Jump to content

Słuchawki z regulacją głośności L/R


Recommended Posts

Witam! 
 
Miałem już możliwość skorzystania z pomocy ma Forum ws słuchawek bezprzodowych i jestem bardzo zadowolony z wyboru, dlatego zwracam się ponownie o pomoc :) 

Poszukuję słuchawek zamkniętych, Bluetooth z osobną regulacją głośności na każdą stronę - np możliwość głośniej na prawa stronę a ciszej lewą.

Słuchawki są dla dziadka, który ma problemy ze słuchem.

Dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony dziękuję za założenie tematu, albowiem nie odpowiadam na takie zapytania via PW. Teraz zaś mogę to już uczynić bez przeszkód :).

Uważam, że w takich sytuacjach absolutnie nie powinno się używać żadnych słuchawek, bo będzie to tylko dalsza degradacja i niszczenie słuchu. W takiej sytuacji używa się specjalistycznych, equalizowanych aparatów słuchowych dostosowanych do konkretnej wady słuchu. 

Jedyna konstrukcja jaką znam to przewodowe AKG K70 TV z dawnych lat, które miały regulację na każdy kanał w formie przewodowego pilota. Na tym jednak kończy mi się pamięć na temat modeli wyposażonych jakkolwiek w regulację balansu. W każdym innym przypadku - jeśli tylko źródło ma taką regulację, należałoby korzystać z regulacji balansu wbudowanego w takież właśnie źródło.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Dziadek używa już aparatu słuchowego, ale słuchawki mają służyć tylko i wyłącznie do oglądania TV; nie będą pairowane z tel itp i używane tylko w domu wiec ANC też nie jest wymagany. Czy w ogóle Bluetooth jest dobrym wyborem czy może jednak zdecydować się na transmisje radiową - jakie słuchawki Panowie polecają ?

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...