Jump to content

Niedrogi DAC do słuchawek Fischer Audio FA-003Ti

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem dosyć okazyjnie słuchawki FA-003 Ti, z tego co wyczytałem to są to re-brandowane HM5 z tytanową membraną i charakteryzują się dosyć neutralnym brzmieniem. Jako że obecnie używam AKG K99 + Xonar DX (nie posiada wzmacniacza sł.) obawiam się, że do Fischerów przydałoby się już coś co da im nieco więcej mocy (64ohm FA vs 32ohm w AKG). Wprawdzie na Fischery jeszcze czekam, ale chciałbym już zrobić rozeznanie w temacie, zastanawiam się czy Prodigy Cube BE będzie do nich dobrym wyborem? Słucham przeważnie spokojnej muzyki - rocka, rocka progresywnego, ale zdarza się również czasem włączyć coś mozniejszego :). Do Cube przekonuje mnie również wejście mikrofonu, ponieważ obecnie np. rozmówcy na skype słyszą dosyć głośne szumy, a zapewne przy połączeniu USB takich problemów nie będzie?

Witam,

Cube BE jest z gatunku źródeł lżejszych, toteż spodziewałbym się z nimi ekspozycji góry, przynajmniej na fabrycznym wzmacniaczu operacyjnym. Takie problemy również i przy USB mogą mieć miejsce. Wszystko zależy od używanego sprzętu, mikrofonu, konfiguracji etc.

Dziękuję za odpowiedź :).

Patrząc na polecane DAC, również tutaj na forum, poza Cube BE jeszcze wpadł mi w oko FiiO E10K Olympus 2. Z tego co czytam to ma nieco cieplejsze brzmienie i w takim razie może bardziej się nada do tych słuchawek (i co równie ważne dla mnie, mieści się w założonym budżecie do około 400zł). Brak wejścia mikrofonu jestem w stanie przełknąć, głownie i tak przecież chodzi o słuchanie muzyki xD.

Te Fischery chyba nie są zbyt popularnymi słuchawkami, czy ktoś z forumowiczów posiada(ł) je i ewentualnie mógłby coś jeszcze doradzić?

Edit:  Rozważam też zakup karty dźwiękowej zamiast DAC ale koniecznie na PCI Express. Wydaje mi się, że w moim budżecie mógłbym sobie pozwolić na SC808 ale również zastanawiam się czy to będzie dobre połączenie.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Edited by macmathys

Proszę uprzejmie,

Ale niewiele. Faktycznie cieplejszy był E10 (bez K, poprzednik). Nie jestem pewien jednak czy jeszcze go Pan dostanie, również w zakresie sprzętu używanego. Dosyć bezpiecznym wyborem na ich tle jest SMSL M2, ale tu z kolei układ naciska na średnicę, przybliża ją i mile eksponuje. Z takimi słuchawkami najlepiej moim zdaniem wypadają urządzenia pokroju Aune T1. 

Fishery nie są popularne, ponieważ ich dystrybucja w Polsce nie istnieje. Do tej pory trzeba było je ściągać sobie ekstra z Rosji. Dopiero niedawno ibood zajął się kampaniami sprzedażowymi tego modelu.

Tak, SC808 jest dobrym rozwiązaniem po całokształcie, ale również i ona nie będzie mocno korekcyjna wobec słuchawek jaśniejszych. Cieplej zagrać potrafi mój Essence STX, ale tylko po RCA i z zestawem drogich wzmacniaczy operacyjnych Bursona. Jako posiadacz obu kart mam możliwość pełnej żonglerki układami i wykonywania testów A-B między nimi. Mimo wszystko jednak jeśli mowa o źródle, decydowałbym się na Pana miejscu na zakupy dopiero po otrzymaniu słuchawek. Każdy z nas słyszy inaczej i możliwe, że układ tonalny 003 w pełni Pan zaakceptuje, bez konieczności specjalnych inwestycji. Przypomina mi się zawsze w takich chwilach anegdotka o facecie, który chciał kupić Mercedesa. Jeszcze nie kupił, a już się martwił co będzie jak papierosem tapicerkę przypali :). Także na spokojnie i krok po kroku.

Pozdrawiam również.

Rzeczywiście może mam zbyt gorącą głowę i martwię się na zapas, po prostu wydawało mi się że te słuchawki będą potrzebować przede wszystkim wzmacniacza, stąd poszukiwania :). Obecnie żadnego nie posiadam ale K99 raczej trudne w napędzeniu nie są i z integrą/Xonarem DX nawet to grało.

Być może będę miał możliwość pożyczenia E10K jak już dotrą słuchawki i wtedy podejmę decyzję.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za cenne rady!