Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie , jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam ogromny problem z wyborem słuchawek Akg k550 lub Akg m220 pro. Na wstępie zaznaczę że nie posiadałem nigdy słuchawek w takich przedziałach cenowych ( jestem raczej zielony w temacie, dopiero się uczę ) oraz wydaje mi się że nigdy nie miałem styczności z tak analitycznym dźwiękiem jakie podobno prezentują Akg K550. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki(głównie house/electro) tak więc chciałbym postawić na neutralność co do pasma przenoszenia, jeżeli któreś brzmienie miałoby być faworyzowane to bass.Pragnę dodać iż Akg m220 można wyłowić z Amazon za 70 dolarów ( 280 złotych bez doliczenia vatu) co jest ceną bardzo konkurencyjną w porównaniu do AKG K550 - cena około 620 złotych. Przeznaczenie - użytkowanie w domu , ewentualnie dłuższe podróże ( które zdarzają się stosunkowo rzadko) . Budżet : tutaj ograniczam się do 650 złotych.Nie posiadam żadnego profesjonalnego źródła oraz wzmacniaczy.Ze względu na moja małą wiedzę na temat słuchawek nie faworyzuję żadnego rodzaju słuchawek nausznych , wykluczam tylko układy otwarte . Jeżeli miałby ktoś jakieś inne propozycję bardzo proszę o pochwalnie się nimi .

Z góry bardzo dziękuję i czekam na odpowiedzi :)

Witaj

Biorąc pod uwagę fakt, że nie mając dodatkowego sprzętu wzmacniającego a za źródło będą Ci pewnie służyły smartfon  i/lub  pc, to wybrałeś odpowiednie  słuchawki. Ich niska impedancja pozwoli napędzić je wystarczająco , czego z pewnością byłeś świadom przy wyborze.

Zarówno k550 jak i  m220pro zagrają wystarczająco dobrze zarówno ze smartfona, ipoda, czy pc. Być może audiofil będzie zniesmaczony, ale laik który  nie ma tego punktu odniesienia, może być bardzo zadowolony.

K550 to słuchawki zamknięte, pady skóropodobne. M220 pro - półotwarte , pady skóropodobne, z możliwością ,jak to jest opisane w recenzji na blogu,wymiany na pady welurowe, czym zyskują na komforcie jak i brzmieniu, kabel jest dopinany- wymienny.

Istnieją obecnie dwie wersje akg k550. Pierwsza właśnie z takim oznaczeniem i druga - akg k550 mk2. Ta druga charakteryzuje się, nazwałbym to, większą soczystością brzmienia, w stosunku do pierwszej. Jest bardziej rozrywkowa w stosunku do analitycznej/anorektycznej /chudszej/surowszej wersji pierwszej. Nie są to diametralne różnice,ale wystarczające by nasz słuch je zauważył. Stąd  różnice w cenie. Mk2 jest droższa. 

K550 mk2 można przesłuchać w jakimś media markt lub saturnie, bardzo popularne, na własnym smartfonie, ze swoja muzyką, jakości minimum mp3 320 kbps.

Jeśli dysponujesz gotówką możesz m220 pro kupić w cenie, o której wspomniałeś. Zawsze możesz je sprzedać.

W k550 , ze względu na ich zamknięcie ciężko wysiedzieć w ciepłe dni, w upalne uch pływa w pocie. M220 pro, w welurach ucho oddycha, ale przepuszcza dźwięk.

Nie napiszę Ci które "lepsze", bo to nie takie proste. Wybór należy do Ciebie. Jedynie mogę Cie pocieszyć , że wybrałeś dobre typy. Prawdopodobnie , które byś nie wybrał, będziesz zadowolony.

Edited by bulbozaur
  • Upvote 1

12 hours ago, bulbozaur said:

Istnieją obecnie dwie wersje akg k550. Pierwsza właśnie z takim oznaczeniem i druga - akg k550 mk2. Ta druga charakteryzuje się, nazwałbym to, większą soczystością brzmienia, w stosunku do pierwszej. Jest bardziej rozrywkowa w stosunku do analitycznej/anorektycznej /chudszej/surowszej wersji pierwszej. Nie są to diametralne różnice,ale wystarczające by nasz słuch je zauważył. Stąd  różnice w cenie. Mk2 jest droższa. 

Właśnie nie mogłem się doszukać w necie różnicy pomiędzy Akg k550 a akg k550 mk2. No to chyba muszę wybrać się gdzieś gdzie mógłbym przesłuchać Akg k550 oraz Akg k240 ( ponieważ chyba ten model jest najbliżej m220 pro ) . Ma może Pan jakieś konkretne miejsca w Warszawie do polecenia w celu odsłuchu ?

Pięknie dziękuję za pomoc, a zwłaszcza za zaznaczenie spraw o których zapomniałem pomiędzy trzema modelami (np. skóropodobne pady=pot przy większej temperaturze) .

Edited by Wiktus

Witam,

O różnicach między K550 MKI i MKII pisałem m.in. na tym forum parokrotnie. Z obu par jednak wybrałbym na Pana miejscu definitywnie M220 PRO. Łączą najwięcej różnych cech akustycznych wraz z ergonomią i trwałością, ale proszę mieć również na uwadze, że jestem ogólnie fanem ogromnej liczby modeli z serii K2 u AKG, zwłaszcza starych egzemplarzy z lat 70-80. M220 PRO doceni Pan zwłaszcza w elektronice (scena, subiektywnie jedna z najlepszych w klasie mid-fi).

Tak, K240 są blisko, ale mają mocniej zaznaczone skraje. Na nausznicach skóropodobnych M220 PRO są od nich bardziej pogłosowe i ciemniejsze. Znacznie bliżej jest do nich modelowi K242 HD, ale nie jestem pewien czy gdziekolwiek jeszcze je Pan dostanie. 

Jeśli chce Pan dodatkowo zgłębić temat różnic konstrukcyjnych, warto zaznajomić się z Kompendium: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sądzę że muszę przejść się na odsłuch i rozstrzygnąć czy słuchawki półotwarte są dla mnie odpowiednią konstrukcją, raczej bardziej zmierzałem do zamkniętych z ewentualnością kupienia półotwartych. Obydwa wspomniane przez Pana modele można kupić ale raczej przez Amazon. Mam nadzieję że nie złamię zasad tego forum , zadając kolejne pytanie. Zauważyłem pewną konkurencję dla wyżej wymienionych modeli, jest nią : SoundMagic HP100 rev2

Pragnę dodać iż jest możliwość ich kupna za cenę 500 złotych - model powystawowy. Internet z tego co pobieżnie czytałem na forach jest mocno podzielony co do oceny tych słuchawek. Ale jest wspólny mianownik wszyscy uważają że słuchawki mają słabo zakreślony bas w stosunku do reszty pasm. Wykształcił się pogląd na temat tego że te słuchawki potrzebują bardzo dobrze dopasowanego źródła. Proszę o opisanie własnych wrażeń z obcowania z tymi słuchawkami jeżeli takowe w ogóle przeszły szanownym uczestnikom forum przez uszy .

Pozdrawiam .

Proszę uprzejmie.

Niniejsze forum jest tworem wolnym i niezależnym, także poza precyzyjnym regulaminem, który być musi, nie ma innych zasad będących w mocy. Może Pan zadać więc dowolne pytanie na dowolny temat, o ile mniej więcej zgodny będzie z tematyką forum :).

HP100 v2 były swego czasu konkurencją dla K550 MKI, aktualnie traktowane są jako "trochę gorsze" K550 MKII. Dla M220 PRO nie jest to żadna konkurencja, ponieważ obie pary grają kompletnie inaczej i tutaj wciąż przyznam dawałbym laur zwycięzcy produktowi AKG. Nie ten pazur w brzmieniu, nie ta scena.

Pozdrawiam.

Byłem na odsłuchu : Akg K550 MKII , audio technica m50x,  FOSTEX T40RP MK3 , FOSTEX T50RP MK3 , SoundMagic HP1500. Idąc na odsłuch sądziłem że moim faworytem będą Akg K550 MKII lecz nie przypadła mi ergonomia oraz jednak nie jestem aż takim zapalonym zwolennikiem analityczności oraz neutralności za jakiego siebie uważałem. Wybór padł na SoundMagic HP1500, jak na razie jestem bardzo zadowolony choć lekko doskwiera mi poziom dźwięku ( niski poziom głośności na urządzeniach przenośnych). Tutaj pytanie w związku ze wzmacniaczami przenośnymi słuchawkowymi, zważając na to że słuchawki mają moc  Mac. Moc Wejsciowa: 100W
Co oznacza że wzmacniacz musi mieć nie powyżej mocy wyjściowej : 100 mW. Jaki wzmacniacz mogą Państwo polecić ? Albo może nie należy kupować wzmacniacza tylko wystarczy lepsze źródło ? 

Edited by Wiktus

Miło słyszeć że jednak udało się znaleźć parę dla siebie. Aczkolwiek zapewne miał Pan na myśli model HP150. 

100W to raczej ponownie kwestia literówki i chodziło o mW. Moc maksymalna oznacza najwyższą wartość mocową płynącą ze wzmacniacza, jaką słuchawki mogą przyjąć i nie ulec uszkodzeniu. Ma to jednak zastosowanie wyłącznie podczas osiągania wartości maksymalnej ciśnienia akustycznego. W dużym skrócie: nie musi Pan zwracać na tenże parametr uwagi, jeśli nie słucha Pan bardzo głośnej muzyki.

Polecić można różne rzeczy, ale wszystko zależy od budżetu. Najtańszym produktem jaki może Pan sprawdzić jest FiiO E06. Najlepszym zaś i najbardziej optymalnym - Aune B1. Aby mieć lepsze źródło, musiałby Pan z kolei kupić odtwarzacz przenośny. W cenie Aune jest np. Colorfly C200, który jest u mnie obecnie na warsztacie recenzenckim.

Pozdrawiam.