Jump to content
Bearded

Bardzo dobrze tłumące słuchawki - do 800

Recommended Posts

Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję dla siebie słuchawek, które zastąpią już mocno zużyte Takstar 80 Pro. Słuchawek używam w biurze, głównie słucham rocka progresywnego, starego rocka i muzyki klasycznej.
Niestety, otoczenie w którym pracuję bywa głośne i chciałbym by słuchawki pozwoliły mi się odciąć od głośnego otoczenia. Jakiś czas temu byłem w sklepie, przesłuchałem mnóstwo słuchawek, jednak koniec końców kupiłem polecane tutaj ATH-SR50Bt. Dźwięk i ich muzykalność całkiem mi odpowiadają, jednak liczyłem na lepszy noise cancelling lub pasywne tłumienie. Słuchałem pożyczonych Sony WH-1000XM3 i tam noise cancelling działał świetnie, jednak brzmienie słuchawek mi totalnie nie leżało. Były przebasowione, mułowate, ciemne.
W związku z tym, że mam jeszcze kilka dni na zwrot ATH-SR50Bt chciałem zapytać czy znajdę coś lepszego odpowiadającego moim kryteriom, czyli by grały w miarę neutralnie, miały dużą scenę (o ile to w ogóle osiągalne przy zamkniętych słuchawkach) i przede wszystkim dobrze tłumiły odgłosy z zewnątrz. Jeśli nie uda mi się znaleźć niczego lepszego, to prawdopodobnie zostanę przy ATH-SR50Bt.
Dziękuję za rady i pozdrawiam

Dla bezprzewodowych słuchawek Sony stworzyło aplikację Sony Headphones. Polecałbym ponownie pożyczyć WH-1000XM3 i spróbować przy pomocy zawartego w tej aplikacji equalizera dostroić dźwięk do swoich upodobań.

Ja ze względu na chęć odcięcia się od dźwięków otoczenia podczas pracy kupiłem douszne Bose QuietControl 30. Domyślny dźwięk też nie wbił się w moje oczekiwania. Ale komfort ich użytkowania (nie trzeba ich wtykać głęboko do kanału usznego i nic nie grzeje uszu jak w przypadku słuchawek nausznych), świetny ANC i niski poziom szumu, który generuje sam system ANC (szum obecnie w przypadku tej technologii jest nie do uniknięcia, ale może być bardzo cichy na poziomie 17-18 db, gdy słychać go tylko podczas spokojnych jazzowych utworów, albo bardziej słyszalny, na poziomie 22-24 db, gdy już może być dość irytujący) powodują, że jestem z nich zadowolony.

Aplikacja Bose'a nie ma wbudowanego equalizera, więc nie jest możliwe z jej poziomu zmienienie charakterystyki dźwiękowej słuchawek. Dodatkowo okazało się, że oprogramowanie mojej zintegrowanej karty dźwiękowej (i pewnie większości innych) instalowane wraz z jej sterownikami nie pozwala na korekcję dźwięku przesyłanego przez bluetooth. Znalazłem jednak program Equalizer APO, który to umożliwia i teraz jest ekstra - gdy chcę podbić bass, podbijam; gdy chcę wysunąć wokale do przodu, wysuwam; gdy chcę spłaszczyć dźwięk, żeby muzyka była mniej angażująca i tylko grała sobie jako tło, to to robię.

Spośród nowych słuchawek do 800 zł, które byłyby w stanie zapewnić taki poziom redukcji hałasu jak WH-1000XM3 to chyba tylko Mpow H10 (zostały przetestowane przez rtings) lub ich nowsza wersja Mpow H12, która dostępna jest na niemieckim amazonie za trochę ponad 200 zł, albo przewodowe Bose QuietComfort 25, które jeszcze w Media Markt można przetestować i kupić.

Edited by bbart

21 hours ago, Jakub Łopatko said:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-anc900bt/

Jeśli w grę wchodzą dokanałowe rozwiązania, Etymotic ER3XR, do kupienia w Audiomagic.pl

Dziękuję, w grę nie wchodzą dokanałowe niestety. Zdecydowanie dużo wygodniejsze są dla mnie słuchawki nauszne.

21 hours ago, bbart said:

Dla bezprzewodowych słuchawek Sony stworzyło aplikację Sony Headphones. Polecałbym ponownie pożyczyć WH-1000XM3 i spróbować przy pomocy zawartego w tej aplikacji equalizera dostroić dźwięk do swoich upodobań.

Ja ze względu na chęć odcięcia się od dźwięków otoczenia podczas pracy kupiłem douszne Bose QuietControl 30. Domyślny dźwięk też nie wbił się w moje oczekiwania. Ale komfort ich użytkowania (nie trzeba ich wtykać głęboko do kanału usznego i nic nie grzeje uszu jak w przypadku słuchawek nausznych), świetny ANC i niski poziom szumu, który generuje sam system ANC (szum obecnie w przypadku tej technologii jest nie do uniknięcia, ale może być bardzo cichy na poziomie 17-18 db, gdy słychać go tylko podczas spokojnych jazzowych utworów, albo bardziej słyszalny, na poziomie 22-24 db, gdy już może być dość irytujący) powodują, że jestem z nich zadowolony.

Aplikacja Bose'a nie ma wbudowanego equalizera, więc nie jest możliwe z jej poziomu zmienienie charakterystyki dźwiękowej słuchawek. Dodatkowo okazało się, że oprogramowanie mojej zintegrowanej karty dźwiękowej (i pewnie większości innych) instalowane wraz z jej sterownikami nie pozwala na korekcję dźwięku przesyłanego przez bluetooth. Znalazłem jednak program Equalizer APO, który to umożliwia i teraz jest ekstra - gdy chcę podbić bass, podbijam; gdy chcę wysunąć wokale do przodu, wysuwam; gdy chcę spłaszczyć dźwięk, żeby muzyka była mniej angażująca i tylko grała sobie jako tło, to to robię.

Spośród nowych słuchawek do 800 zł, które byłyby w stanie zapewnić taki poziom redukcji hałasu jak WH-1000XM3 to chyba tylko Mpow H10 (zostały przetestowane przez rtings) lub ich nowsza wersja Mpow H12, która dostępna jest na niemieckim amazonie za trochę ponad 200 zł, albo przewodowe Bose QuietComfort 25, które jeszcze w Media Markt można przetestować i kupić.

800zł to jest umowna kwota, mogę wydać 1000-1200 nawet, jednak wolałbym wydać mniej niż więcej.

Do Sony WH-1000XM3 jestem chyba uprzedzony, ale dam im jeszcze szansę. Prawdę mówiąc zastanawiałem się na razie nad Beyerdynamic dt 150, tylko też wątpię czy poradzą sobie odpowiednio z tłumieniem odgłosów z zewnątrz. Bluetooth nie jest dla mnie żadną zaletą właściwie.

19 minut temu, Bearded napisał:

Prawdę mówiąc zastanawiałem się na razie nad Beyerdynamic dt 150, tylko też wątpię czy poradzą sobie odpowiednio z tłumieniem odgłosów z zewnątrz.

Sprawdź, czy te WH-1000XM3 bez włączonej funkcji ANC tłumią dźwięki na zadowalającym Cię poziomie. Jeśli nie, to nie łudziłbym się, że którekolwiek słuchawki bez ANC zapewnią dostateczną izolację. To dlatego, że przy projektowaniu słuchawek, których podstawową funkcją, na równi z odtwarzaniem muzyki, ma być redukowanie hałasu, dąży się do zapewnienia również jak najlepszej izolacji pasywnej. Ten aspekt jest dużo mniej ważny w przypadku normalnych słuchawek.