Jump to content

Szukam słuchawek w stylu Creative Aurvana Live (200-450zł)

sersysa
 Share

Recommended Posts

Zepsuły mi się moje słuchawki Creative Aurvana Live i gdyby nie to, nie zmieniałbym ich bo według mnie grają bardzo dobrze (chociaż nie testowałem innych słuchawek poza starociami jakie miałem wcześniej).

Zastanawiam się nad nowymi i tu przychodzi mi do głowy Creative Aurvana Live... ale po recablingu (na allegro z kablem Canare Starquad l-4e5c), Creative Aurvana Live 2. Przy CAL-ach jest jeszcze ten problem że nawet wersje z recablingiem na allegro mają krótki kabel bo 1,2m, czyli i tak potrzebna jeszcze jest przedłużka, bo czasami oglądam też filmy będąc na łóżku (do 2 metrów), Myślałem też o Encore RockMaster - ale kabel tu też podobno jest kiepski, no i ten model ma taką wadę że dużo ludzi skarży się na cichszy dźwięk w słuchawce od której nie wychodzi kabel. Może jakieś inne modele?

Podam kilka informacji byście wiedzieli na czym mi zależy.

Sprzęt do których miałyby być podłączane:

- PC z kartą dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Titianium

- telefon Meizu Pro 5 z odblokowanym systemem dźwięku Hi-Fi (mega!)

Cechy słuchawek jakich szukam: nauszne, zamknięte, przewodowe, bez mikrofona (lub z odłączanym)

Rodzaj muzyki - każda. Ale najwięcej popu i R&B, do tego dance, trochę rocka, hip hopu, najmniej techno, metalu... Ale znajdzie się wszystko.

Bardzo zależy mi na dźwięku przestrzennym i tym żeby był czysty. Czyli coś w stylu CAL. Nie chcę żeby dudniło basem, raczej wolę jak wszystko jest równomierne. Nie wiem czy się dobrze wyrażam :)

Koszt słuchawek: od 200 do 400 zł. W porywach około 450 zł.

Edited by sersysa

Tylko że w RMOE kabel można spokojnie wymienić na wytrzymalszy i dłuższy bez żadnego problemu. To słuchawki z kablem odpinanym. Dźwięk przestrzenny w słuchawkach zamkniętych to coś jak "film oparty na prawdziwych wydarzeniach, które sam wymyśliłem". Jedyną parą zamkniętą, jaką może Pan dostać na rynku z tańszych propozycji i z zachowaniem przestrzenności, to AKG K550 MK I, coraz trudniej dostępne i kosztujące ponad budżet. Innych opcji prócz Encorów i może od biedy K271 MKII nie kojarzę, aczkolwiek te ostatnie to bardziej słuchawki monitorowe, odbiegające brzmieniem od CAL.