Jump to content

słuchawki nauszne do 700 zł

Guest Mey
 Share

Recommended Posts

Witam.

Obecnie posiadam DAC FiiO E07K Andes oraz słuchawki Superluxy HD681.
Jakie słuchawki nauszne (półotwarte lub zamknięte) z niezłym pozycjonowaniem do grania (CS GO, Battlefield) oraz do słuchania muzyki (95% EDM)?
W muzyce zależy mi na niezłym basie i średnicy, za górą nie przepadam. Najbardziej cenie sobie czystość dźwięku, jakość dźwięku, rozpoznawalność poszczególnych dźwięków
Jestem w stanie dokupić do słuchawek nowy DAC do 800zł także liczę na propozycję choć nie ukrywam, że takowy zakup nowego DACa będzie raczej później realizowany.

Choć mało przejrzałem jeszcze recenzji, opisów itd. do tego momentu orientuje się na słuchawki:
SL HD660
Encore Rockmaster OE
AKG K612 PRO

Zależy mi przede wszystkim na namacalnym przeskoku jakościowym oraz na bardzo dobrym jeśli nie znakomitym stosunku ceny do jakości.
Prosiłbym też o powiedzenie coś więcej na temat słuchawek AKG k701 oraz Beyerdynamic DT 150
.
Budżet na słuchawki: do 700 zł choć ucieszyłbym się jakbym ze 2 stówki zaoszczędził ;).

Witam,

Opis wszystkich wymienionych tu słuchawek znajdzie Pan w Polecanych: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Jeśli scena jest priorytetem, najmniejsza będzie w DT150 i HD660. Największa w K701. Jeśli nie przepada Pan za górą, do wykreślenia są wszystkie modele AKG. Na Pana miejscu szukałbym albo używanych K242 HD, albo najlepiej M220 PRO, nawet ściąganych z eBaya/Amazona. Powinny spokojnie zmieścić się w budżecie i mieć jednocześnie wszystkie wymienione cechy.

Jeszcze jeśli chodzi o moje preferencje, stwierdzenie że nie przepadam za górą oznaczało mniej więcej tyle, że i tak nie rozróżniam za bardzo poszczególnych dźwięków wysokich częstotliwości i dla mnie są jedynie piskami, trzeszczeniem, często nie wiele wnoszącymi do utworów, jednak nie chciałem ich dyskredytować, po prostu dół i średnice razem stawiam wyżej niż górę.
Co do gier to stawiam zwyczajnie na dobre pozycjonowanie oponentów.
Moim faworytem był AKG K612 PRO. AKG M220 nie brałem w ogóle pod uwagę, ale widzę teraz, że sobie świetnie radzą z elektroniką co jest dla mnie bardzo pożądane.
Problem z nimi jest taki, że obecnie dostępne są jedynie na amazonie USA, w cenie z przesyłką ok. 400 zł plus ewentualne opłaty celno-podatkowe w wysokości ok. 25% co daje nam 500 zł.
Z AKG 242 HD jest podobny problem z dostępnością.
Pyt. 1) Czy nie lepiej dopłacić 80-100 zł i kupić po prostu K612 PRO w polskim sklepie za 600 zł?
2) Z jakim przetwornikiem cyfrowo-analogowym i wzmacniaczem K612 PRO najlepiej się zgrywa w cenie do 800 zł (800 na to i na to)?
3) Pytanie troszkę z innej beczki czy mojego DACa można podłączyć pod lepsze wzmocnienie np. do Aune B1 i dalej pod słuchawki?
(Chodzi o to czy takie coś nie będzie się gryzło biorąc pod uwagę, iż DAC ma już swój wzmacniacz).
4) Wydaje mi się, że w zestawieniu polecanych słuchawek nie ma sprzętu stricte DJ-skiego czy takie rozwiązania byłyby dobre do opisanych zastosowań? jeśli tak to proszę o jakieś przykłady słuchawek.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Ad.1) Będą mniej dociążone na dole od M220 PRO, jak również i jaśniejsze, nieco mniej sceniczne oraz trudniejsze w poprawnym napędzeniu i wysterowaniu, ale jeśli jest Pan przekonany za nimi, to naturalnie może je Pan kupić. Ogólna dźwiękowa klasa jest w nich trochę wyższa niż M220 PRO. 

Ad.2) Aune T1 MKII lub NuForce Icon HDP. Aby zmieścić się w budżecie będą to urządzenia używane. Obecnie oferowana wersja T1 SE jest niestety droższa. 

Ad.3) Jak najbardziej. 

Ad.4) Nie. Słuchawki dla DJów są skierowane do bardzo specyficznej grupy użytkowników, dla których najważniejsza jest izolacja, poręczność oraz wysokie kontr-tłumienie basem własnym. Przykład to AKG K181 UE.

Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedzi.
Wezmę AKG M220 PRO bo nadarza się okazja odkupić je nowe w PL.
Od k612 są lepsze do elektroniki, mają lepszą scenę, są podobno wygodniejsze, przyjaźniejsze pod względem źródła, z większym potencjałem do modyfikacji, trochę tańsze, a przede wszystkim Pan mi je rekomenduje.
Ogólna jakość dźwięku jest niewiele lepsza, a wymaga dodatkowych dużych wkładów finansowych. To wszystko zadecydowało o wyborze. W przyszłości, gdy będę miał parę tysięcy wolnych środków to kupię coś już naprawdę konkretnego z dobranym poważnym źródłem i wzmacniaczem.
Chciałbym jeszcze się dowiedzieć co polecałbyś ze słuchawek dokanałowych (1) oraz niedużych nausznych otwartych outdoorowych w miarę stylowych (2),
(preferencje takie same jak wcześniej tyle tylko, że do 600 zł i słuchawki wyłącznie do muzyki)?
Chociaż widzę np. polecane sennheisery (te ponad tysiąc zł) nadają się chyba od razu jako outdoorowe chociaż nie wiem jak byłoby z ich napędzaniem mobilnym (3).  

Edited by Mey

Proszę uprzejmie,

Polecane modele dokanałowe można znaleźć na blogu w odpowiednim zestawieniu, zależnie od gustu i oczekiwań słuchacza: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

W zakresie modeli kompaktowych również kłania się najpierw określenie co do wymagań. Zapewne jednak mówi Pan o Sennheiserach Momentum 2.0, to akurat całkiem dobry model, bezproblemowy w napędzeniu mobilnym. Recenzja również znajduje się na blogu.

Pozdrawiam.