Jump to content

Fanklub Sennheiser

Recommended Posts

A dobra, jak juz planowalem to to zrobie - zakladam fanklub Sennheisera. Co z tego, ze nie podoba mi sie spora czesc ich "nowosci". HD600 to milosc, HD600 to nadzieja i fakt, ze firma ktora jest jedna z najbardziej znanych firm audio i przy okazji stworzyla cudo jakimi sa HD600 nie ma swojego fanklubu jest conajmniej dzwiny.

To, co chyba najbardziej wyroznia wiekszosc par senkow sposrod tlumu to jedyna w swoim rodzaju najpoprawniejsza i najwspanialsza na rynku  kocykowa srednica. Nie mowie to juz stricte o serii 6, a raczej calej marce - pomimo ich pozostalych wad, srednica w PX100 i PXC550 powodowala, ze te pary wciaz mnie relaksowaly i bedac szczerym nie wazne co sproboje (a troche tego juz sie zaczyna zbierac) i tak zawsze wracam do pary w ktorej zakochalem sie od pierwszego odsluchu.

No i moze jeszcze tego nie zaakceptowalem, ale jesli zobaczy sie na moja liste sluchawek ktore chce miec to jednak Senek dominuje.

Podobną średnicę można znaleźć w AKG K17x, może i też troszkę staroci by się tu znalazło z tej firmy, a także starych Beyerów. HD6xx były wiele lat na rynku i jest to obok HD800 ikona tej marki. 

Ja osobiście w takim fanklubie funkcjonowałbym tylko przez pryzmat jednej pary:

vmCCMKw.jpg

Czemu HD800? Ich wybredność i analityczność, a przede wszystkim czułość i dokładność, ułatwiają wszelakie testy sprzętu audio. Wiele osób zarzuca im syntetyczność, sztuczność, za dużą scenę, zbyt dużą jasność. Takim osobom raczej pisane są więc inne rozwiązania. Aby HD800 mogły błysnąć, potrzeba dopieszczonego toru i inwestycji w np. lepsze okablowanie. Sumarycznie jest to mocno demotywujące i nieekonomiczne, dlatego przy wszystkich swoich zaletach, nie jest to para w 100% kwalifikująca się na model do użytku codziennego. Prędzej już HD600 lub 650 się nadają do tego celu.

A czemu więc nie HD600? Mam je na liście, ale jeśli posiadam już słuchawki lepsze, ich wartość determinowałaby tylko możliwość testowania kabli pod tą właśnie serię słuchawek. Także zostawiam to sobie na przyszłość i ewentualne potrzeby.

Co do "kocykowej średnicy", wiele osób jest przekonanych, że da się to zwalczyć i słuchawki wyprostować na lepszym torze. Seria 6 ma sporo potencjału, tak jak i 8. Sekretem tego jest moim zdaniem nie tylko konstrukcja o dobrej akustyce własnej, ale też wysoka impedancja. 

• 1 month later...

Od wczoraj w wolnych chwilach eksperymentuję sobie z HD800 po tym, jak trafiłem na opinie:

Cytat

I think everyone should try an EQed 800S before spending $3K+. You may save yourself a bunch of money. Is this better than the Utopia and SR007? I sold both a few months ago but I'd love the opportunity at a shootout.

Cytat

I should also remind those who may not be aware of it that HD800 + SD-mod tested better than the HD800S (less low frequency distortion). Furthermore the HD800 is the best gaming headphone I've personally ever heard d/t combination of comfort, resolution and soundstage.

Cytat

I think a well set-up HD800 can be up there with some of the absolutely best systems on the market and for significantly less cash. Especially if you're a soundstage fan, and want comfort, the HD800 will beat out a lot of other TOTL headphones on that alone.

I faktycznie te słuchawki mają spory potencjał, którego do tej pory nie doświadczałem. Minie zapewne jeszcze sporo czasu zanim dojdę sobie z nimi do ładu i opracuję coś swojego, ale już teraz efekty są obiecujące. 

Jednocześnie dowiedziałem się, że ponoć HD800 powyżej numeru seryjnego 50k są zmodyfikowane i grają gorzej od starszych. Ile w tym prawdy, nie wiem, moje są niecałe ~48k. 

Ja się dziś dowiedziałem, że Orpheus z 1991 to najlepszy system słuchawkowy i basta.I jest to słuchawkowe niebo niszczące wszelkie dynamiki i planary. Cóż ciekawych rzeczy można się dowiedzieć w internecie. :) Rzecz jasna to była opinia osoby posiadającej zarówno sennki i staxy wraz z Dubielem do elektrostatów. Oczywiście nie oceniam, każdy ma prawo do swojej opinii.

Był dołączony taki oto obrazek obrazujący to niebo image.thumb.jpeg.3ddef6466b8b67c5df7c70a9c3350ee1.jpeg

Edited by Nehero

Taka opinia potrafi być sztucznie utrzymywana przez kolekcjonerów. Ale jest sporo osób twierdzących, że wolała je od obecnie oferowanych HE-1. 

Taki obrazek potrafią spowodować też i inne słuchawki. Mi się zdarzało przy K1000, kiedyś przy STAXach, więc jest to możliwe. Kwestia emocji i podejścia człowieka do sprzętu oraz słuchanej przez siebie muzyki.

3 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Taki obrazek potrafią spowodować też i inne słuchawki.

U mnie Meze wywołały taki stan jak na obrazku, chociaż nie pociły mi oczy tak jak temu panu na obrazku. Ale mina podobna.

3 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Taka opinia potrafi być sztucznie utrzymywana przez kolekcjonerów. Ale jest sporo osób twierdzących, że wolała je od obecnie oferowanych HE-1. 

Dlatego nie oceniam i jestem w stanie zrozumieć, że takie słuchawki z dobrym wzmacniaczem potrafią pokazać wiele rzeczy zapewne niedostępnych dla innych słuchawek. A dla wielu będzie to end Game bez konieczności rozglądania się za innymi. Choć czuć było jak tamtej osobie pękła żyłka jak niby przeczytał, że dynamiki grają lepiej niż elektrostaty, o mało na orbitę nie wyfrunął takie oburzenie było czuć z tekstu.

I pewnie sam bym się nie obraził gdybym miał możliwość skosztować takiej wisienki. Choć pewnie graniczy to z cudem. Podobno jest jakieś forum zrzeszające osoby, które posiadają Orfpheusze. Chociaż nikt nazwy nie raczył podać, więc możliwe, że nie lubią rozgłosu.
Na szczęście słuchawki są na tyle drogie, że nawet jakby niszczyły wszystkie inne na drodze, to i tak to zupełnie nie moje rejony cenowe. :ph34r: Ale jeśli byłaby okazja poznać legendarny dźwięk, to czemu nie. Choć okazji zapewne też nie będzie, więc mnie nic nie grozi. :lol:

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy. Elektrostaty nigdy nie oddadzą potęgi pewnych gatunków. Stary Orpheus był inaczej zestrojony i miał inne dołączane towarzystwo, które z jednej strony maskowały wady elektrostatów, a z drugiej go ograniczały. One mają odwrotny problem niż inne słuchawki, gdzie sprzętem głównie się walczy o dodanie im masy.

Faktem jest, że ostatnio kiedy go słuchałem to było...  właśnie prawie 30 lat temu. Więc nie pamiętam jakie to był dźwięk, ale pamiętam wrażenia i faktycznie do tej pory nic mnie tak w fotel nie wgniotło. Nakłada się na to fakt, że od tamtej pory miałem szansę posłuchania lub  pobawienia się wieloma zestawami, a Orfeusz był tym jednym z pierwszych. Niemniej bardzo sobię cenię to wspomnienie. I miałem bardzo zbliżoną reakcję... 

• 1 month later...

Po zabawach w "talerzowanie" HD800 i powrotu na całkowity stock, zacząłem od czystej kartki i sprawdzonych rozwiązań, tj. dwuczęściowego anaxmoda. Klasyka można rzec. I faktycznie daje to ciekawe efekty. Słuchawki są już bardziej "słuchable", choć oczywiście wciąż jasne. Ciekawe czy z Aryami by się dało tak pokombinować, ale tam raczej klasycznymi wkładkami akustycznymi trzeba byłoby pożonglować. 

vlbmbR7.jpg

Różnica niby nie jest znaczna, a jednak jest słyszalna. Te 1-2 dB robi różnicę. I tak też trzeba z nimi dochodzić do ładu, decybel po decybelu. W HD800 funkcjonuje suma drobnych rzeczy. Samo pokrycie pierścienia mocującego driver albo samego cokołu nośnego nie daje takich efektów jak suma jednego i drugiego. Niestety powoduje to, że trzeba stosować wiele rzeczy jednocześnie i sumarycznie.

• 3 weeks later...

dopisuję się z HD545. tanie jak barszcz, a grają wybornie. napędzane Sabajem DA3, skórki HM5 (acz czaję się na hybrydki) i zbalandowana miedź. super relaks i fajna przestrzeń, idealne na wieczór po całodniowej harówie

• 5 weeks later...

Witam. Mam nadzieje, że wybrałem właściwy wątek na swoje pytania i wątpliwości...

A mianowicie stoję przed decyzją zakupu pierwszych, nausznych słuchawek do mojego AIM-a SC808, który póki co działa na stockowych scalakach jednak w niedalekiej przyszłości będę oczywiście wymieniał wzmacniacze. Bardzo mnie korci kupić 3x Burson V6 Vivid, lub V6 Classic albo je wymieszać. Dlaczego takie drogie? Bo nie planuję przez dłuższy czas zakupu żadnych innych zewnętrznych urządzeń, a wolałbym doinwestować kartę i mieć namiastkę fajnie grającego źródła za nie tak duże pieniądze co dobre wzmacniacze słuchawkowe.

Znalazłem ciekawą ofertę na HD600 lecz po moim zapytaniu na infolinii znanego sklepu audio, pan na tej infolinii zasiał we mnie ziarno niepewności- stwierdził, że obecne HD600 to zupełnie inne słuchawki niż te produkowane kiedyś, chodzi przede wszystkim o brzmienie, ale też i jakość wykonania.  Czy faktycznie tak może być?

Miałem możliwość posłuchania na przemian przez krótki czas AKG K702 oraz tych Senków, no i jak na moje niewprawione ucho bardziej trafia do mnie HD600. Są bardzie muzykalne, wokale są bliżej i ma nieco lepszy bas, taki jak lubię. Choć przyznam, że HD600 nie oczarowały mnie dwa razy bardziej od AKG na co mogłaby wskazywać cena. Dlatego chciałbym wiedzieć czy te obecne HD600 to cały czas ta sama legenda co kiedyś i nadal na tle konkurencji dobra propozycja w tej cenie?