Jump to content

Niedrogi DAC do słuchawek Fischer Audio FA-003Ti


Recommended Posts

Witam,

Kupiłem dosyć okazyjnie słuchawki FA-003 Ti, z tego co wyczytałem to są to re-brandowane HM5 z tytanową membraną i charakteryzują się dosyć neutralnym brzmieniem. Jako że obecnie używam AKG K99 + Xonar DX (nie posiada wzmacniacza sł.) obawiam się, że do Fischerów przydałoby się już coś co da im nieco więcej mocy (64ohm FA vs 32ohm w AKG). Wprawdzie na Fischery jeszcze czekam, ale chciałbym już zrobić rozeznanie w temacie, zastanawiam się czy Prodigy Cube BE będzie do nich dobrym wyborem? Słucham przeważnie spokojnej muzyki - rocka, rocka progresywnego, ale zdarza się również czasem włączyć coś mozniejszego :). Do Cube przekonuje mnie również wejście mikrofonu, ponieważ obecnie np. rozmówcy na skype słyszą dosyć głośne szumy, a zapewne przy połączeniu USB takich problemów nie będzie?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Cube BE jest z gatunku źródeł lżejszych, toteż spodziewałbym się z nimi ekspozycji góry, przynajmniej na fabrycznym wzmacniaczu operacyjnym. Takie problemy również i przy USB mogą mieć miejsce. Wszystko zależy od używanego sprzętu, mikrofonu, konfiguracji etc.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :).

Patrząc na polecane DAC, również tutaj na forum, poza Cube BE jeszcze wpadł mi w oko FiiO E10K Olympus 2. Z tego co czytam to ma nieco cieplejsze brzmienie i w takim razie może bardziej się nada do tych słuchawek (i co równie ważne dla mnie, mieści się w założonym budżecie do około 400zł). Brak wejścia mikrofonu jestem w stanie przełknąć, głownie i tak przecież chodzi o słuchanie muzyki xD.

Te Fischery chyba nie są zbyt popularnymi słuchawkami, czy ktoś z forumowiczów posiada(ł) je i ewentualnie mógłby coś jeszcze doradzić?

Edit:  Rozważam też zakup karty dźwiękowej zamiast DAC ale koniecznie na PCI Express. Wydaje mi się, że w moim budżecie mógłbym sobie pozwolić na SC808 ale również zastanawiam się czy to będzie dobre połączenie.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Edited by macmathys
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie,

Ale niewiele. Faktycznie cieplejszy był E10 (bez K, poprzednik). Nie jestem pewien jednak czy jeszcze go Pan dostanie, również w zakresie sprzętu używanego. Dosyć bezpiecznym wyborem na ich tle jest SMSL M2, ale tu z kolei układ naciska na średnicę, przybliża ją i mile eksponuje. Z takimi słuchawkami najlepiej moim zdaniem wypadają urządzenia pokroju Aune T1. 

Fishery nie są popularne, ponieważ ich dystrybucja w Polsce nie istnieje. Do tej pory trzeba było je ściągać sobie ekstra z Rosji. Dopiero niedawno ibood zajął się kampaniami sprzedażowymi tego modelu.

Tak, SC808 jest dobrym rozwiązaniem po całokształcie, ale również i ona nie będzie mocno korekcyjna wobec słuchawek jaśniejszych. Cieplej zagrać potrafi mój Essence STX, ale tylko po RCA i z zestawem drogich wzmacniaczy operacyjnych Bursona. Jako posiadacz obu kart mam możliwość pełnej żonglerki układami i wykonywania testów A-B między nimi. Mimo wszystko jednak jeśli mowa o źródle, decydowałbym się na Pana miejscu na zakupy dopiero po otrzymaniu słuchawek. Każdy z nas słyszy inaczej i możliwe, że układ tonalny 003 w pełni Pan zaakceptuje, bez konieczności specjalnych inwestycji. Przypomina mi się zawsze w takich chwilach anegdotka o facecie, który chciał kupić Mercedesa. Jeszcze nie kupił, a już się martwił co będzie jak papierosem tapicerkę przypali :). Także na spokojnie i krok po kroku.

Pozdrawiam również.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście może mam zbyt gorącą głowę i martwię się na zapas, po prostu wydawało mi się że te słuchawki będą potrzebować przede wszystkim wzmacniacza, stąd poszukiwania :). Obecnie żadnego nie posiadam ale K99 raczej trudne w napędzeniu nie są i z integrą/Xonarem DX nawet to grało.

Być może będę miał możliwość pożyczenia E10K jak już dotrą słuchawki i wtedy podejmę decyzję.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne rady!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...