Jump to content

czy warto kupić EL-8

Recommended Posts

EL-8 to sluchawki ktore swietnie pokazuja, ze sam wykres czestotliwosci nie znaczy o jakosci sluchawek - Zamknieta wersja EL8 w zakresie srednicy cechuje sie wyzszym poziomem THD niz HD668B za 150 zl. Ogolnie rzecz biorac jesli chcesz je kupowac w ciemno to nawet o tym nie mysl. Nie bez powodu nikt tych sluchawek nie chce i znam osoby, ktore miesiacami probowaly je sprzedac za 400 zl po czym ostatecznie oddaly je znajomym za darmo.

• 3 months later...

Zdecydowanie warto je kupić. Źródłem negatywnych opinii są zazwyczaj osoby, które nigdy ich nie słyszały. Również między bajki włożyłbym opowieści i oddawaniu za darmo etc. Jak zawsze wpierw koniecznie trzeba posłuchać i ocenić na ile niepopularny jednak model może u ciebie zostać bo rzeczywiście odsprzedaż będzie problemem. Posiadam je od roku i im częściej porównuję z innymi słuchawkami tym bardziej EL-8 szanuję...

2 godziny temu, ZebLong napisał:

Zdecydowanie warto je kupić. Źródłem negatywnych opinii są zazwyczaj osoby, które nigdy ich nie słyszały. Również między bajki włożyłbym opowieści i oddawaniu za darmo etc. Jak zawsze wpierw koniecznie trzeba posłuchać i ocenić na ile niepopularny jednak model może u ciebie zostać bo rzeczywiście odsprzedaż będzie problemem. Posiadam je od roku i im częściej porównuję z innymi słuchawkami tym bardziej EL-8 szanuję...

źródłem pochwalnych penów pod adresem wadliwie zaprojektowane sprzętu, są zazwyczaj sprzedawcy/dystrybutorzy w trybie incognito, lub ci co wtopili kasę i nie mogę jej teraz odzyskać...

Edited by KiiT
10 minut temu, KiiT napisał:

źródłem pochwalnych penów pod adresem wadliwie zaprojektowane sprzętu, są zazwyczaj sprzedawcy/dystrybutorzy w trybie incognito, lub ci co wtopili kasę i nie mogę jej teraz odzyskać...

Co ciekawe w moim poście brak pochwalnych peanów. A swoich EL nie zamierzam sprzedawać :)

Rozumiem, że kolega słuchał i wie, że to sprzęt wadliwy?

6 godzin temu, ZebLong napisał:

Rozumiem, że kolega słuchał i wie, że to sprzęt wadliwy?

Ja wiem. Odpowiedziałem ze swojego doświadczenia, które jest takie a nie inne: pęknięcia obudowy, rdzewiejące kopuły, drewno przypominające odklejający się fornir, jeden kanał martwy. Te ostatnie to częsta wada w tych modelach i ogólnie utrapienie serii. Słuchawki miały poza tym przynajmniej 2 rewizje. Pierwsza grała słabo, druga lepiej. Słuchawki nie są polecane z tego względu, że przez politykę "silent revisions" jest to skazywanie użytkownika na loterię - albo trafi dobrze, albo wtopi środki.

8 godzin temu, ZebLong napisał:

Jak zawsze wpierw koniecznie trzeba posłuchać i ocenić

To są słuchawki ze statusem EOL, więc odsłuch jest niemożliwy, o ile nie dostanie się ich jako leżaka gdzieś w salonie lub przypadkiem na meecie. Niepopularność będzie tu od razu przeszkodą. Przypomnę też, że przy zakupach prywatnych nie ma się możliwości zwrotu, chyba że taka będzie umowa, w co wątpię aby przy dzisiejszym "testowaniu sobie" wszystkiego na potęgę było przez drugą stronę do zaakceptowania. Pomijając czy model ten może się podobać czy nie, w tej cenie jest sporo słuchawek o znacznie mniejszym progu ryzyka zakupowego i brzmieniu moim zdaniem spokojnie konkurującym z EL8. Jak bardzo - nie powiem, odsłuch tylko jednego kanału nie jest specjalnie obrazowy. Pamiątkowe zdjęcia pęknięć i rdzy:

NdxlVP4.jpg

ghbg9II.jpg

SyhIQbM.jpg

Aby nie było, że opowiadam bajki.

Plus znów z własnego doświadczenia: jest to ten sam powód, dla którego nie polecam K500 EP - ze względu na wiek i stan używek zbyt duże ryzyko zakupowe, mimo że mam bardzo duże mniemanie o tym modelu i bardzo sobie go chwalę po dziś dzień, mimo nieposiadania już w kolekcji. Sentymenty, zadowolenie i preferencje to jedno, ale trzeba patrzeć na stan rzeczy realistycznie.

5 godzin temu, KiiT napisał:

a świstak siedzi i zawija w papierek....  a w  moim poście brak krytyki, bawimy się dalej?

Brakuje tutaj chyba merytoryki... I pojawił się zarzut, że jestem nieuczciwy (jestem sprzedawcą lub próbuję sprzedać trefny towar). Forum podobno służy merytorycznym wypowiedziom a podejście kolegi gasi dyskujsę. Rozumiem, że skoro jestem tu nowy to mam siedzieć cicho? Skoro mam coś do powiedzenia (temat znam) to się wypowiadam. Ja dysponuję własnymi doświadczeniami, kolega zaś jedynie "świszczy"...

5 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Ja wiem. Odpowiedziałem ze swojego doświadczenia, które jest takie a nie inne: pęknięcia obudowy, rdzewiejące kopuły, drewno przypominające odklejający się fornir, jeden kanał martwy. Te ostatnie to częsta wada w tych modelach i ogólnie utrapienie serii. Słuchawki miały poza tym przynajmniej 2 rewizje. Pierwsza grała słabo, druga lepiej. Słuchawki nie są polecane z tego względu, że przez politykę "silent revisions" jest to skazywanie użytkownika na loterię - albo trafi dobrze, albo wtopi środki.

To są słuchawki ze statusem EOL, więc odsłuch jest niemożliwy, o ile nie dostanie się ich jako leżaka gdzieś w salonie lub przypadkiem na meecie. Niepopularność będzie tu od razu przeszkodą. Przypomnę też, że przy zakupach prywatnych nie ma się możliwości zwrotu, chyba że taka będzie umowa, w co wątpię aby przy dzisiejszym "testowaniu sobie" wszystkiego na potęgę było przez drugą stronę do zaakceptowania. Pomijając czy model ten może się podobać czy nie, w tej cenie jest sporo słuchawek o znacznie mniejszym progu ryzyka zakupowego i brzmieniu moim zdaniem spokojnie konkurującym z EL8. Jak bardzo - nie powiem, odsłuch tylko jednego kanału nie jest specjalnie obrazowy. Pamiątkowe zdjęcia pęknięć i rdzy:

NdxlVP4.jpg

ghbg9II.jpg

SyhIQbM.jpg

Aby nie było, że opowiadam bajki.

Plus znów z własnego doświadczenia: jest to ten sam powód, dla którego nie polecam K500 EP - ze względu na wiek i stan używek zbyt duże ryzyko zakupowe, mimo że mam bardzo duże mniemanie o tym modelu i bardzo sobie go chwalę po dziś dzień, mimo nieposiadania już w kolekcji. Sentymenty, zadowolenie i preferencje to jedno, ale trzeba patrzeć na stan rzeczy realistycznie.

Z całym szacunkiem: w moim poście zawarłem wyraźne ostrzeżenia związane  z ryzykiem zakupu tego sprzętu. Używam słuchawek od roku i problemów z rdzą czy odklejaniem się okładzin nie zauważyłem. Problemy jakości i różnic brzmienia w ramach rewizji trapił markę od lat. I prawdę powiedziawszy dotykał często nawet serii LCD (o czym sam Pan pisał). Tak, to ryzykowny w zakupie sprzęt, tak wtyki są trudno dostępne (jeśli chcemy wyposażyć się w inny kabel - a warto) i tak - jest problem z odsłuchami. Ale panowie - wygląda na to, że tylko ja ich słuchałem. A skreślanie modelu w oparciu doświadczenia z uszkodzonym egzemplarzem to sam nie wiem jak to określić... 

W moim odczuciu podchodzę do tematu realistycznie: opieram się na własnych doświadczeniach, wprost piszę o problemach.

A, jeszcze jedno: nie "świszczę" (chociaż mi to zarzucano) w merytorycznej dyskusji.

No jednak jeszcze jedna myśl: osobiście używam wersji zamkniętej tych słuchawek.

Edited by ZebLong

A skreślanie modelu w oparciu doświadczenia z uszkodzonym egzemplarzem to sam nie wiem jak to określić... 

Może pisaniem na temat i w punkt? Tak jak pisałem nie jestem jedynym z takimi doświadczeniami, ale nawet próba wypożyczenia na testy odniosła skutek jak na zdjęciach. Przy czym autor wątku pisze o EL8 Open, ja piszę o EL8 Open, Pan podważa zaś wszystko na bazie EL8 Closed. I chwali brzmienie EL8 Closed.

No jednak jeszcze jedna myśl: osobiście używam wersji zamkniętej tych słuchawek.

Nie jest to myśl, tylko informacja, która kompletnie zmienia charakter Pana wypowiedzi. Tym bardziej ja zaś nie wiem jak taką sytuację określić. Nie wyobrażam sobie, abym chwalił K280 Parabolic na podstawie słuchania K270 Playback. Nie wyobrażam sobie chwalenia HD800S na bazie HD820. Zaś u Audeze, nie wyobrażam sobie możliwości polecania LCD-2C, LCD-X czy Sine DX na bazie odpowiednio LCD-2CB, LCD-XC czy Sine. W każdym z tych przypadków jest to kompletnie inne brzmienie, nawet jeśli zastosuje się wyłącznie metodę fizycznego zamknięcia i wytłumienia przetwornika (XC, Sine) będącego wspólnym dla wszystkich. 

Proszę nie odbierać ad personam moich wypowiedzi, ponieważ staram się być tu jak najbardziej merytoryczny. Jestem niezwykle rad że jest Pan zadowolony z wersji zamkniętej. Również słyszałem sporo pozytywów o wersjach Closed i Closed Titanium z końca produkcji w wymiarze brzmieniowym. Te ostatnie byłyby najdroższe, ale chyba najbezpieczniejsze. Tylko znów: brak możliwości odsłuchów, wciąż ryzyko zakupowe, utrudniający sytuację status EOL, bycie słuchawkami zamkniętymi (o ile autor od listopada 2019 nie zmienił swoich preferencji w tym zakresie). Mam wrażenie że już dawno kupił sobie słuchawki i nasza dyskusja jest w dużej mierze bezprzedmiotowa.

• 8 months later...

Słuchawki kupiłem ale niestety lub stety dokupiłem niedawno kolumny Focal aria 948 i juz tylko z nich słucham.  Jesli chodzi o słuchawki to zastanawiałem się jeszcze nad Audeze Clasic ale zdecydowało jaśniejsze granie które bardziej preferuję. Jak się okazało słuchawki grają jak dla mnie za sucho i małą sceną. Focale wygrywają choć to wiadomo inaczej podany posiłek albo deser jak kto woli :)

• Approved 1