Jump to content

Wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki

Recommended Posts

Witam. Chyba dobrze trafiłem na dział bo chciałem się zapytać o zakup wzmacniacza słuchawkowego i słuchawek do słuchania muzyki typu Flac z laptopa Lenovo Y510p. Ponieważ po pierwsze mnie nie stać a po drugie nie mam za bardzo gdzie ustawić sprzętu audiofilskiego więc postanowiłem na początek zainteresować się odsłuchem muzyki przez słuchawki z laptopa bez ingerencji w system. Przeglądałem trochę stronki w internecie i zainteresowałem się np. Audioquestem Dragonfly 1.2 oraz słuchawkami AKG 550 lub  Beyerdynamic Custom One Pro. Ceny mnie powalają bo ostatnie moje słuchawki to:jakieś tam zwykłe Axiom e5 za 60 zł. Mój największy problem jest taki ,że przy takich słuchawkach jak te e5 po 15 minutach bolą mnie uszy jakby słuchawki były zbyt małe i niewygodne. Czy słuchawki w cenach powyżej 500 zł. są wygodniejsze ? Jakie polecacie i co sądzicie o opisanym prze ze mnie zestawie ?

K550 są najwygodniejszymi słuchawkami zamkniętymi jakie miałem na uszach. Wygodniejsze dla mnie były tylko Sennheisery HD598 (i wyższe modele). Jednak te Senki będą potrzebowały i wzmacniacza i lepszej integry niż ta laptopowa - żeby zagrać na maksimum swoich możliwości. Zapewne istnieją jeszcze wygodniejsze słuchawki, natomiast takie modele były po za moim zasięgiem.

Wracając do AKG K550, te słuchawki są bardzo specyficzne. Nie mają dużych wymagań, więc i bez ampa są wstanie ładnie zagrać, a z drugiej strony są to słuchawki bardzo neutralne, przez co mogą się wydawać nudne. Tak jak w przypadku Senków i temu modelowi przydałoby się lepsze źródło. Tanim i sensownym wyborem jest małe Fiio E10K (wzmacniacz + integra), co ważne ten DAC ładnie komponuje się z tymi słuchawkami. Zaś cały zestaw wygodny i całkiem mobilny.

Dzięki wielkie za radę. Kiedy wkładam moje byle jakie słuchawki komputerowe Axiom e5 to muzyka jest bardzo kiepskiej jakości a siła basów i głośności niewielka. Rozumiem przeto,że i dźwięk i jakość muzyki przy podłączonych słuchawkach pod laptopa z kartą muzyczną Intel Lynx Point-LP Audio Controler Audio nie zmieni się jeśli nie zastosuję np.takiego FiiO E10 K ? Więc czy aż taka będzie różnica w jakości i sile dźwięku jeśli zastosuję FiiO i droższe słuchawki? Mieszkam w Poznaniu i chciałbym gdzieś odsłuchać takiego sprzętu i różnic między słuchawkami więc czy jest taka możliwość w jakimś salonie audio ?

W Poznaniu na ul. Głogowskiej 122 (za Hetmańską w kierunku Górczyna po prawej stronie) powinien być sklep Audiostrefa. Mają tam sporo słuchawek, więc popytaj lub przedtem zadzwoń. Na Woźnej 14 masz Top Hi-Fi, na Umultowskiej 39 jest Koris. Trzeba pojeździć, rozeznać temat. Na pewno Ci pomogą. 

Edited by slawsim