Jump to content

Słuchawki do muzyki metalowej pod dragonfly black(700zł)

Recommended Posts

Szukam czegoś pod mojego DF-a, trzy dni temu zwróciłem MSR7, słuchawki kapitalne z wyglądu za to kompletnie mi nie podeszły jeśli chodzi o odsłuch.Strasznie trzeszczały, kłuły, szeleszczały, wszystko zlewało sie w całość, odsłuch niektórych solówek graniczył z cudem.

Ja poszukuje słuchawek które będą wyraźne, nie będzie dzwiękowej młócki tylko wyraźnie słyszalne gitary, blasty etc.Mocno bylem napalony na MSR7 bo mi ludzie polecali i to w połączeniu z DF Black, jednak ten zakup był totalnym niewypałem.Nie tego szukam.Mam w domu głośniki Edifier 1600 podpięte pod pc i df black, gra to pięknie, słysze wszystko, wokal jest lekko cofnięty, soprany nie kłują, nie trrzeszczą.Słysze przejścia palców po gryfie... MSR7 to jak sto aut na małym odcinku jezdni i wszystkie na raz z właczonym klaksonem

Polecicie coś? będe wdzięczny

ktoś coś? może Focal Listen?

Edited by mocny2_3

Pod DFB to zerknij sobie może Audio-Technica ATH-AD700X albo AD900X - ja mam co prawda nieco inny model, ale podobno bazujący właśnie na 700X/900X + mikrofon. No i już w innym budżecie przez to... Tylko wiadomo, do odsłuchu.

Wg mnie bardzo to przyjemnie i dynamicznie gra. Ostatnio nawet przypadkiem znalazłem jakąś nowszą płytę Trivium w MQA na Tidalu, no i kurde - piękny wygar ma ten zestaw (DFB + ATH-ADG1X).

W dniu 15.12.2019 o 23:05, jurcio6 napisał:

Pod DFB to zerknij sobie może Audio-Technica ATH-AD700X albo AD900X - ja mam co prawda nieco inny model, ale podobno bazujący właśnie na 700X/900X + mikrofon. No i już w innym budżecie przez to... Tylko wiadomo, do odsłuchu.

Wg mnie bardzo to przyjemnie i dynamicznie gra. Ostatnio nawet przypadkiem znalazłem jakąś nowszą płytę Trivium w MQA na Tidalu, no i kurde - piękny wygar ma ten zestaw (DFB + ATH-ADG1X).

Dzięki jutrcio, a jak sie ma góra w tych AT? nie kłuje? bo co czytam jakieś opinie o sluchawkach AT to dużo ludzi pisze, że góra jest przesadzona i mocno potrafi kąsać.Ja jestem właśnie wyczulony na to

W dniu 18.12.2019 o 10:26, mocny2_3 napisał:

Dzięki jutrcio, a jak sie ma góra w tych AT? nie kłuje? bo co czytam jakieś opinie o sluchawkach AT to dużo ludzi pisze, że góra jest przesadzona i mocno potrafi kąsać.Ja jestem właśnie wyczulony na to

W ogóle. To, co piszesz, to chyba przede wszystkim tyczy się MSR7 i innych pokrewnych modeli. One faktycznie jadą górą niemiłosiernie, a do tego są ciasne, niewygodne i bardzo grzeją. Bo poza tymi dwoma wadami (natarczywa góra, niski komfort) to fajnie grają w tej cenie. 

AD700X są bardziej zbalansowane, nie mają problemów z bardziej wybijającymi się pasmami, natomiast mnie tam brakuję troszkę dołu (choć bas jest bardzo kulturalny, szybki, sprężysty i dokładny, nigdzie się nie wylewa) i środka (wokal jest przez to nieco odsunięty, ale mnie to akurat pasuje). Jak ktoś lubi lekką V-kę (a może bardziej nawet U), to powinny spodobać się od strzała. Ale koniecznie przesłuchaj.

Z ciekawości podłączyłem wczoraj MSR7 pod kilka DACów, by nie przedłużać: na pewno MSR7 sięgają spokojnie w górne rejestry, zachowując tam dość  poprawną separacją. Ale na pewno nie są to zdecydowanie jasne słuchawki, sylabizujące lub podkreślając nadmiernie górę zakresu.  O komforcie nie dyskutuje bo to jest kwestia dość indywidualna. Fakt trzeszczą, fakt mogą grzać. Ale nie są to słuchawki z podbiciem górnego rejestru.

Reasumując skoro Ty czytasz je jako słuchawki i przerysowanej górze - co może być dość indywidualną kwestią, to nie patrz na wrażenia odsłuchowe w poszukiwaniach ale na charakterystyki częstotliwościowe.  Choć generalnie stawiałbym na niedosłuch w dolnym zakresie i potrzebę podkreślenia właśnie tego pasma, tym bardziej, że głośniki Edifier 1600 mają moim zdaniem nadreprezentację tego zakresu (a je podajesz jako benchmark który jest ok)

Edited by KiiT

Ja również MSR7 jako ostre i jasne odbieram, trzebaby do nich źródłow dobrać odpowiednie, ale one gm nie się do metalu nie nadają, jakkolwiek jakościowo nie są złe.

Idealne byłyby Beyery DT150, ale nie wiem czy Black je pociągnie i się z nimi zgra.

32 minuty temu, bachankas napisał:

Ja również MSR7 jako ostre i jasne odbieram, trzebaby do nich źródłow dobrać odpowiednie, ale one gm nie się do metalu nie nadają, jakkolwiek jakościowo nie są złe.

Idealne byłyby Beyery DT150, ale nie wiem czy Black je pociągnie i się z nimi zgra.

Może jakieś Senki?

Mam DT150 od wczoraj panowie.To jest to czego oczekiwałem, jest pięknie.Ale pisze to z małą rezerwą bo będzie na bank jeszcze piękniej, dlatego że DF Black nie napędza ich nawet w 70%.Jest strasznie cicho, suwak systemowy daje prawie na maksa.

Ale za to gary brzmią pięknie, basik brzmi pięknie.Środek świetny, góra nie skrzeczy, nie kłuje.Jedynie w kawałkach Megadeth rudzielec dał po uszach ale taki już urok jego wokalu.Generalnie jestem mega zadowolony na razie i zamówiłem do nich X1S który nie powinien mi zmienić znacząco barwy za to napędzi je już znacznie lepiej.Nie chce im zmieniać barwy, grają dla mnie pod metal świetnie.Trochę muszle mnie denerwują bo nie dociskają zbytnio i jest luz.

Edited by mocny2_3
4 godziny temu, mocny2_3 napisał:

Nie chce im zmieniać barwy, grają dla mnie pod metal świetnie.Trochę muszle mnie denerwują bo nie dociskają zbytnio i jest luz.

Pałąk = dogięcie, tak jak wcześniej powiedziano. Natomiast niestety ale DFB a X1S to dwie kompletnie różne sygnatury i barwa ulegnie zmianie. Trzeba było kupić Cobalta, bo to jakby naturalny progres DFB, albo coś konkretnie cieplejszego. Te słuchawki dobrze się skalują nawet na sprzęcie za kilka tysięcy.

51 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Pałąk = dogięcie, tak jak wcześniej powiedziano. Natomiast niestety ale DFB a X1S to dwie kompletnie różne sygnatury i barwa ulegnie zmianie. Trzeba było kupić Cobalta, bo to jakby naturalny progres DFB, albo coś konkretnie cieplejszego. Te słuchawki dobrze się skalują nawet na sprzęcie za kilka tysięcy.

Mocno sie barwa zmieni? na wszystkich reckach czytałem, że x1s jest neutralnym wzmakiem i aż tak mocno nie wpływa/nie ingeruje w dane słuchawki.Jak to w końcu z nim jest? jeszcze mogę anulowac w pore zamówienie... Cobalt prądowo podoła tym słuchawkom?

17 minut temu, mocny2_3 napisał:

na wszystkich reckach czytałem

W swojej wspominałem o przybliżonej średnicy, ale o ile jest to owszem układ w miarę neutralny, to DFB takowym nie jest. DFB to układ muzykalny i ocieplający. Może być tak, że X1S wyda się układem bez nasycenia i bardziej klinicznym, choć czystszym od DFB.

Zależy jak kto słucha, ale u mnie Cobalt był w stanie pocisnąć K1000 na 60-70% głośności na zadowalającym mnie poziomie natężenia dźwięku.

No to będe musiał anulować zamówienie na ten moment, nie wziąłem pod uwage tego, że przecież black jest cieplejszy i to co teraz słysze zmieni sie na neutralnym wzmaku.Eh, dzięki wielkie panie Jakubie, zdecyduje sie na 90% wtedy na Cobalta.

A jakby było z basem na X1S? bo teraz powiem szczerze, jest konkret.Płyty RATM to mega wygar, czasami aż zabardzo.Na X1S prawdopodobnie zostalbym zabity zmniejszeniem tego basu pewnie o około 50%?

Jak je założyłem wczoraj na głowe to pierwsze wrażenie - gdzie jest bas? pograły 10h i teraz jest konkret

Edited by mocny2_3

Jeśli podoba się Panu bas na DFB, to kontynuacja powinna być na DFC. Na X1S nie byłoby to może aż 50%, ale gdzieś tak w okolicach 30% mogłoby się to maksymalnie zatrzymać na moje uszy. Oczywiście kwestia że każdy słyszy inaczej i ma inaczej wytrenowany słuch.

Sam osobiście miałem bardzo długo X1S, potem S16, potem S6+S7, teraz zaś mam Cobalta. X1S to bardzo fajny układ, ale bardziej z gatunku urządzeń "general purpose", natomiast Pan mam wrażenie od początku idzie w konkretny efekt z DT150 i to taki, który preferowały z nim inne osoby znane mi z chwalenia tych słuchawek ponad czasami nawet wielokrotnie droższymi modelami. Tam inwestowało się jednak już w konkretne rozwiązania i wzmacniacze lampowe za kilka tysięcy minimum, po czym wyciągano z całego systemu taką specyficzną płynność i substancję dźwięku z nasyceniem i wygarem. U Aune nie znam żadnego układu który grałby w taki sposób. Nawet ich T1, o ile przy pierwszych rewizjach faktycznie był przyjemny i ciepławy, tak potem zaczynało to już iść w stronę coraz większej neutralności. Taką szkołę grania obrała sobie ta firma i tak już pewnie pozostanie. Daje to owszem świetne efekty gdy chcemy słuchawki cieplejsze korygować, ale Pana "chwycił" ten "meszek" i obawiam się, że słuchawki nie będą oddawały tej mocy. 

Przykładowo teraz na testach miałem Lucarto Audio Albero HPA200 i sądząc po tym co Pan opisuje, też mógłby to być super sprzęt pod DT150. Ale już np. chwalonego przeze mnie SC808 z Bursonami SS V5i, o ile pochwaliłby Pan za scenę, to nie za tonalność, która korygowałaby DT150 jeszcze bardziej nawet niż X1S. Także finalnie może być tak, że mając X1S i DFB będzie Pan mimo wszystko lawirował między jednym i drugim - pierwszy większa moc i czystość, drugi więcej "sosu" w dźwięku i przyjemności. I znów będą potem zakupy aby było to i to jednocześnie. Stąd sugestia za Cobaltem.  

• Like 1

Jeszcze musze przemyśleć bo np teraz kiedy załączyłem Opeth zrobiło sie nieprzyjemnie.Na MSR7 opeth brzmiał strasznie płasko, basu było bardzo mało.Za to bayery mają go w tym momencie za dużo, w Opeth często druga gitara gra spokojne akustyczne partie, one są zawsze słyszalne - na beyerach już nie.Bas jest dudniący w opeth, w pewnym momencie wszystko sie zlewa i akustyka nie słysze albo słysze bardzo słabo.Może jednak spróbuje aune i najwyżej zwróce...musze przemyśleć i odsłuchać jeszcze więcej płyt by podjąć ostateczną decyzje.

Edited by mocny2_3

Dobra, po przesłuchaniu ponad 50płyt dochodzę do wniosku, że jednak chce nieco złagodzić dół który jest w połączeniu z DF Black.A więc Cobalt odpada.Zostaje albo X1S albo coś innego, rozglądam sie za czymś co może będzie w granicach 1k.

Panie Jakubie czy coś neutralnego od IFI Audio sie nada? może iDSD LE? nie chce całkowice odchudzić dźwięku, ma być w miare ciepło ale żeby ten bas nieco utemperować.Bo jednak są płyty gdzie jest go za dużo, dudni przez co przysłania instrumenty.To i tak jeszcze nie jest najgorzej bo te słuchawki są na tyle genialne że one nie powodują żadnych przesterów.Na MSR7 jak przywalił bas i do tego doszły te cholerne soprany to była jedna miazga.150tki panują nad wszystkim takie mam wrażenie, nie wiem jak one to robią ale ze wszystkiego co już odsłuchałem przez ostatnie lata to 150ki jako jedyne ogarniają temat.No ale niestety nie słuchałem muzyki na słuchawkach od 2k wzwyż.

U iFi Audio owszem, iDSD Nano Black Edition z urządzeń faktycznie neutralnych:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/dac-usb-ifi-audio-idsd-nano-black-label/

Z innych - używany NuForce uDAC-2 lub od biedy używany Xonar Essence STX. Odchudzająco grał także kiedyś NuForce UDH-100, ale nie wiem czy uda się go dostać. Kiedyś się udawało: https://archiwum.allegro.pl/oferta/nuforce-udh-100-dac-jak-nowy-okazja-cenowa-i7772217357.html

3 godziny temu, mocny2_3 napisał:

nie chce całkowice odchudzić dźwięku, ma być w miare ciepło ale żeby ten bas nieco utemperować

To raczej kwestia samych słuchawek się wtedy kłania, ew. użycie equalizera globalnego w stylu APO. Być może spłycenie padów pomoże i wstawienie tam tych od DT100:

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/nauszniki-do-sluchawek-beyerdynamic-dt100-skora-ekologiczna-para/

3 godziny temu, mocny2_3 napisał:

Bo jednak są płyty gdzie jest go za dużo, dudni przez co przysłania instrumenty.

Zawsze będą takie płyty i często jest to problem z samymi realizacjami. Obawiam się że szuka Pan precyzyjnego efektu końcowego, którego nie da się w dużej mierze przewidzieć zdalnie.