Jump to content

AMP+DAC/Integra do ~3k zł

Recommended Posts

Witam.

Aktualnie posiadany system: AIM SC808 (2xLME49720 + OPM401) - Headonic - DT150/T90 (chociaż Headonic już ode mnie wyjechał, ale ten zestaw jest moją aktualną referencją)

Co mi się nie podoba w obecnym systemie? W sumie wszystko jest super ale zabawa dźwiękiem wkręciła mnie na dobre (I'm looking at you mr Evil), także umówmy się, że po prostu "szukam zmian". Wiem, że największy wpływ na dźwięk mają słuchawki, jednak chciałbym tutaj założyć, że słuchawki będę dobierał później. Przy tworzeniu nowego systemu chodzi o szeroko pojętą "najwyższą możliwą jakość dźwięku" w założonym budżecie. Poniżej kandydujące zestawy, nowi kandydaci mile widziani. System w 80% służyć ma słuchawkom, w 20% glośnikom Microlab solo 5C. Generalnie chodzi o stworzenie systemu dość uniwersalnego, w którym rotować będą już tylko słuchawki

1. NuForce DAC80 + AUNE X7S = 2700 zł
  2. NuForce DAC80 + Burson Lycan SSv5 = 3100 zł
  3. NuForce DAC80 + Schiit Lyr = 2900 zł
  4. SC808 SSv5 + AUNE X7S = 1700 zł
  5. SC808 SSv5 + Schiit Lyr = 2000 zł
  6. SC808 SSv5 + Burson Lycan SSv5 = 2200 zł
  7. AUNE S16 = 2000 zł

Ceny są zaokrąglone, w niektórych miejscach są używki, powiedzmy, że nie ma dla mnie większego znaczenia nowy/używany. Zastanawia mnie czy jest integra, który jest w stanie pozamiatać powyższe combosy w założonym budżecie. Jeśli mam określić jakiego dźwięku szukam - nie ma problemu - ale przy powyższym założeniu "braku słuchawek" chyba mija się to z celem, prawda?

Dyskusje nt. cen można sobie darować, mam to skalkulowane jak trzeba, są tu raczej poglądowo.

Na ten moment najbardziej mnie kusi opcja nr 1 i opcja nr 4.

Opcja z AIMem kusi możliwością upgrade'ów i korekty tonalności 

Opcja z X7S kusi wyjściem pół-zbalansowanym (tak przyszłościowo).

Opcja z Lycanem/Lyrem - patrz AIM.

NuForce kusi akcją na massdropie :D.

Integra z kolei "mieniem" wszystkiego w pupie :S.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i krytykę wybranych zestawów.

PS Budżet jest dość ruchomy, w razie czego będę czatował na jakieś okazje, to 3k jest orientacyjne.

Witam,

Moim zdaniem na tym etapie jakakolwiek porada będzie szkodliwa, zwłaszcza przy braku słuchawek. Jeśli celem jest zabawa i szukanie zmian dla samego szukania, należy pójść za głosem własnej intuicji. Praktycznie każda z tych kombinacji ma swoje własne właściwości akustyczne i sprawdza się świetnie +/- synergia z określonymi słuchawkami. Tak samo do zestawienia można byłoby dorzucić Bursona Soloist SL MKII i byłby to taki sam efekt z przesunięciem synergii na określony rezultat dźwiękowy. Jeśli miałoby to zagrać jak najbardziej uniwersalnie i naturalnie, jednocześnie z największą opłacalnością, DAC-80 + Soloist SL MKII.

PS.: w DACu-80 również można wymieniać OPA. Ale sprzęt strojony jest przede wszystkim pod swoje LM4562 i zmiana w zasadzie nie jest wymagana.

• Upvote 1

• 2 weeks later...

Dobrze powiedziane z tą intuicją. Póki co jeszcze się na niej nie zawiodłem :)

Soloista dorzucę do listy do  monitorowania. Bawił się Pan może w wymianę opków w DAC80?

PS. Odpisywałem ponad tydzień temu ale widać coś nie pykło.