wyższej klasy niż mid-fi. Z powyższych więc - z naciskiem na K712.

5 godzin temu, KleiKK napisał:

Rozumiem, że przy takich słuchawkach zwykła integra z płyty głównej nie wystarczy tak więc rozumiem, że trzeba do nich dokupić DAC/AMP/Wzmacniacz czy inne urządzenia. Z tego co wyczytałem w google to zwariowałem, jedni mówią, że minimum to jakieś 300 zł na DAC/AMP a inni mówią ze to 1500 zł i tutaj też moje pytanie: jaka jest kwota i produkt na ktory muszę wydać, żeby osiągnać przyzwoitość z tych słuchawek oraz jaka jest cena/produkt, żeby wyciągnąć z słuchawek maks?

Każde słuchawki skalują się wraz ze sprzętem, więc "maks" teoretycznie nie istnieje. Tutaj nawet i z DragonFly Cobalt będzie się myślę zadowolonym. 

17 hours ago, Jakub Łopatko said:

Spokojnie, są i inni.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k712-pro-sluchawki-wokoluszne-otwarte

https://allegrolokalnie.pl/oferta/akg-k702-idealny-stan-ponad-1-5-roku-gwarancji

Swoich K242 HD nie polecę, ponieważ szuka Pan słuchawek wyższej klasy niż mid-fi. Z powyższych więc - z naciskiem na K712.

Każde słuchawki skalują się wraz ze sprzętem, więc "maks" teoretycznie nie istnieje. Tutaj nawet i z DragonFly Cobalt będzie się myślę zadowolonym. 

Hey dzięki za pomoc :) Jesli chodzi o słuchawki to nowe k712 pro sa dostepne w necie za 100 zł więcej więc myślę że lepiej mi kupić nowe :)
Moje pytanie tylko DragonFly Cobalt to cena koło 900 zł, więc to trochę ponad mój budżet na ten moment. Rozumiem dokładnie co Pan pisze, ze górnego limitu nie ma :) więc może trochę bardziej zdrowo rozsądkowo zapytam :P
Na reddicie znalazłem, informację, że Fiio e10k juz dla zwykłego Kowalskiego powinien wystarczyć jako dobry początek. Według tego samego wątku, kolejnym krokiem byłoby
SMSL M3. Tutaj moje pytanie w porównaniu do Dragonfly jak słabiej by słuchawki działały? :)

Jeśli Dragonfly Cobalt przyjmiemy za 100%, to jak wypadnie Fioo ile procent lub coś w cenie do 300 zł, i ile procent to SMSL lub coś w podobnej kasie do 500 zl?

Z pamięci bardzo ciężko porównywać sprzęty audio, co więcej jeszcze w procentach. Ja powiem jedynie, ze warto rozbierać do Cobalt niż kupować półśrodki bo różnice dla mnie są bardzo duże w prezentacji dźwięku. Warto przeczytać recenzje na blogu, jest wyczerpująca. Co więcej na forum jest temat o samym urządzeniu.

2 hours ago, Palpatine said:

Z pamięci bardzo ciężko porównywać sprzęty audio, co więcej jeszcze w procentach. Ja powiem jedynie, ze warto rozbierać do Cobalt niż kupować półśrodki bo różnice dla mnie są bardzo duże w prezentacji dźwięku. Warto przeczytać recenzje na blogu, jest wyczerpująca. Co więcej na forum jest temat o samym urządzeniu.

Rozumiem, że cięzko porównać, ale jeśli mówisz, że róznica duża to zaufam :) Postaram się dozbierać.

Z recenzji dużej części nie rozumiem :) więc tylko przedtym jak zakupię te 2 rzeczy to zapytam:
1. czy trwałośc tego USB jest jakoś sprawdzona? Przez 99% czasu będzie wpiętę w stacjonarkę ale nei chciałbym wydać 1k na coś co za 2 czy 3 lata się rozleci.

2. Z czystej ciekawości czy przykładowo głosniki również mogę jakoś do tego podpiąć w przyszłości, żeby polepszyć ich jakość?

1. Jakość jest dobra. Jak nie podepczesz ciężkim obcasem to przetrwa wiele. Używam go z telefonem, iPadem, laptopem i stacjonarka i wszędzie działa bez zarzutu. Wcześniej milem wersje Black i Red i przez lata nie było z nimi problemu.

2. Tak. Wyjście liniowe. Wystarczy ustawiać głośność na 100% aby podpiąć głośniki.

Edited by Palpatine