Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Mam problem z kupnem i wyborem pomiędzy MP3 a MP4 (chciałbym na odtwarzaczu słuchać audiobooków i z tego co się dowiedziałem od eksperta w sklepie to najlepiej, żeby był na androidzie oraz żeby był dobry do muzyki) i podobnie tyczy się to słuchawek (najlepiej, żeby były dokanałowe z dobrym basem, ale też nie za mocnym) , nie wiem jakie wybrać: przewodowe czy bezprzewodowe. Jak bym mógł prosić was o pomoc w wyborze wyżej wymienionego sprzętu, i podanie godnych uwagi odtwarzaczy oraz słuchawek. Będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję za poświęcony czas 😉. Mój przewidziany budżet to 1000zl-1500zl. 

Edited by Jakub Łopatko
Wybór warto zacząć od napisania wątku w prawidłowym dziale.

Jeśli mają to być bezprzewodowe słuchawki to sprzęt w postaci DAPa można pominąć, ponieważ telefon sobie poradzi z odtwarzaniem audiobooków. 

Jeśli natomiast uprzeć się na odtwarzać to dobrym zakupem, który nie zrujnuje nam portfela będzie firma FiiO. Mają sporo sprzętu w całej rozpiętości cenowej. Jeśli ma to być coś małego to może M1/M0. Z DAPów na andku - może coś od Sony? A45/A55/A105 z tym że ostatni już zamyka budżet. 

Z dobrych dokanałowych, które miało kilka osób (w tym także ja) i można polecić są Aune E1. Jest to bardzo rozsądna propozycja w stosunku jakość/ceny. 

Dzięki za odpowiedź , a co sądzisz o: IMR Acoushcs R1 Zenith (cena 1050zl) i Dunu Titan6?. A co do odtwarzacza to myślę, że wybór padnie na markę Fiio model M9 albo M7. Im bardziej się zagłębiam w temacie słuchawek i odtwarzaczy to mój budżet się trochę zwiększa. 

Jeżeli to ma być sprzęt dedykowany audiobooków, to moim zdaniem nie ma sensu pchać się w dedykowany odtwarzacz, bo robotę zrobi gro smartfonów, czy to Android czy iPhone.
Pytanie gdzie ma być słuchany ten sprzęt, bo w tym zakresie powinny się znaleźć np. używane Etymotic ER4XR, które brzmieniowo rozkładają wiele sprzętów na kolana i zapewniają najlepszą pasywną izolację kosztem komfortu (głęboka aplikacja).
Jeżeli mogą być przewodowe i nie musi być jakaś super mega izolacja, to mój głos na Aune E1 również ew. Ikko OH1.

Fiio M7 i M9 bym odrzucił - bardzo ślamazarna obsługa, dużo lepiej z Fiio M6 mi się korzystało.

Sprzęt będzie używany w domu, podróżach i przede wszystkim w pracy a warunki mojej pracy są dosyć ciężkie hałas, zapylenie itp. Stwierdziłem że najlepszym rozwiązaniem są słuchawki dokanałowe bezprzewodowe, które będą dobrze wygłuszać podczas pracy a też dzięki temu nie będę się bać że kabel zniszcze. A co do tych audiobooków to słuchać mogę w telefonie tak jak mi radzicie, więc stawiam na odtwarzacz do muzyki  plus słuchawki jak wyżej napisałem.