Jump to content
Sign in to follow this  
Xender

Słuchawki bluetooth do pracy - Audeze iSine 20 + Ciphter BT.

Recommended Posts

Ja nie miałem problemu ani z kablami ani gniazdami, a u mnie i10 ładnie się napracowali. 
Inna sprawa, ze staram się bardzo dbać o słuchawki.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia dotycząca budowy tej słuchawek. W kanałach, które wchodzą do ucha są takie elementy przypominające bolec / igłę. W prawej słuchawce jest centralnie na środku kanału, natomiast w lewym jest przesunięty ku górze, czym jest ten element, czy to ma jakieś znaczenie? :p

N0n758Z.jpg

Fazor. Ma duże znaczenie. Generalnie powinno być jednak prosto.

5 godzin temu, Xender napisał:

Ogólnie to mam wrażenie, że ta wkładka na słuchawki do etui jest strasznie niskiej jakości biorąc pod uwagę cenę samych słuchawek. Nie bardzo widzę opcję na zawinięcie dookoła Ciphera BT, niby jest przepust na kabel, ale ma ostre krawędzie i martwię się o izolację. Poza tym brakuje miejsca na pilota...

Zastanawia mnie jeszcze wytrzymałość gniazd w słuchawkach i wtyczek na kablach. Wydają mi się delikatne i plastikowe, czy nie wyrabiają się po dłuższym użytkowaniu? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

CBT zawija się po wypięciu ze słuchawek. Pilot i ogniwo zawija się tak, aby jeden był na dole, a drugi na górze. Można też próbować po bokach. Jest to wykonalne, bo sam zabieram go sobie wraz z kablem standard do etui. Jedyna modyfikacja jaką zrobiłem to inny wsad gąbkowy, aby można było przechowywać słuchawki w etui bez konieczności ściągania earhooków i ryzyka ich połamania.

Używam swoich i20 od bodajże 2017 roku i nic mi się nie wyrobiło, choć jak do tej pory są to najluźniejsze gniazda na tle pozostałych egzemplarzy jakie testowałem (i10 oraz i3).

Skontaktowałem się z supportem Audeze, wysłałem zdjęcia i powiedzieli, że to normalne i nie ma wpływu na sygnaturę dźwięku, więc chyba nie mam się czym przejmować.  W załączniku znajdują się zdjęcia  z porównaniem lewej i prawej słuchawki.

left-1.jpg

left-2.jpg

right.jpg

W dniu 17.02.2020 o 18:01, Xender napisał:

powiedzieli, że to normalne

Nie, nie jest normalne. Tak samo jak mówili ludziom, że słuchawki z gasnącymi przetwornikami z jednej strony są "w pełni sprawne i nie widzą żadnych problemów", po czym odsyłali ewidentnie grzebane i z wymienionymi przetwornikami z obu stron. Jest takie ludowe porzekadło na to, za przeproszeniem: "srutki prutki, lelum polelum".

W dniu 17.02.2020 o 18:01, Xender napisał:

nie ma wpływu na sygnaturę dźwięku

Samo istnienie ma. Tu jednak być może wpływ przesunięcia jest na tyle nikły, że nie powoduje słyszalnych problemów.

• Haha 1

Podobno regulamin zabrania używania wulgarnych słów, nie ważne czego by nie dotyczyły :ph34r: nawet za przeproszeniem.^_^

Nie podobno, a zabrania. Nie są to jednak wulgaryzmy. Co najwyżej nieelegacki, ale obrazowy, cytat, opisujący to, co robi Audeze. Moim zdaniem jest to próba zbycia usera.

Bardzo proszę jednak - zmieniłem na inny. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się dotknięty.

9 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się dotknięty.

Bardziej chodziło o konsekwencję.

Samemu mi się zdarzało i zostałem poprawiany.

Słownik podaje to jako wulgarne określenia. Jedynie można się spierać, które określenie ma mocniejszy wydźwiek i jest gorsze/bardziej wulgarne, a które mniej.

A jeśli mamy być dżentelmenami na tym forum, to takie słownictwo nie przystoi. B|

13 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Co najwyżej nieelegacki,

A dżentelmenowi nie wypada używać takiego słownictwa szczególnie, że może czytać to dama, a przy niej należy zachowywać wyższy poziom wysławiania się. :D

Liczy się też kontekst. Jakoś nieszczególnie interesuje mnie, czy przeczyta to jakaś dama, tak jak przestało mnie obchodzić czy komuś się spodoba w ogóle moje zdanie. Gdybym martwił się tym jak napisać każde słowo aby kogoś nie obrazić, musiałbym przestać pisać. Zwłaszcza że wykorzystałem tu wprost prawo cytatu. Także mam nadzieję że to zakończy ten bezowocny offtop.

On 2/17/2020 at 6:01 PM, Xender said:

powiedzieli, że to normalne i nie ma wpływu na sygnaturę dźwięku, więc chyba nie mam się czym przejmować.

Osobiście bym się przejął i spróbował zweryfikować czy nie ma wpływu. Może wzburzony Pan @Jakub Łopatko wspomoże pomiarami :) Tutaj dwie 10-tki różnie wyszły, oczywiście mają prawo się trochę różnić, pytanie jaką tolerancję Audeze ma za normę i czy rzeczywiście osadzenie fazora nie ma tu znaczenia.

Moje dwudziestki też mają troszkę asymetrycznie ułożone fazory (lewa niemal centralnie, w prawej czubek fazora jest delikatnie przesunięty względem ułożenia w lewej) i w związku z tematem odświeżyłem własne pomiary. Porównanie balansu i THD wyglądają u mnie tak: https://imgur.com/a/mPf8OAX Biorąc pod uwagę klasę przyrządu pomiarowego (jak w wątku o recenzji modułu Cipher BT)  nie jest źle. W każdym razie inspekcja QC zaliczona, nie ma chyba się co czepiać ;) 

Moje nowe i10 miały różnie ułożone fazory. Jeden centralnie, drugi bliżej ścianki. Wpływu na dźwięk nie słyszałem, co więcej nawet nie wpadli mi to do głowy i w takim stanie je sprzedałem obecnemu tu na forum moderatorowi. Teraz będzie perm 😉

Najwidoczniej QC w Audeze nadal leży i kwiczy. Przy takich cenach to wręcz dyskwalifikujące. 

@Davvid Nie jestem wzburzony, po prostu nie ukrywam, że nie lubię odbijania się od okienka za takie pieniądze. No i też po części z tego co pisał Palpatine:

10 minut temu, Palpatine napisał:

Najwidoczniej QC w Audeze nadal leży i kwiczy. Przy takich cenach to wręcz dyskwalifikujące. 

Także nie jestem jedyny który mimo całej sympatii do tej marki punktuje ją tam, gdzie się należy. Teraz wiecie czemu wstrzymałem się z koncepcją zakupu LCD-4/4z, a nawet i4, tylko pozostanie z tym co mam. Sprzęt gra super, naprawdę, tylko ta losowość jakościowa martwi.

PS. Moje i20 mają fazory równo. i10 deceesa mają fazory równo. Także QC jest zdaje się naprawdę dosyć losowe.

Właśnie cena sprawiła, że zwróciłem uwagę na ten temat - po prostu nie są to słuchawki za 200 zł, gdzie machnąłbym rękę i nie oczekiwał najwyższej jakości. Tutaj natomiast tego oczekuję.

Co do pomiaru balansu obu słuchawek, czy mogę wykonać go gdzieś w Trójmieście? Ktoś coś kojarzy?

2 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

@Davvid Nie jestem wzburzony, po prostu nie ukrywam, że nie lubię odbijania się od okienka za takie pieniądze. No i też po części z tego co pisał Palpatine:

I bardzo słusznie. Po prostu pozytywnie rozbroiłeś mnie tym przysłowiem ;-)

• Approved 1

2 godziny temu, Xender napisał:

Co do pomiaru balansu obu słuchawek, czy mogę wykonać go gdzieś w Trójmieście? Ktoś coś kojarzy?

Obawiam się że jestem najbliższą osobą na północą Polskę, która jest w stanie wykonać taki pomiar.

Teraz naprawdę nie wiem, czy sobie wmawiam, czy wysokie częstotliwości są nieco przesunięte w lewą stronę. Bass i średnica jest równiutko, ale wysokie słyszę tak lekko na lewo. Na przykład Einaudi: Divenire: https://tidal.com/browse/track/45143241 wysokie dźwięki skrzypiec słyszę bardziej na lewo.

Na moje ucho to jest tak nagrane. Sprawdzałeś wrażenia w  mono? Balans syntetycznie sweepami można sprawdzić, np. w programiku SineGen przeskanować niepokojący zakres.