Jump to content
Sign in to follow this  
ideapad

TIDAL HiFi - szukam miejsca w rodzince.

Recommended Posts

Witam,

Jezeli ktos ma wolne miejsce, lub zamierza robic rodzinke na Tidalu HiFi to sie z checia na to pisze.

dziekuje, pozdrawiam

Można się dopisać , gdy skończy się indywidualny abonament ? 

Mam darmowy okres HiFi na okres 180 dni do marca bodajże i bardzo zadowolony jestem

12 godzin temu, ideapad napisał:

Witam,

Jezeli ktos ma wolne miejsce, lub zamierza robic rodzinke na Tidalu HiFi to sie z checia na to pisze.

dziekuje, pozdrawiam

8 godzin temu, Palpatine napisał:

Polecam. Wychodzi 60 zł za pół roku w najwyższej jakości.

Trzeba tylko mieć zaufaną rodzinkę. A nawet z rodziną bywa to ciężko czasami. :D 

Teraz, Nehero napisał:

Trzeba tylko mieć zaufaną rodzinkę. A nawet z rodziną bywa to ciężko czasami. :D 

My opłaciliśmy w 6ciu na pół roku kwotą 60 zł. To półtora miesiąca zwykłej opłaty. Jak za kilka miesięcy wykruszy się jedna czy dwie os łatwo będzie zastąpić...

45 minut temu, Palpatine napisał:

My opłaciliśmy w 6ciu na pół roku kwotą 60 zł. To półtora miesiąca zwykłej opłaty. Jak za kilka miesięcy wykruszy się jedna czy dwie os łatwo będzie zastąpić...

Bardziej chodziło mi o zaufanie do tej głównej osoby, która robi opłatę, bo jak rozumiem opłata jest jedna, a wtedy ta osoba rozsyła loginy i hasło do pozostałych osób będących "Rodziną"? Czy jak to jest? :D 

Opłata jest jedna, właściciel konta rozsyła zaproszenia dla pozostałej piątki, które trzeba zaakceptować obustronnie.

• Like 1

Nie widzialem tego. Czyli po 150 dniach wpada normalna cena np za rodzinne konto, lub pojedyncze hifi? 

Dlaczego bedac w UK wyskakuje mi cena 5 Funtow. Czy jest mozliwosc zmiany na zlotowki, czy tez trzeba zakladac konto w PL?

Zależy jakie kupisz, wg mnie jak kupisz rodzinne to po 150 dniach (pod warunkiem że od razu nie anulujesz subskrypcji) będzie kontynuowana standardowa stawka - w rodzinnym 59.99 zł/msc. Natomiast, za pół roku, pojawi się prawdopodobnie kolejna promocja ;). Wychodzi 2 zł za 150 dni, taniej niż ostatnio 1.99 za 4 msc. Natomiast tylko wersja rodzinna, pozostałe mniej korzystne, ale nadal dobra cena (względem standardowej).

7 minutes ago, Mecin said:

Zależy jakie kupisz, wg mnie jak kupisz rodzinne to po 150 dniach (pod warunkiem że od razu nie anulujesz subskrypcji) będzie kontynuowana standardowa stawka - w rodzinnym 59.99 zł/msc. Natomiast, za pół roku, pojawi się prawdopodobnie kolejna promocja ;). Wychodzi 2 zł za 150 dni, taniej niż ostatnio 1.99 za 4 msc. Natomiast tylko wersja rodzinna, pozostałe mniej korzystne, ale nadal dobra cena (względem standardowej).

No rozumiem, tylko co po tym jak odrazu anuluje subskrypcje. Po 150 dniach strace wszystkie playlisty, muzyke sciagnieta offline itd? Nastepnie jezeli zechce to nowe konto i od nowa szukanie piosenek itd? Zebranie mi mojej calej muzy zajmie mi z miesiac czasu.

Inna sprawa Po aktywacji jednej promocji za 150dni bedzie mozna aktywowac kolejna?

pozdro

nie wiem czy to tak działa. Jak anulowałem subskrypcję i dobiegła ona końca (brałem przez Itunes i nie mogłem tam przejść na family plan) to potem na tym samym koncie już przez paypal zakładałem nowy plan i wszystkie listy i ustawienia przeszły bez problemów.

Po skasowaniu konta lub robiąc przejście na inne pewnie wtedy wszystko się traci.

Anulowanie subskrypcji nie powoduje utraty wykupionego abonamentu, to znaczy jedynie że nie przedłuży się sama na kolejny miesiąc po wygaśnięciu, ale wciąż będzie aktualna (ja tak mam po zakupie za 1.99 zł, nadal jest aktywne:

image.png.5e249f3807186a5ac27eef98512ed3ce.png

Konto zostaje, nawet po przeterminowanej subskrypcji. Wszystkie dane zostaną odtworzone po kolejnej aktywacji - czy to w sposób promocyjny, czy normalny.

Co do przenoszenia playlist z różnych portali streamingowych czy między kontami, są podobno i na to sposoby (osobiście nie potrzebowałem i nie testowałem, ale jak poszukasz na forum czy w sieci, znajdzie dogodne portale darmowe z takimi usługami).

Macie 10 zł za miesiąc za os w pakiecie rodzinnym za TIDAL HFI. Jest sens kombinować jak koń pod górę?

• Haha 1

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Macie 10 zł za miesiąc za os w pakiecie rodzinnym za TIDAL HFI. Jest sens kombinować jak koń pod górę?

To zależy od punktu widzenia. Ja na ten przykład byłem zawsze sceptycznie nastawiony i gdyby nie promocja to prawdopodobnie bym nie skorzystał. Po upływie czasu promocyjnego nie wiem czy będę chciał kontynuować, jeśli już to nie na normalnych warunkach (bez promocji). Jeśli platforma i sposób mi się spodoba - postaram się o ofertę mojego dostawcy internetu o dodatkowy pakiet Tidal (zdaje się niektórzy oferują taki gratis). Cena na chwilę obecną 1.99 zł za 4 ms << 10 zł / msc. Pomijam oczywiście kwestie "rodziny" - wg mnie to jest właśnie kombinowanie, nie wiem jak na Tidal zostało to zdefiniowane w regulaminie, ale w innych tego typu ofertach zawsze jest zastrzeżenie iż "rodzina" to przynajmniej osoby przebywające/mieszkające w tym samym miejscu, a w wielu miejscach jest to jasno powiedziane, czyli spokrewnieni pierwszego stopnia. Nie mniej jednak nikt tego nie egzekwuje (jak dotychczas).

Kwestia podejścia.

Ja płaciłem dwa lata 40 zł za miesiąc, a od kilku miesięcy korzystam rodzinnie za 10 zł miesięcznie. Moim zdaniem taka cena za taka jakość to żart, ale ze większość chciała by mieć wszystko za darmo.

• Approved 1

W mojej opinii 40 zł to jednak zbyt wiele, w cenie 40 zł wolałbym kupić na miesiąc kilka oryginalnych CD-ków. Nawet jeśli byłby to jeden lepszy album. Natomiast powoli zaczynam doceniać uroki technologii i jestem wstanie sobie wyobrazić że serwisy tego typu dla wielu są bardzo opłacalne i wykorzystywane w 1000 % ;).

U mnie głównie się (na razie) sprowadza do kilku znany artystów czy albumów (które większość posiadam w oryginale), i niestety też zauważam braki w dyskografii. Generalnie w cenie promocyjnej polecam.

ja używałem rok z playa za darmo, a potem jak mimo usunięcia subskrybcji przedłużyło ją o miesiąc i pobrało mi dwie dychy to czułem się oszukany

No nie wiem, tak sobie myślę bo co mi super sprzęt jak nie mam muzyki, którą chciałbym słuchać?  Dla mnie Tidal, Apple Music są świetnym miejscem do pierwszego kontaktu z muzyką, z którą cieżko się zetknąć inaczej. Ocenić czy to jest to co lubię, czy to jest to  co chcę na własność kupić w postaci stałego nośnika. 

Więc dla mnie  cena na HiFi rodzinna czy single user nie jest wygórowana.  Natomiast  nie rozumiem, jak można  mieć lekką rękę w zakupię, nie wiem, kabelka, wtyczki, czy podobnego drobiazgu,  za kilkaset złotych by posłuchać muzyki i cieszyć się jej brzmieniem, ale mieć skrupuły czy powiniem zapłacić 40zł za dostęp online, tylko naciągać postanowienia regulaminowe by zatrzymać sobie 30zł w kieszeni. Jakoś mi się to nie zamyka mentalnie.

• Like 1

14 hours ago, KiiT said:

No nie wiem, tak sobie myślę bo co mi super sprzęt jak nie mam muzyki, którą chciałbym słuchać?  Dla mnie Tidal, Apple Music są świetnym miejscem do pierwszego kontaktu z muzyką, z którą cieżko się zetknąć inaczej. Ocenić czy to jest to co lubię, czy to jest to  co chcę na własność kupić w postaci stałego nośnika. 

Więc dla mnie  cena na HiFi rodzinna czy single user nie jest wygórowana.  Natomiast  nie rozumiem, jak można  mieć lekką rękę w zakupię, nie wiem, kabelka, wtyczki, czy podobnego drobiazgu,  za kilkaset złotych by posłuchać muzyki i cieszyć się jej brzmieniem, ale mieć skrupuły czy powiniem zapłacić 40zł za dostęp online, tylko naciągać postanowienia regulaminowe by zatrzymać sobie 30zł w kieszeni. Jakoś mi się to nie zamyka mentalnie.

No okej, a co jezeli 40zl to 30% moich miesiecznych dochowodow ? Co jezeli urodzilem sie i zyje w kraju 8 swiata ? Co jezeli urodzilem sie w patologicznej rodzinie ktora oddala mnie do domu dziecka ?

Co w takiej sytuacji. Jak mam sobie pozwolic na tidala Hi-Fi ? Pytam bo smiesza mnie komentarze tego typu. Cena jest zdecydowanie wygorowana. Marza jest ogromna. 

W takim przypadku masz inne zmartwienia niż drogie hobby, a o takim tutaj rozmawiamy i co więcej nie masz sprzętu na uszach za 1000 zł +.
To tak samo jakbym zapytał dlaczego nie stać mnie na Tesle? Cena wygórowana, marza ogromna 😂

Edited by Palpatine
  • Haha 1

2 godziny temu, ideapad napisał:

No okej, a co jezeli 40zl to 30% moich miesiecznych dochowodow ? Co jezeli urodzilem sie i zyje w kraju 8 swiata ? Co jezeli urodzilem sie w patologicznej rodzinie ktora oddala mnie do domu dziecka ?

Co w takiej sytuacji. Jak mam sobie pozwolic na tidala Hi-Fi ? Pytam bo smiesza mnie komentarze tego typu. Cena jest zdecydowanie wygorowana. Marza jest ogromna. 

To pewnie nie kupujesz też kabelka za kilkaset złotych. Jeśli chcesz odnieść się do czyjejś wypowiedzi warto ją przeczytać w całości, bo wyrywając poszczególne frazy z kontekstu będziesz podejrzany o manipulację, albo niezrozumienie tego co czytasz.

2 godziny temu, Palpatine napisał:

W takim przypadku masz inne zmartwienia niż drogie hobby, a o takim tutaj rozmawiamy i co więcej nie masz sprzętu na uszach za 1000 zł +.
To tak samo jakbym zapytał dlaczego nie stać mnie na Tesle? Cena wygórowana, marza ogromna 😂

Jeszcze krok dalej, kupiłem Teslę, ale ponieważ uważam, że  cena za prąd jest wysoka podłączyłem się na lewo i go kradnę. To jest adekwatny przykład.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...