Jump to content

Słuchawki dokanałowe do ~400 zł Muzyka elektroniczna

lukaszz85
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuję słuchawek dokanałowych zbliżonych dźwiękiem do moich Denon-ów dj Hp 1000, a więc jeśli się nie mylę z szeroką sceną, szczegółowością, przyjemnym basem i odwzorowaniem elektronicznych dźwięków. 

Słucham muzyki elektronicznej (progressive house, tech house, dub techno itp.). 

Źródło: Iphone 4 i raczej w przyszłości też będą, to telefony, może jakiś nowszy iphone itp.

Byłem już praktycznie przekonany do Yamaha eph-100 (nie odsłuchiwałem, polecono mi na innym forum), ale pomyślałem o tym, że będę używał słuchawek w różnych warunkach, czasem ciężkich dla tak delikatnych i drogich słuchawek: siłownia, rower, czasem włożone do kieszeni by nie zajmowały dużo miejsca, stąd potrzebuję trwalszej konstrukcji. Jeżeli mogę prosić o poradę, to byłbym mega wdzięczny. Co do budżetu, to jestem gotowy wydać do ~400 zł jeżeli coś tąńszego będzie pasowało do moich upodobań, to również proszę o propozycje.

P.s. Interesuje mnie także Wasze zdanie na temat OSTRY KC06A, czy byłyby dla mnie odpowiednie, bo nie mam nawet gdzie odsłuchać?

P.S.2 słuchawki jakie jeszcze brałem pod uwagę: Etymonic mk5, Sound Magic E50, RHA MA750, Vsonic vsd 3 lub 5, Shure se215, może coś z Brainwavz, ale mam uraz, bo koledze się szybko popsuły M1, a i dźwięk mnie jakoś nie urzekł. Natomiast czytałem, że M3 są podobne do Yamaha Eph-100, więc pytanie jak z trwałością konstrukcji.

Pozdrawiam

Łukasz

Edited by lukaszz85

Witam Panie Łukaszu,

Użytkowałem model M3 długi czas i nie miałem z nimi problemów jakościowych. EPH-100 to również dobra propozycja, choć czasami ludzie potrafią marudzić w nich na kabel. Nie jestem pewien co rozumie Pan przez "przyjemny" bas, ale być może w Pana gust trafią również właśnie Ostry KC06a. Chyba najbardziej pasują do Pana opisu. 

Pozdrawiam.

Ciężko mi określić o co chodzi mi w basie, chyba że idealny, nieprzesadzony, a pasujący do elektroniki :) Podoba mi się ogólnie dźwięk właśnie z moich hp 1000, dzięki nim odkryłem utwory na nowo, ale choć kocham muzykę, to w kwestii słuchawek jestem laikiem, dlatego pytam specjalistów co najlepiej zagra z muzyką elektroniczną do takiej kwoty. Chyba zatem wypróbuję gdzieś M3, a o Ostry'ch jeszcze poczytam na spokojnie, bo ciekawy jestem jak ze sceną i szczegółowością. Natrafiłem jeszcze na RHA MA750 i Soundmagic e80, ale nie wiem jak z ich wytrzymałością i graniem do "mojej" muzyki. Z Yamah chyba zrezygnuję, bo kupiłbym je bez wahania jakbym miał w nich tylko spacerować, jeździć komunikacją itp., a ja planuję także zakładać słuchawki na siłownię, rower itp. szkoda by mi ich było, bo chyba są na to za delikatne :) Wielkie dzięki za odpowiedź.

Spokojnej nocy i pozdrawiam!

Łukasz

Edited by lukaszz85