Jump to content

Słuchawki do domu za 1000 zł

Recommended Posts

Dziękuję Panie Jakubie, oczywiście zapoznałem się z tym działem przed założeniem nowego tematu; przepraszam nie byłem pewny czy lista została aktualizowana od 2018.
Czy pod koniec 2019 nadal poleca Pan ATH-SR50BT ?
Dziękuję za odp.

Dzień dobry, a raczej dobry wieczór.

Nadszedł dzień wyboru słuchawek BT. Długo nosiłem się z zamiarem zakupu Sony WH-1000XM3. Mamy Czarny Piątek i ceny tej pary spadły do ok 1000 zł. No ale traf chciał, że trafiłem na bloga :) i naczytałem się o ATH. I Sony tak jakby spadły z piedestału.

No i proszę o pomoc w wyborze (chyba) z dwóch modeli - DSR7BT oraz SR50BT (obie pary obecnie za 699 zł). Moje preferencje to elektronika (Jarre, Vangelis, muzyka ambientowa z gier), rock z elektroniką - Mike Oldfield, utwory, gdzie wokal gra pierwsze skrzypce (Edyta), wykop stopki, bębnów okraszonych krystalicznymi talerzami w rockowych kawałkach też chciałbym czasem usłyszeć (Dire Straits - Private Investigation). A generalnie słucham po trosze wszystkiego - nawet ciężkie riffy metalowe sprawiają radość.

Pozdrawiam

Michał

Edited by RiQ

Wczoraj odwiedziłem sklep Top HiFi i przymierzyłem się do obu słuchawek. Po godzinie odsłuchu wybrałem ... M50xBT za 649 zł.

Dlaczego?

Po pierwsze mają największy wykop basowy i są dynamiczne. Po drugie - zajefajnie wyglądają, coś mają ze starych Technicsów i mi pasują wygodą. Po trzecie - kosztują podobnie co obie pozostałe pary. Po czwarte - długo działają w trybie BT. No i po piąte - banan nie schodził z twarzy podczas odsłuchu.

Witam,

na fali czarnego weekendu zamówiłem dwie pary słuchawek, obie są jeszcze w transporcie do sklepu, ale obawiam się, że nie będzie możliwości odsłuchania na miejscu.

Pierwsze to recenzowane na blogu Edifier W860NB, drugie wybrane pod wpływem impulsu, to AKG N60NC BT ANC. Nie znalazłem wiarygodnej recenzji tych drugich. Cenowo różnica pomiędzy nimi wynosi niecałe 150zł, a więc niedużo.

Trzeci typ, to już bez promocji Bluedio Victory 2 - ale mam obawy co do tej marki.

Słuchawki do odsłuchu raczej w pomiesczeniach i podróży (stąd pomysł na ANC), raczej nie po kablu. Obecnie używam AKG K77 na kablu i jestem dość zadowolony, ale chcialbym pozbyć się przewodów.

Źródło to głównie telefon/komputer.

Będę wdzięczny za sugestie (tylko proszę, nie: "odsłuchaj i przekonaj się sam" :).

Wróciwszy do M50xBT - korzystam z nich codziennie i niezmiennie mnie cieszą. 

Najczęściej są sparowane po BT z telefonem (SGS8+) i komputerem (Mac Mini) oraz dość leciwym, ale wg mnie super brzmiącym odtwarzaczem mp3 SONY NWZ-A826. Niestety wydaje mi się, że zasięg BT jest taki sobie. Telefon trzymam w prawej kieszeni kurtki (tak wiem, powinienem w lewej zgodnie z instrukcją) i podczas przechadzki potrafi przerywać (szczególnie gdy niechcący przykryję telefon ręką, którą wkładam do kieszeni, ale czasem bez aż tak wyraźnego powodu). Gdy korzystam ze słuchawek w domu, z reguły jestem oddalony o ok 1m od nadajnika i też potrafi rwać sygnał (np przy poprawianiu słuchawek i przykryciu ręką słuchawki w której jest odbiornik BT). Może to być spowodowane również przez ilość urządzeń, które są podłączone do kompa po BT (klawiatura, gładzik).

Dzisiaj wyciągnąłem dedykowany kabel i podłączyłem słuchawki do telefonu. Przede wszystkim pozytywnie zaskoczył mnie pilot z mikrofonem - wreszcie można było normalnie prowadzić rozmowy. Dodatkowo odkryłem "hidden functions", które chyba nie są wspomniane w instrukcji (przeskok do następnego utworu - dwa kliknięcia, przeskok do poprzedniego - trzy). Szkoda jednak, że nie ma sterowania głośnością. Aby uzyskać zadowalającą głośność musiałem niemal dojechać do końca skali (po BT wystarczyło ok 65-70/100). Za to mp3 już przy 66% (poziom 20 z 30) na kablu pokazała pazur (za to poziom głośności na BT mizerniutki nawet na full).

Jak na razie połączenie kablowe mp3-słuchawki to jest to, co tygrysy lubią. Wykop jak trzeba i radocha na całego :)