Jump to content
Sign in to follow this  
JTN5M

Fanklub Sennheiser

Recommended Posts

A dobra, jak juz planowalem to to zrobie - zakladam fanklub Sennheisera. Co z tego, ze nie podoba mi sie spora czesc ich "nowosci". HD600 to milosc, HD600 to nadzieja i fakt, ze firma ktora jest jedna z najbardziej znanych firm audio i przy okazji stworzyla cudo jakimi sa HD600 nie ma swojego fanklubu jest conajmniej dzwiny.

To, co chyba najbardziej wyroznia wiekszosc par senkow sposrod tlumu to jedyna w swoim rodzaju najpoprawniejsza i najwspanialsza na rynku  kocykowa srednica. Nie mowie to juz stricte o serii 6, a raczej calej marce - pomimo ich pozostalych wad, srednica w PX100 i PXC550 powodowala, ze te pary wciaz mnie relaksowaly i bedac szczerym nie wazne co sproboje (a troche tego juz sie zaczyna zbierac) i tak zawsze wracam do pary w ktorej zakochalem sie od pierwszego odsluchu.

No i moze jeszcze tego nie zaakceptowalem, ale jesli zobaczy sie na moja liste sluchawek ktore chce miec to jednak Senek dominuje.

Podobną średnicę można znaleźć w AKG K17x, może i też troszkę staroci by się tu znalazło z tej firmy, a także starych Beyerów. HD6xx były wiele lat na rynku i jest to obok HD800 ikona tej marki. 

Ja osobiście w takim fanklubie funkcjonowałbym tylko przez pryzmat jednej pary:

vmCCMKw.jpg

Czemu HD800? Ich wybredność i analityczność, a przede wszystkim czułość i dokładność, ułatwiają wszelakie testy sprzętu audio. Wiele osób zarzuca im syntetyczność, sztuczność, za dużą scenę, zbyt dużą jasność. Takim osobom raczej pisane są więc inne rozwiązania. Aby HD800 mogły błysnąć, potrzeba dopieszczonego toru i inwestycji w np. lepsze okablowanie. Sumarycznie jest to mocno demotywujące i nieekonomiczne, dlatego przy wszystkich swoich zaletach, nie jest to para w 100% kwalifikująca się na model do użytku codziennego. Prędzej już HD600 lub 650 się nadają do tego celu.

A czemu więc nie HD600? Mam je na liście, ale jeśli posiadam już słuchawki lepsze, ich wartość determinowałaby tylko możliwość testowania kabli pod tą właśnie serię słuchawek. Także zostawiam to sobie na przyszłość i ewentualne potrzeby.

Co do "kocykowej średnicy", wiele osób jest przekonanych, że da się to zwalczyć i słuchawki wyprostować na lepszym torze. Seria 6 ma sporo potencjału, tak jak i 8. Sekretem tego jest moim zdaniem nie tylko konstrukcja o dobrej akustyce własnej, ale też wysoka impedancja. 

Wstyd się przyznać ale nie miałem na głowie żadnych senków z wyższej półki (pomijając te które można dostać w marketach :/ )