Jump to content

Słuchawki wyraźnie lepsze od HD681 Evo

AXYZE
 Share

Recommended Posts

Witam! Posiadam HD681 Evo i niestety pękł mi pasek w nich :) W związku z tym szukam nowych słuchawek. Brałem je rok temu i wtedy były bardzo dobre w swojej cenie. Ile musiałbym wydać na słuchawki wyraźnie lepsze? Czy za okolice 300zł dostane coś takiego? Teoretycznie pieniądze nie grają roli, ale chce słuchawki które się opłaca, a nie dopłacać 2k za znaczek czy za znikomą różnice dźwięku. Szukałbym czegoś co się opłaca, a ja w temacie nie znam, myśle że 300-400zł to by była kwota odpowiednia, ale jeżeli za 500zł będą słuchawki wyraźnie lepsze to dopłace :) Słuchawki mam podłączone do ASUS Xonar D1. Słuchawki będe wykorzystać przedewszystkim do produkcji muzyki EDM. Konstrukcja słuchawek obojętna z małym naciskiem na otwarte. Z superluxów byłem bardzo zadowolony pod wzgledem dzwieku (idealne pasmo - niczego mi nie brakowało po podłączeniu do jasnej xonar d1). Moje poprzednie sony za 300zł grały wyraźnie gorzej i nie wiem czego moge więcej oczekiwać od słuchawek, żeby to określić. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś razem z propozycją napisał mi co zyskam w kwestii dźwięku. Pozdrawiam!

Edited by AXYZE

Witam,

Jak na ironię może wydać Pan mniej, bo bardzo podobne brzmienie jeśli chodzi o kierunek prezentują recenzowane przeze mnie ostatnio ISK HP-580. Nie otrzymały co prawda znaczka Rekomendacji, ponieważ grają jak dla mnie zbyt karykaturalnie, ale tak samo grały EVO, a to akurat granie wielu osobom się podoba. Dlatego jako tańszą i lepszą alternatywę dla EVO można je polecić. Bardzo wiele odniesień ma Pan zarówno w recenzji, jak i notce w Polecanych.

Pozdrawiam.

Tak, interesuje mnie granie podobne do HD 681 Evo (tzn. ciemność), ale z większą nutką analityczności i dokładności dźwięku. Różnica między tymi ISK, a jakimiś za 300-400zł będzie na tyle mała, że nie warto dopłacać? A może moje źródło mam za słabe? Posiadam jeszcze Pioneer A-20 (jest wyjście słuchawkowe na przednim panelu) i zawsze mogę kupić coś innego.

No to ISKi powinny się sprawdzić w takiej sytuacji. Za 300-400 zł ciężko jest mi wskazać przyznam takie słuchawki. To brzmienie karykaturalne, którego zazwyczaj się unika poza segmentami budżetowymi. Podobnie mogą owszem próbować zagrać ATH-M50X, ATH-900X, czy Meze 99 Classic, ale to w każdym wypadku trochę ponad budżet.

Jedyna para, która może zbliżyć się do takiego kształtu brzmieniowego, to AKG M220 PRO na fabrycznych nausznicach, ale na pewno nie będzie tam tak nadmuchanego basu jak w EVO. Dla mnie jest to oczywista zaleta, ale dla osoby preferującej potężny bas, ręka może próbować lecieć często po korekcje i efekty wmocnienia basu, jeśli źródło na takowe pozwala. Te zaś zostawiłbym na tą chwilę, aby uniknąć być może zbędnych inwestycji. A-20 nie jest taki zły, to ta sama klasa co moja A-S201.