Jump to content

Beyerdynamic T1 v2 - sluchanie muzyki w hi-res z komputera / co polecacie?

Recommended Posts

Witam!

Kupiłem ostanio słuchawki Beyerdynamic T1 v2 i szukam do nich peryferii dzięki którym mógłbym z nich wycisnąć co nie co.

Posiadam oryginalny kabel (link poniżej), który podłączony jest do karty Focusrite Scarlett 2i2. Jaki wzmacniacz/dac polecacie do tych słuchawek? Czy może też warto byłoby zmienić kabel?

https://europe.beyerdynamic.com/audiophile-connection-cable-3-0-m-textile.html 

W dniu 23.12.2019 o 15:28, Jakub Łopatko napisał:

Lucarto Audio Albero HPA200, Feliks Audio Espressivo MKII + jakiś DAC...

Dzięki Kuba na Twoją odpowiedź zawsze można liczyć. Wiem że w swoim teście powyższych słuchawek polecałeś Cayin HA-3. Czy powyższy wybór wzmacniaczy to już bardziej doszlifowania opinia dotycząca  t1v2? Co masz na myśli mówiąc jakiś DAC? Słuchawki o któych mowa kupiłem w zestawie z Beyerdynamic Impacto. Czy ta opcja spełnia warunki "jakiegoś DAC'a" o którym wspominasz? (Jestem domownikiem w temacie audiofilstwa i nie miałem za bardzo do czynienia z jakimikolwiek hi-endowymi słuchawkami czy wzmacniaczami)
Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Edited by OgOlgierd

Proszę. W recenzji HA-3 nie polecałem, a jedynie w komentarzu napisałem w 2016 roku coś takiego:

"Moim zdaniem najlepszym kompanem jest dla nich korektor graficzny :). Z urządzeń zintegrowanych Dosyć dobrze powinien sprawdzić się – mimo wszystkich moich przywar pod adresem tego urządzenia – Cayin HA-3."

HA-3 to bardzo kiepski układ biorąc pod uwagę całokształt, ale ma wysoki efekt korekcyjny. HPA200, choć droższy, wart jest moim zdaniem każdej dopłaty ponad Cayinem, także owszem, z perspektywy 3 lat można traktować powyższe rekomendacje jako znacznie bardziej akuratne i doszlifowane. 

"Jakiś DAC" to po prostu jakiś DAC :), dobrany do sprzętu wedle uznania i budżetu. Słuchałem T1 v2 na AVS z Espressivo i grało to naprawdę dobrze, ale sygnał był podawany z jakiegoś streamera. Po prostu trzeba zastąpić go innym urządzeniem. Impacto nie jest mi w żaden sposób znane niestety. Na pewno jednak opcją ostrożną i rozsądną w zakupach droższych urządzeń jest nabywanie komponentów krok po kroku. HPA200 na pewno można wypożyczyć na odsłuchy, więc od tego tropu bym zaczął. 

• 2 weeks later...
W dniu 25.12.2019 o 10:25, Jakub Łopatko napisał:

Proszę. W recenzji HA-3 nie polecałem, a jedynie w komentarzu napisałem w 2016 roku coś takiego:

"Moim zdaniem najlepszym kompanem jest dla nich korektor graficzny :). Z urządzeń zintegrowanych Dosyć dobrze powinien sprawdzić się – mimo wszystkich moich przywar pod adresem tego urządzenia – Cayin HA-3."

HA-3 to bardzo kiepski układ biorąc pod uwagę całokształt, ale ma wysoki efekt korekcyjny. HPA200, choć droższy, wart jest moim zdaniem każdej dopłaty ponad Cayinem, także owszem, z perspektywy 3 lat można traktować powyższe rekomendacje jako znacznie bardziej akuratne i doszlifowane. 

"Jakiś DAC" to po prostu jakiś DAC :), dobrany do sprzętu wedle uznania i budżetu. Słuchałem T1 v2 na AVS z Espressivo i grało to naprawdę dobrze, ale sygnał był podawany z jakiegoś streamera. Po prostu trzeba zastąpić go innym urządzeniem. Impacto nie jest mi w żaden sposób znane niestety. Na pewno jednak opcją ostrożną i rozsądną w zakupach droższych urządzeń jest nabywanie komponentów krok po kroku. HPA200 na pewno można wypożyczyć na odsłuchy, więc od tego tropu bym zaczął. 

Dziękuje Ci bardzo, postaram się najpierw sprawdzic HPA200 pozniej bede zastanwial sie dalej. Pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku!

• 2 weeks later...
W dniu 25.12.2019 o 10:25, Jakub Łopatko napisał:

Witam Jakub

Jeśli chodzi o budżet co do AMPa to chcialbym wydac max do 2000zł, co sądzisz o mniej budżetowych amplitunerach? Spotkalem sie z opinia uzytkownika z zagranicznego forum posiadajacego 9 ampów. Napisał że poniższy najlepiej radzi sobie według niego z T1 v2. Cena również mi odpowiada, myślisz że można by w ciemno spróbować z czymś takim? Nie mam za bardzo na miejscu możliwosci testowania na roznych ampach.

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/recenzja-schiit-valhalla-2/2/

Jeszcze chciałem dokupić kabel do nich. Coś tego typu myślisz że nada się tutaj? Pytanie czy znalazlbym w Polsce jakiś odpowiednik, może nawet w Twoim sklepie?

https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=72

Godzinę temu, OgOlgierd napisał:

Pytanie czy znalazlbym w Polsce jakiś odpowiednik, może nawet w Twoim sklepie?

Tak, wystarczy użycie odpowiednich wtyków, aby na dzień dzisiejszy udało się przygotować mojego AC3B w takiej wersji. 

Co do pytania sprzętowego, produktów Schiita nie znam poza pierwszym Asgardem, a do amplitunerów z popularnej klasy D pod T1 v2 jestem sceptycznie nastawiony z racji tego, że wyjście słuchawkowe może być tam realizowane bardzo różnie. Tu raczej normalny, wyspecjalizowany sprzęt audio ma zasadność, vide chociażby ostatnio testowany przeze mnie Albero HPA200, tak jak pisałem w swojej poprzedniej wiadomości. Przy budżecie 2000 zł ciężko będzie coś dobrać. Może Little Dot, może Dark Voice, może starsze Espressivo.