Jump to content

HEISENBERG
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Moje słuchawki nauszne Sony odmówiły posłuszeństwa więc jestem zmuszony kupić coś nowego. Słuchawki są mi potrzebne głownie do grania w CSa ale czasem słucham tez muzyki. Bylem gotowy juz kupić Creative Tactic 3d Alpha, ale uświadomiono mnie, ze słuchawki ,,4 gamers" to tylko marketing i nie są warte swojej ceny, wiec postanowiłem kupic słuchawki np Superlux i mikrofon na klipsie. Pojawia sie pewien problem, otóż mój komputer ma zintegrowana kartę dźwiękowa wiec pewnie jest to jakiś szajs, a niedługo mam zamiar kupić laptopa, a jak wiadomo karty w laptopach nie są jakimiś Xonarami czy Audigy. Moje pytanie jest takie: Czy opłaca sie kupic słuchawki na USB czy lepiej kupic cos na Jacka? tylko nie chce kupować nowej karty bo tak jak pisałem zbieram na laptopa i z słuchawkami chciałbym sie zmieścić w 150zł. Proszę również o polecenie konkretnych modeli :)

Witam,

To, że posiada się układ zintegrowany na płycie, nie musi oznaczać bezwzględnie słabej jakości tego układu. Słuchawek na USB na ogół nie opłaca się kupować ze względu na pełne blokowanie sobie jakichkolwiek możliwości wysterowania brzmienia przez niezależny układ dźwiękowy. Owszem, jest to dosyć wygodne, ale na krótką metę. Konkretne modele polecone zostały tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

• Upvote 1

Zastanawiam sie nad 3 modelami:

Superlux HD330

Superlux HD681

Superlux HD669

I chce kupic do nich również mikrofon Zalman mic1 (nie pamiętam modelu dokladnie ale wszyscy chyba wiedza o który chodzi), tylko nie potrafię sie zdecydować, 330 są zdecydowanie najladniejsze ale nie znam ich pod względem brzmienia oraz trwałości. Czy ktoś miał doświadczenia z którymś z tych modeli? Z góry dziekuje za pomoc ;)

Prócz HD681 (jest recenzja zamiennika od ISK) wszystkie recenzje są opublikowane przeze mnie na blogu. Zaś w Polecanych linkowanych wyżej są zarówno skrótowe opisy charakterystyki i budowy, jak i linki do właśnie owych recenzji. Tak samo opis poszukiwanego mikrofonu w innym z zestawień: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-mikrofony-do-pc-i-malego-studia/

• Upvote 1

Proszę uprzejmie i nie ma problemu. Zaletą Audiofanatyka jest fakt, że recenzje pisane są cały czas przez tą samą osobę, także porównanie modeli między sobą jest wyraźnie łatwiejsze. W razie czego spis wszystkich artykułów i recenzji znajdzie Pan w stopce bloga lub pod linkiem: http://www.audiofanatyk.pl/mapa-strony/

Na pewno jednak wraz z nową szatą graficzną będę chciał wyraźnie ułatwić dostęp do spisu treści. O ile w końcu znajdę czas aby ją dopracować i wdrożyć.