Jump to content
Sign in to follow this  
ideapad

TIDAL HiFi - szukam miejsca w rodzince.

Recommended Posts

7 godzin temu, ideapad napisał:

Co w takiej sytuacji. Jak mam sobie pozwolic na tidala Hi-Fi ? Pytam bo smiesza mnie komentarze tego typu. Cena jest zdecydowanie wygorowana. Marza jest ogromna. 

Cena tidala to pikuś.

Spójrz na cene Qobuz lub primephonic. 

Nie mówię o kombajnie( programie do odtwarzania - Roon, wiem to nie streaming, ale jakby nie patrzeć jakąś rolę w tym wszystkim ma, do zarządzania biblioteką plików własnych jak i ze streamingów

cena tidala przy tym jest śmiesznie niska. A przy cenie spotify nie jest tak wygórowana.

4 godziny temu, KiiT napisał:

Jeszcze krok dalej, kupiłem Teslę, ale ponieważ uważam, że  cena za prąd jest wysoka podłączyłem się na lewo i go kradnę. To jest adekwatny przykład.

Kupiłeś za ostatnie pieniądze, które zbierałeś 60 lat na Teslę. Na prąd już Cie nie stać, ale marzenie spełniłeś. 

Nadal podtrzymuje swoje zdanie. 40zl to cena nie na polskie zarobki. To cena dla Niemca, Angola, Szweda. Nawet gdybym mial banke pln na zbyciu to nadal twierdzilbym ze cena jest  zdecydowanie za wysoka.

Jak uważasz, ze cena jest za wysoka to głosujesz portfelem i nie kupujesz. Żeby była jasność cena dla Polaka to 40 zł, Niemiec płaci 20 euro czyli 90 zł.

1 hour ago, Palpatine said:

Jak uważasz, ze cena jest za wysoka to głosujesz portfelem i nie kupujesz. Żeby była jasność cena dla Polaka to 40 zł, Niemiec płaci 20 euro czyli 90 zł.

Tyle ze rodowity Niemiec duzo szybciej zarobi to 20 euro od rodowitego Polaka 40zl (~10 euro). 

Bardzo możliwe, ale nie jest to zakup pierwszej potrzeby. Nie stać Cię, nie kupujesz. Mnie nie stać na Tesle, która w Polsce jest znacznie droższa niż w USA a i zebranie kwoty zajmie Polakom znacznie więcej czasu. Nie chodzę po forach motoryzacyjnych i nie płacze, po prostu nie jest to produkt dla mnie.

@ideapad to albo zarób za granicą albo nie kupuj i nie marudź. Tak, urodziłeś się w biednym kraju, podobnie jak ja a inni. Zatem dopasuj model słuchania muzy do zarobków, YouTube jest za friko, podobnie Spotify z reklamami.

2 godziny temu, ideapad napisał:

Nadal podtrzymuje swoje zdanie. 40zl to cena nie na polskie zarobki. To cena dla Niemca, Angola, Szweda. Nawet gdybym mial banke pln na zbyciu to nadal twierdzilbym ze cena jest  zdecydowanie za wysoka.

Bzdura, kwestia piorytetów, 40zł to:

• cena dwóch paczek papierosów czy trzech? A o ile zdrowiej;
  • cena  flaszki, no znów może dwóch - a radość więcej;
  • 10 piw, a brzuch będzie sporo mniejszy.

I tak by można wymieć, jakoś na powyższe przeciętny Polak zawsze znajdzie zasoby...

3 godziny temu, KiiT napisał:

I tak by można wymieć, jakoś na powyższe przeciętny Polak zawsze znajdzie zasoby...

1.5 kebaba. Mniam mniam:squint2:

6 godzin temu, ideapad napisał:

Zawsze możesz kupować płyty CD/SACD, albo muzykę w formacie cyfrowym, jeśli 40 zł to dla Cb za dużo za streaming. :)

Dzisiaj wyskoczyła mi reklama TIDALa 5 miesięcy za 10zl dla nowych kont. Nie sprawdziłem czy to Premium czy Hifi ale wrzucam info. 

18 hours ago, KiiT said:

*nie pale

*nie pije alko

Takze ja jako przecietniak wydaje na powyzsze 0pln w skali roku a nadal nie stac mnie na Tidala. Gdyby kosztowal 10 zl / miesiac single hifi to bylaby rozsadna cena jak na polskie warunki - porownujac np  z Germany. Cena w Polsce jest wyzsza z 2/3x niz u szwabow i mam sie na to godzic?

15 hours ago, Nehero said:

1.5 kebaba. Mniam mniam:squint2:

Zawsze możesz kupować płyty CD/SACD, albo muzykę w formacie cyfrowym, jeśli 40 zł to dla Cb za dużo za streaming. :)

*rocznie rowniez jem 0 kebabow

• Haha 1

Nie musisz się godzić, nikt pistoletu do głowy nie przystawia. Są darmowe rozwiązania jak Spotyfi czy YT.

2 minutes ago, Palpatine said:

Nie musisz się godzić, nikt pistoletu do głowy nie przystawia. Są darmowe rozwiązania jak Spotyfi czy YT.

No, okej. Tu masz racje, bulwers swoj jedynie kieruje do obroncow. Rabuja, wykorzystuja Polakow w bialy dzien ta cena a sa tacy ktorzy jeszcze przyklaskuja temu monopolowi.

Edited by ideapad

Rabuje i wykorzystuje się zawsze pod przymusem. Tobie nikt nie każe korzystać z tej usługi. Błąd nr 2 nie są monopolistami. Masz kilka innych usług z taka jakością tyle ze są znacznie droższe 😂

Teraz, ideapad napisał:

No, okej. Tu masz racje, bulwers swoj jedynie kieruje do obroncow. Rabuja, wykorzystuja Polakow w bialy dzien ta cena a sa tacy ktorzy jeszcze przyklaskuja temu monopolowi.

Powiedz mi, masz ogromną bibliotekę muzyki za 40 zł, albo taniej jak pokombinujesz, kontra możesz kupić konkretne albumy w postaci płyt, plików czy winyli, gdzie koszty pewnie urosną do tysięcy zł, albo i lepiej. Ale to streaming jest bardzo drogi, nieopłacalny i nazywasz go monopolem.

Grubo. Gdzieś w USA ktoś rozkręcił biznes streamingowy i założył sobie konkretny plan. Przychodzi Pan Polak i twierdzi, że rabunek, bo biednych nie stać xDDDDDD

Tidal nie jest żadnym monopolem to raz, bo masz mnogość różnych produktów rożnych wydawców.
Dwa, 40 zł za miesiąc to nie jest dużo, myśląc o tym, że masz dostęp do ogromnej bazy bez jakichkolwiek limitów. Jak Ciebie nie stać na to, to zamiast myśleć o rabowaniu to pomyśl nad zmianą pracy.
Trzy, rabunek jest pod przymusem, a masz opcję niekorzystania.

Niecałe 500 zł w skali roku - pewnie z 10-20 płyt, patrząc po cenach rynkowych.

Nie wiem czemu stawka ma się do Polski dostosowywać - 10 USD czy EUR masz w USA czy Europie, to jakim prawem w Polsce ma być taniej? Za biedny? Nie kupuj, nie jesteś targetem i tyle.

zawsze jak widzę takich bulwersów to mi się przypomina....

Edited by Waifu

3 godziny temu, ideapad napisał:

Z rozmowy która choć trochę opierała się na  rzeczowych argumentach, zaczynasz robić ideologiczno-nacjonalistyczną populistycznie przyprawioną papkę a'la poziom intelektualny spod budki z piwem.

Jeśli chcesz by ktoś Twoje wypowiedzi traktował poważenie to warto najpierw sprawdzić fakty. To takie minimum przyzwoitości. I pamiętaj, jeśli sięgasz po argumenty ad'persona to najczęściej oznacza - inne się skończyły, więc wchodzę w tryb desperacji. Rozumiem, że pewnie są fora gdzie to działa, ale tutaj najwyraźniej źle trafiłeś - obserwuje przewagę jednostek myślących samodzielnie i o odbiegającym od średniej krajowej poziomie kultury wypowiedzi.

P.S. To kiedy zakładasz narodowy serwis streamingowy, taki na kieszeń Polaków w ramach przełamywania monopolu? Czy w ramach protestu uznałeś, ze kradzież własności intelektualnej jest właściwym rozwiązaniem?

Ale przecież mu ten tidal się po prostu należy, a złe korpo każe płacić niewiadomo ile, specjalnie, żeby wykluczyć niezamożnych ludzi i uprzykrzyć im życie. :lol:

Edited by Waifu

Jestem z tych osób które nie potrafią bo nie mają potrzeby zrobić przelewu,Tymi sprawami zajmuje się małżonka,.Jednak powiedziała aby nie udostępniać nr.konta [czy coś w tym stylu:)]

Gdyby Tidal nie miał w ofercie ,,Rodziny'' może byłoby mniej malkontentów,jest też kwestia zniżek dla studentów. Co z rencistami i emerytami o niskich dochodach?

Kradł nie będę bo to nie w moim stylu i bałbym się konsekwencji.

Obchodzę się smakiem i nie narzekam.

No ja rodzicom daję dostęp do subskrypcji rodzinnej podobnie jak i dzieciakom. Więc to jest sposób na zredukowanie wykluczenia cyfrowego - po to są opcje rodzinne moim zdaniem.

Ma Twoja małżonka absolutną rację - podawanie gdziekolwiek numeru karty/konta to złe posunięcie. Mnie wkurzyło, że z ITunes nie mam opcji rodzinnej. Więc mój Tidal leci przez PayPal z podpiętą anonimową kartą prepaidową, na którą do opłat abonamentowych są miesięcznie przelewane środki. Takie rozwiązanie uznałem za bezpiecznie.

Wiesz, odkąd pamiętam bilety do kina, do teatru, do filharmonii miały swoją cenę. Podobnie jak winylowe płyty (które się zużywały) jak i płyty CD które tanie też nie były. Teraz część tych rzeczy jest wyparta przez Tidal, Spotify, Apple Music, HBO Go,  Netflixa, IPLA, czy ofertę kablową.  I odkąd pamiętam, zawsze osoby w wieku 30-50 miały większe dochody, a z poza tej grupy wiekowej mniejsze.

Ja nie mam telewizji ale mam serwisy muzyczne, ktoś inny uzna, że woli  sobie rower kupić. No tak generalnie rynek rozrywki się kształtuję, różne oferty, usługi walczą o zawartość tych samych portfeli. Uważam, że teraz jest naprawdę dużo łatwiej, bo dostęp do dóbr kultury masowej jest łatwiejszy, ba jest sporo dostępu darmowego oblepionego treścią reklamową, ale też darmowa oferta  twórców z poza głównego nurtu. 

Owszem wymaga to wysiłku by po to sięgnąć. Jak widać konieczność zdobycia się na niego rodzi frustrację, a tak widać jest świetną pożywką na skrajnych, prostych jak konstrukcja cepa poglądów. Po przecież zawsze ktoś inny jest winny moich błędów i porażek to takie proste i oczywiste...

Nikt z was nie zrozumial mojego wpisu. W praktyce moglbym placic i 200pln/miesiac za tidala - stac mnie. Doskwiera mi fakt ze cena w Polsce jest pare razy wyzsza niz np w Niemczech. To jest patologia. 

9 hours ago, bachankas said:

Grubo. Gdzieś w USA ktoś rozkręcił biznes streamingowy i założył sobie konkretny plan. Przychodzi Pan Polak i twierdzi, że rabunek, bo biednych nie stać xDDDDDD

Tidal nie jest żadnym monopolem to raz, bo masz mnogość różnych produktów rożnych wydawców.
Dwa, 40 zł za miesiąc to nie jest dużo, myśląc o tym, że masz dostęp do ogromnej bazy bez jakichkolwiek limitów. Jak Ciebie nie stać na to, to zamiast myśleć o rabowaniu to pomyśl nad zmianą pracy.
Trzy, rabunek jest pod przymusem, a masz opcję niekorzystania.

Niecałe 500 zł w skali roku - pewnie z 10-20 płyt, patrząc po cenach rynkowych.

Nie wiem czemu stawka ma się do Polski dostosowywać - 10 USD czy EUR masz w USA czy Europie, to jakim prawem w Polsce ma być taniej? Za biedny? Nie kupuj, nie jesteś targetem i tyle.

Czemu w pilce noznej na transfery ma byc Fair play? Dlaczego araby nie moga wydac 10 mld $ na pilkarzy w jednym oknie transferowym?

Wprowadzasz ludzi na forum i siebie w blad.

Średnia pensja w Polsce to 5100 zł, w Niemczech to 13600 zł.

Koszty życia są prawie dwukrotnie wyższe niż u nas wiec wydają zwykle dwa razy więcej na duża cześć produktów jak np. TIDAL

Takze patologia jest bardziej sposób myślenia i analizowania rynku niż polskie ceny TIDAL która jest o polowe mniejsza  niż w reszcie zachodniej Europy. W wielu produktach luksusowych jak auta, perfumy itp masz przelicznik euro  razy 4 plus VAT

Edited by Palpatine

54 minuty temu, ideapad napisał:

Nikt z was nie zrozumial mojego wpisu. W praktyce moglbym placic i 200pln/miesiac za tidala - stac mnie. Doskwiera mi fakt ze cena w Polsce jest pare razy wyzsza niz np w Niemczech. To jest patologia. 

Czemu w pilce noznej na transfery ma byc Fair play? Dlaczego araby nie moga wydac 10 mld $ na pilkarzy w jednym oknie transferowym?

Nie wiem. Nie śledzę piłki nożnej. Ludzie jak ślepa masa podążają za kopaczami i to nakręca hajs, więc chyba większość zadowolona.

I nie, przeliczając bezpośrednio to 10 euro to więcej niż 40 zł. A jakbyś dostosowywał cenę do kraju, to skończyłoby się na masowym używaniu VPN i rejestracjach z jakiegoś rozwijającego się kraju.

Ot niezależnie od miejsca zamieszkania chcą ok. 10 dolców miesięcznie i tyle. Jak będziesz analizował wszystko z perspektywy polskich zarobków to cały świat Cię okrada.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...