Jump to content

Które słuchawki dokanałowe [+/- 100zł]

Jadzeg
 Share

Recommended Posts

Cześć, dotychczas uzywałem zwyklych prostych sluchawek philipsa dokladnie SHE3850, niedawno urwał mi sie kabelek, więc jestem zmuszony kupić coś nowego. Czytałem wiele, jednak nadal nie jestem pewny co do nowych słuchawek. Specjalnym audiofilem nie jestem, jednak cenie sobie dobrą jakość dźwięku i mocne brzmienie. Najczęściej słucham rapu i rocka typu pink floyd, scorpions, itd. Słuchawek będe używał w Sony Xperi M4 z bardzo dobrym odtwarzaczem, z systemem ClearAudio+.

Cena w granicach 100zł.

Podam tutaj słuchawki, które mnie zainteresowały, jednak nie mogę się zdecydować, które wybrać. Jestem również otwarty na nowe propozycje.

- Brainwavz Alpha

- Brainwavz M1

- Brainwavz Delta

- Snab Overtone EP-101M (chyba najbardziej mnie urzekły)

- Philips SHE3590 (podobno bardzo tanie, a dorównujące tym wyżej wypisanym, więc biore pod uwagę, jezeli mozna zaoszczędzić)

Dzięki za odpowiedzi :)

Edited by Jadzeg

6 hours ago, Wdwdr said:

Żeby móc odpowiedzieć na twoje pytanie, musisz najpierw zaznajomić się z tym artykułem, http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/, a szczególnie z częścią " wasz gust oraz brzmienie docelowe".

Dobrze, rozumiem. Jak wspomniałem nie jestem żadnym specem, nie znam sie po prostu na tym, jakie brzmienie powinny mieć słuchawki do tego gatunku muzyki, który podałem, czyli rapu i rocka. Liczę po prostu, ze podając gatunek, ktoś pomoże mi dobrać słuchawki, które będą grały najlepiej właśnie z tym rodzajem muzyki, a to czy powinny być bardziej bassowe, czy mieć więcej tonów wysokich, hmm tego nie wiem, nie znam się. Jedyne co napisałem w poście wyżej to że dobra jakość dźwięku i mocne brzmienie, nic więcej nie umiem powiedzieć.

OK. Jak nie potrafisz sprecyzować jakiego brzmienia poszukujesz to kup Delty. Te słuchawki są najbardziej neutralne z tych przez ciebie wymienionych. Dzięki temu będziesz mógł sobie wyrobić opinię jakie brzmienie tak naprawdę lubisz. Jeśli okażą się dla ciebie zbyt nudne wtedy wartoby zmienić je na te Snaby. Jednak może się okazać, że brzmienie Delt ci pasuje.

Philipsy bym sobie odpuścił.

Edited by Wdwdr

Nie trzeba być specem aby móc trafnie określić czego się szuka. Inaczej będzie to niestety zakup skazany na porażkę, bo inni będą musieli Panu wskazać palcem i podjąć decyzję praktycznie za Pana. Stąd też powstały artykuły takie jak powyższy, aby nakreślić każdemu pytającemu ogólne ramy, w jakich w ogóle można dyskutować i cokolwiek doradzać.

Zapytam może inaczej: jeśli nie wie Pan jakie brzmienie jest przez Pana oczekiwane, to czy osoby z drugiego końca Polski zza monitorów będą wiedziały lepiej? Słuchawek jest multum i tak samo sposobów na realizację przez nie brzmienia, a każda wymieniona przez Pana para ma swoje wady i zalety w zależności od tego jakie są oczekiwania posiadacza. Tak samo każdą można z nich wybrać i każdą odradzić. Dlatego przykro mi, ale nie doradzę Panu, aby nie zrobić Panu krzywdy i nie namówić na być może nietrafiony zakup. Każdą parę ma Pan opisaną na blogu, toteż musi Pan zapoznać się z tymi treściami i na ich podstawie podjąć decyzję samodzielnie.

• Upvote 1